Добијте ноќен режим на Android 7.0 Nougat со оваа апликација

Во прв преглед за програмери На Android N, утврдено е дека ноќниот режим е една од највпечатливите одлики. Ова ги натера дури и некои развивачи да ги стават батериите и почнаа да додаваат автоматско активирање, во одредени периоди, на ноќниот режим во нивните апликации, како што се случи со Nova Launcher.

Но, конечно Google одлучи да избрише тој ноќен режим на финалната верзија, па снемавме. Во секој случај, ако веќе имате Android 7.0 Nougat на вашиот уред, постои апликација која ви овозможува да го активирате ноќниот режим, така што во одредено време автоматски да се активира и ви овозможува да имате поодморен поглед благодарение на потемниот тон додава.

Тој ноќен режим лежи во System UI Tuner, напредното мени што ни овозможува пристап до специјални карактеристики од Андроид. Програмерите Вишну Раџеван и Мајкл Еванс ја дизајнираа оваа апликација што ви овозможува да го активирате ноќниот режим на мобилниот уред што има Нугат.

Нугат

Апликацијата е многу едноставна и не спасува да мора да поминуваме преку ADB за да го спасиме тој режим што Google го елиминираше од последната верзија на Android 7.0. Кога ја стартувате апликацијата за прв пат, ќе се појави порака што ве советува активирајте го приемникот за системски интерфејси. Ова е направено со долго притискање на иконата за опрема што ќе ја имате во лентата за известувања кога ќе ја лизнете надолу.

Сега треба само да го активирате Копче „Овозможи ноќен режим“. Beе ве одведат во напредното мени со Android каде што ќе имате активирање на ноќниот режим, како и друга серија опции за промена на осветленоста и тонот на бојата. Можете да ја користите плочката Брзи поставки за да го активирате Ноќниот режим од таму.

Овој режим се активира рачно од таа лента за известувања или автоматски Кога заоѓа сонцето Не е потребен РОТ и е потполно бесплатен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.