Интересен пад тест со новиот Xiaomi Mi Mix

Mi MIX

Сите сме воодушевени од новиот уред Xiaomi, Mi Mix И ова е делумно благодарение на спектакуларниот дизајн што го има овој уред. Но, овој смартфон, кој има супер елаборат дизајн и практично не постојат рамки, има проблем да не биде толку отпорен на удари и ова е против во случај на случајно паѓање.

Во оваа прилика, она што тие ни го покажуваат на ова видео што ќе го видиме по скокот е тест за мал пад на уредот на кинеската фирма, и така прво без да ја видите содржината на видеото и без да направите многу „спојлер“ од тоа што ќе видиме, вистина е дека дизајнот е спектакуларен, но игра трик на овој терминал.

Вие не можете да имате сè и во овој случај она што го гледаме е дека Таквиот спектакуларен дизајн на паметниот телефон се свртува против вас кога ќе паднете случајно:

Како можете да видите на видеото, падот не е од премногу висок и иако е точно пред да го скршите екранот, тој добива некои удари, тие не се на толкава висина што се крши. Ова е познато подолго време, но навистина се соочуваме со уред кој не можеме да дозволиме да падне ниту еднаш на земја или ќе имаме проблем повеќе од сигурно.

Од друга страна, многумина може да помислат дека овие уреди треба да се носат со капак или нешто слично за да се избегнат несреќи како што се „кршење на екранот“ при пад од мала висина, но вистината е дека носењето навлака тотално ќе ја намали оваа спектакуларна опрема. да, тоа би го заштитило од можни падови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.