Индустрискиот дизајнер Торстен Валеур го истакнува новиот LG G6 заради минимализмот, робусноста и ергономијата

Само неколку часа сме од официјалното претставување на овој предводник на LG на Светскиот мобилен конгрес во Барселона. Првите впечатоци во поглед на гласините, протекувањето и другите податоци што стигнале до мрежата се навистина интересни, но ако покрај сите овие протечени информации се додадат и мислењата на искусни дизајнерски луѓе како Торстен Валеур, „возбуда“ се зголемува од минута во минута.

Овој индустриски дизајнер рече дека овој уред се издвојува по минимализмот, цврстината и ергономијата, но на ова можеме да додадеме дека со оглед на протекување во мрежата, гледаме квалитетен финиш и дека се радуваме на првиот контакт. Заминуваме по скокот видеото со мислењето на Валеур за овој нов LG G6

Очигледно На видеото не можете да го видите уредот LG (Иако веќе знаеме како е), впечатоците на овој реномиран индустриски дизајнер на каналот LG се важни:

Торстен Валеур, извршен директор на данското студио за дизајн, Дејвид Луис Дизајнерс, доби мноштво награди во индустријата, како што се iF Design или Good Design. Валеур вели:Мислам дека кога ќе го земеш во рака, ќе го свртиш, ќе го погледнеш и ќе си поиграш со него, ќе се за inубиш во грижата што тие ја дадоа во дизајнирањето на сите детали » во прилог на истакнување на ергономијата на новиот LG G6 со своите добар зафат и лесна употреба со една рака. Значи, сите го разгледуваме настанот во недела, 26 февруари, каде покрај овој LG ќе имаме уште неколку презентации, но првата ќе биде таа на овој спектакуларен предводник на LG.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.