Инсталирајте го Google Chrome офлајн

лого на google-chrome

На официјалната страна на Google Chrome обезбедена е врска за инсталирање на прелистувачот. Единствениот можен начин е преку онлајн инсталерот кој, откако ќе ги прифати условите и правилата, ќе го инсталира Google Chrome на компјутерот.

Но, што е со луѓето кои сакаат да го инсталираат прелистувачот без Интернет врска? Можеби е нелогично дека некое лице што сака да инсталира прелистувач нема Интернет-врска, но има и такви кои ќе бидат под правилата на мрежен администратор или кои едноставно сакаат да заштедат ширина на опсег со користење на истиот инсталерот на неколку компјутери.

Па, постои многу едноставен метод за преземање на инсталерот Google Chrome и негово користење офлајн. Сè што треба да направите е да го додадете параметарот самостојно = 1 на веб-страницата каде што може да се преземе Google Chrome.

Ова ќе бидат врските за преземање на најновата официјална верзија и најновата бета верзија на прелистувачот на Google:

Официјална верзија: http://www.google.com/chrome/eula.html?standalone=1
Бета верзија: http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=betachannel&standalone=1

Види во Кајгана


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

45 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рикар2 dijo

  WoW Колку добар придонес пријател продолжува вака

 2.   Кристобал dijo

  Благодарение на преземањето работи многу добро.

 3.   Орлин dijo

  Ова супер добро го користам и не му треба интернет за да преземе нешто добро.

 4.   Орлин dijo

  Го барав долго време.

 5.   ТРОМЕКС dijo

  Ви благодарам! тоа е само она што го барав.

 6.   Дрос dijo

  Многу добро направено, но можете да го додадете мојот случај:
  Немам интернет бидејќи во мојата куќа не смеам да ангажирам телефонска линија, така што договорив паушална цена на мобилниот и со опцијата „споделена врска“ се поврзувам на Интернет на компјутер и кога се обидувам да преземам google хромирај го инсталерот преку Интернет, не знам зошто, кога ќе достигне 70% (приближно, така со око) ме исклучува од мобилниот интернет. Ова го пробав неколку пати и секогаш се случува точно во истата точка со овој инсталерот.

 7.   Justo dijo

  Што можам да кажам пријателе .. !!

  Гугл ме изгоре затоа што бев толку ограничен ... удира кога те принудуваат да правиш нешто што не сакаш.
  Тестирање на хром, но без обврски е нешто што сите сакаме да го направиме. Оваа опција треба да им даде „орто“ на оние на Google.

  Ви благодариме за придонесот ... Вие сте добро.

  Од Чиле

  Oасто Фигероа

 8.   румени dijo

  благодарам што работеше за мене

 9.   Брајан dijo

  Благодарам многу…

 10.   osосмари Ривера Алиса dijo

  Сакам

 11.   alex dijo

  фала пријател

 12.   JOонатан Голдшмит dijo

  Фала пријателе, ми требаше прелистувачот за да видам датотеки. но компјутерот што мораше да го стори тоа немаше интернет-врска. Ви благодарам

  Голем придонес.

 13.   Хуан Хименез dijo

  Добар придонес, го барав ова пред малку ...

 14.   Fer dijo

  Совршено! само она што ми требаше, ви благодарам многу!

 15.   carlo dijo

  неверојатно благодарам, проклето google само ти овозможува да го инсталираш

  но благодарение на оваа страница, извршното е преземено, сакав да го форматирам мојот компјутер и мрзливо да го преземам повторно

 16.   Дреслер dijo

  Благодарам, но верзијата е стара .. немате понова.

  однос на

 17.   Луис eraерардо dijo

  Многу добар придонес, ви благодарам многу

 18.   окидоки2791 dijo

  Ви благодарам, тоа е непроценлива информација бидејќи ми заштедува многу време во компјутерските лаборатории во училиштата каде што работам.

  Со почит

 19.   Герар2к dijo

  Одлични податоци! 😉

 20.   Александар dijo

  Дрос: веќе сте го решиле бидејќи вашата публикација е стара, но ако некој друг се случи нешто слично, решението е да одите во интернет кафе или не знам како го нарекуваат во други земји, страница на која изнајмуваат компјутери и време на Интернет .
  Дрос: Мислам дека твоето решение би било кога ќе се појави прелистувачот, замислувам дека ќе се појави опција за ажурирање, што ќе го реши вашиот проблем, нели?
  Во мојот случај не беше дека сакав да го вчитам на USB, но кога се обидував да го инсталирам ми испрати грешка, се надевам дека ќе работи на овој начин, ти благодарам пријателе и ќе може да се знае како дознав линкот ???

