Инсталирајте ја најновата верзија на Adobe Flash Player на Google Chrome

Корисниците на Google Chrome забележаа дека понекогаш не можеме да пуштаме видео на YouTube и кога ќе се префрлиме на друг прелистувач, тоа функционира совршено. Ова се должи на некомпатибилната природа на Chrome со додатокот Adobe Flash Player.

Оваа некомпатибилност лесно се решава со најновата верзија на Macromedia Flash Player. Ова се чекорите за деинсталирање на старата верзија и инсталирање на најновата верзија на додатокот Adobe Flash Player:

 • Преземете ја датотеката што одговара на вашиот оперативен систем за да ја деинсталирате тековно инсталираната верзија на приклучокот за блиц:

Преземете го инсталаторот за Windows

Преземете го деинсталаторот на Mac OS X

Преземете го деинсталаторот за Mac OS 8.x, 9.x

 • Надградете ја бета-верзијата на Flash Player 10 на Windows y Mac.
 • Затворете ги сите апликации и рестартирајте го системот. Кога репродуцирате видео на YouTube, веќе не треба да имате проблеми.

Гледано на SocialRovr


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

47 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јуано dijo

  Би било интересно ако преземачот на видеа од реалниот плеер работи во Google Chrome, направете го тоа

 2.   Хари dijo

  прилично добро, ми помогна, за да можам да ме водам, многу ти благодарам

 3.   Тајана dijo

  помогни ми ја барам најновата верзија на макромедија флеш, но секој вели дека преземај, преземај меѓу другото, но те молам помогни ми да е за утре

 4.   сузана dijo

  Керо одговор за ова срање што не можам да ги видам видеата 8о | , Те моламооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооогу, реално!

 5.   Диего dijo

  хм, дека Google Chrome е малку комплицирано, многу е да се преземаат ажурирани верзии на muxas на Adobe flasher x, направете подобра програма што е компатибилна со сите верзии на Adobe flasher

 6.   Erika dijo

  Не ми дозволува да влегувам во просторијата за разговор во која влегувам нормално затоа што пишува дека имам додаток во финалето

 7.   antonio dijo

  Здраво, треба да ја инсталирам најновата верзија на Adobe Flash ... но кога ќе ја инсталирам, пишува дека треба да ги затворам тековните апликации и не знам како ... добар пријател кој може да ми помогне?
  илјада благодарност

 8.   Итало dijo

  И, ова ќе работи со G. Chrome со Windows 7?

 9.   ангел dijo

  да затоа што инсталацијата на lq е иста. само треба да го барате коренот на хром

 10.   Монте dijo

  Еј, тие информации многу ми помогнаа, но јас веќе ги сакав
  преземете го Adobe Flash Player и симнато ми е убаво, но затворив
  сите апликации што ги имав и го исклучив системот, го рестартирав повторно
  и сакав да влезам во YouTube и не се држам, пишува:
  Потребен е дополнителен приклучок за прикажување на некои елементи на оваа страница, а потоа кога ќе го инсталирам Adobe Flash Player ми вели:
  Следните апликации треба да се затворат пред да може да се инсталира додатокот Adobe Flash Player, и тој останува таму и повеќе не напредува
  Ве молам, ако можете да ја прочитате мојата порака, навистина би сакал одговор и да ми помогнете малку добро, во случај да ве оставам мојот гласник:
  Diazepan@live.com.mx

 11.   Диего dijo

  благодарам што ми ја испративте најновата верзија на Adobe flaher сега ако можам добро да користам google chrone

 12.   ангел dijo

  можете да го инсталирате adobe-от што го сакате, но пред сè кажете му на хромот како да го извршите adobe-от. Затоа, тие датотеки се копираат.

 13.   погледнете dijo

  Отпрвин имав проблем што не може да се репродуцира ниту Јутјуб, ниту кое било видео, но морав да го преземам вистинскиот плеер и оттогаш можам да видам кое било видео.
  Исто така, претходно имаше неколку страници што не можеа да се отворат со хром и неодамна не најдов проблеми

 14.   зури dijo

  Здраво! Јас веќе испробав сè!
  Супер ми е преку глава!
  Јас веќе испробав сè! преземете google chrome, флеш плеер, итн, итн. Се претпоставува дека веќе ја деинсталирав старата верзија на блицот, но секогаш се појавува прозорец што вели: зачувам датотека? Давам да прифати, а во преземањата пишува дека преземањето е блокирано од политиката на мојата безбедносна зона.
  Јас веќе се обидов да ги модифицирам алатките, интернет-опциите, безбедноста и да активирам activex, итн. Итн. и ништо !!
  Не знам веќе што да правам !!
  ве молам помогнете!

 15.   Честер dijo

  се убаво, но никој не размислуваше за корисниците на дистрибуции на линукс ???