 21.   Даниел dijo

  Истото ми се случи и мене, но јас го решив поинаку
  Одите на Гугл Хром и барате опција за преземање на најновата верзија или на шпански или на англиски јазик, прифаќате сè и кога ќе стигнете до делот каде што треба да прифатите за да го преземете, одите до крајот на врската и ако заврши во? Дали го правите ова? Самостоен = 1 и ако заврши со буква што го правите тоа има & самостоен = 1, односно ставате & пред него за да одделите работи или дава грешка. Исто е како што направи сопственикот на овој пост, но гледам дека некои директно ги зедоа линковите што ги даде како пример.
  Ако откако ќе го преземете, стартувате и ништо не се случи (може да постави брзи екрани), користете го пребарувачот за прозорци и побарајте го ова име: "chrome_installer.exe" без наводници (јас користам прозорци 7 и ми одговара)
  Ако се појави „chrome_installer.exe“, ставете го во вашите инсталери бидејќи ова е легитимен инсталерот од Google и тоа е најновата верзија достапна на нивната страница.
  Ако го стартувате, само го гледате покажувачот со зафатен симбол и за една минута добивате Google Chrome целосен и 100% функционален

  Преземањето на Chrome со ова значи дека има свои предности. Мојата верзија е 14.0.835.163 и онаа што Softonic ти ја дава на пр., Е 14.0.835.113.
  Секако, постојат нефинални верзии кои се понапредни, но бидејќи оваа верзија што ја преземав доаѓа директно од Google, таа е 100% безбедна и ефикасна.

  Се надевам дека оваа информација ви послужи како што и мене. постот е одличен и го добив објаснувањето од него

 22.   емулејтор dijo

  Многу добар придонес. Многу ми служеше!

 23.   Адријанвjб dijo

  Многу добро, благодарам за придонесот

 24.   Hamамил dijo

  Капо, благодарам ...

 25.   digmoncada@hotmail.com dijo

  благодарам пријател, тоа беше многу корисно.

 26.   Даниел dijo

  Фала многу за инфо брате, многу ми помогна.

 27.   коска dijo

  Јас сè уште преферирам FIREFOX

 28.   Армандо dijo

  Многу добро, благодарам лудо

 29.   џигибран dijo

  Одличен пријател, одлично

 30.   технологија18 dijo

  благодарам одличен придонес

 31.   Ариел dijo

  многу добро вашиот придонес многу ви благодарам

 32.   mateo dijo

  Одлично !!! Мене ми служеше !!!!

 33.   Вилбер_проскате dijo

  Вие сте остија вија многу ми служеше, би ви оставила поени, но не сме во таринга хаха

 34.   Федерико Кара dijo

  Нема нормален начин да се дојде до таа врска? Прв пат гледам страница каде што параметар мора да се додаде на URL-то рачно ... (освен ако не е игра како notpron)

 35.   Игабо Начо dijo

  Ако работи ... фала пријателе

 36.   Катрибаранко dijo

  ова е волумен што не можам да го преземам google …… ..

 37.   јес dijo

  кој и да е коментарот, ми се чини дека немаат многу познавање на темата. Прелистувачот не се користи само за работа директно на Интернет, проверете дали истражувате малку, исто така, кога оперативниот систем е инсталиран многу пати, нема достапност на Интернет во моментот и тие го бараат тој прелистувач, тој е добар како техничар да го има и да го задоволи клиентот.

 38.   gustavolucero@gmail.com dijo

  Луѓе, разбрав дека самостојната офлајн верзија е инсталирана само за корисникот на Виндоус од каде што се извршува инсталацијата, ви велам дека ми треба оној што е инсталиран за сите корисници на компјутерот ... ако некој го помине, многу благодарен!

 39.   C. Boatman dijo

  Одлично, некое време гледав како го преземам за да инсталирам офлајн. Ти благодарам многу !

 40.   Исус dijo

  Благодарам, одлична информација, многу ми помогна

 41.   IPV dijo

  ок, благодарение на луѓето како тебе имаме сè на располагање.
  Прегратка

 42.   Henry dijo

  Одлично, благодарам за придонесот

 43.   Луис Санчез dijo

  Каде можам да ја преземам офлајн верзијата на Google Chrome, но во 64 бита.}

  Благодарам

 44.   Оскар dijo

  Ваоооо, никогаш не го замислував, и секогаш го барав на тие страници на Варез (се разбира со тотална недоверба), отсега ќе го сторам тоа од официјалната страница. Ти благодарам многу!!

 45.   Луис Мигел dijo

  Придонесот е ценет, не знаев дека можам да го добијам офлајн.