  Јас користам ubuntu 9.04 и сè уште не можам да го инсталирам приклучокот

 16.   kenneth dijo

  Здраво, имам проблеми со Adobe Flash Player и имам сервер google chrome и не можам да гледам видеа или слично и кога ќе се обидам да го преземам Adobe Flash Player на крајот од целиот процес ми кажува дека треба да затворам примена на хром пред што ???? и веќе ги испробав сите методи предложени на оваа страница

 17.   абел јасмин dijo

  затоа што ми се допаѓа побрзо овде

 18.   Фавер Андрес dijo

  НЕ САКА да ми даде ништо на Интернет не можам да видам ништо од DVIDEOS
  Колку лоша работа

 19.   Julулијан Богота Колумбија dijo

  Толку добро! Ако ми одговараше, кога пробав хром за прв пат бев воодушевена од неговата минималистичка верзија, единственото нешто што не ми се допаѓаше е да не можам да пуштам видеа од мрежата, сега можам да изберам хром како мој стандарден прелистувач. Благодарам многу

 20.   Диего dijo

  Да, ми се допадна толку многу што сега можам да порно фотографирам побрзо

 21.   fabian dijo

  ñоки го јаде

 22.   enrique dijo

  Страницата и советите се одлични, но корисниците на Линукс - од многу нетбуки - каде хромот е многу силен, ќе го цениме ако малку не погледнете.
  Со почит

 23.   Даниел dijo

  Со истражувач можам да гледам онлајн телевизија без проблеми, наместо со гугл некои канали имам аудио, но нема видео, дали некој знае зошто?

 24.   мајо dijo

  Мене ми се чини дека google chrome не е компатибилен со сите верзии на блиц ... ако правиш платформа, стори го тоа како што треба ... затоа што она што го постигнуваат е тоа што корисниците не го користат!

 25.   Пол dijo

  buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee како и

 26.   trht dijo

  : Д: Д: Д: Д

 27.   фредчас dijo

  но каде е да го преземем и на оваа страница не го гледам

 28.   фредчас dijo

  да добро

 29.   Хозе dijo

  Јас сè уште не знам како работи.

 30.   Луис dijo

  НЕМАВ ОВОЈ ПРОБЛЕМ НА ФЛЕШ ПЛЕЈЕРОТ, АМУ ВИДЕОСТИТЕ ТЕК СЕ ТЕКААТ. НЕ ВЕРУВАМ САКАМ ОД МАШИНАТА.

 31.   Луис dijo

  Зошто се случува ова

 32.   palayentis dijo

  Може да се реши со преземање на флеш плеерот повторно, но од Интернет, истражување, а потоа преземање за другите пребарувачи и тоа е тоа

 33.   Валтер Иглесијас dijo

  Здраво, има големи проблеми во врска со апликациите направени во макромедија флеш, апликациите се заклучуваат во секое време и видеата во целосна поатала остануваат без честитки за лентата со мени

 34.   JC dijo

  Флеш плеерот за Google Chrome работеше многу добро.
  Ви благодариме за придонесот.

 35.   џомако13 dijo

  Здраво, ми се допаѓа google chrome, бидејќи страниците на друг јазик (англиски) автоматски го преведуваат на шпански јазик; и меѓу другото.
  Adobe Flash Player, добивам од install_flash_player.exe, датотека "NPSWF32.dll" Јас ја користам преносливата програма со 7 zip за да ја извлечам.
  Јас го копирам "NPSWF32.dll" во директориумот, во мојот случај, F: PortableAppsGoogleChromePortableAppChrome-binplugins

 36.   Хавиер dijo

  Не можам да го прифатам договорот за лиценца на pdf на netbook на olidata бидејќи опцијата за прифаќање не се појавува на екранот, бидејќи екранот е многу мал, се чини? може некој да ми помогне во врска со овој проблем, ве молам

 37.   Марио dijo

  Еј, може ли да ми кажеш како да ја преземам најновата верзија?

 38.   osk4R dijo

  Немав никаков проблем со

  Некое решение?

 39.   Ba1rØn dijo

  Помогнете ми дека не можам да играм хабо хотел и веќе имам преземено шок-бран и сето тоа ми кажува дека ми недостасува приклучок во ударот на ударот, што да направам ако веќе го имам и истата порака повторно се појави?

 40.   fatima dijo

  Сакам да ја инсталирам најновата верзија на флеш плеер за активирање на JavaScript, не можам да гледам видеа

 41.   Нани dijo

  Здраво .. Ми треба помош, мојот netbook има оперативен систем Meego… и не можам да гледам видеа на YouTube YouTube и не можам да влезам во msn .. не знам колку е кул .. ве молам можете да помогнете јас !! Ви благодарам

 42.   Мајт dijo

  Не ми користи.
  Јас веќе го деинсталирав блицот и кога ќе се обидам повторно да го преземам за да го инсталирам, тој ми кажува дека google веќе го има додатокот.
  Јас веќе испробав сè и не можам да го решам, покрај тоа што преференциите во мојата програма не се зачувани.

 43.   Нико dijo

  Страшна поправка што noc може да ја игра играта на Фејсбук

  ставете ги батериите

 44.   Ханибал Менезес dijo

  Adobe flash player не е инсталиран или ажуриран за хром во firefox и explorer, ако тие работат, поправете го тоа, хром го имам како префериран прелистувач, но под овие околности не можам !!!! видете видеоооооо ...

 45.   коментар dijo

  А за linux ??

 46.   Јаиротрагачеле dijo

  јаиро нагласената школка од твојата стара и пржен мама.путо. Хаиро сигурни дека сте топка 

 47.   Јаиротрагачеле dijo

  јаиро нагласената школка од твојата стара и пржен мама.путо. Хаиро сигурни дека сте топка