Колку е интересен Sony Xperia L1? Ајде да погледнеме!

Од причини што не ги знаеме, Сони лансира серија на слабо дефинирани опсези во кои врамува огромен број мобилни уреди, со прилично сличен изглед, но кои многу менуваат одвнатре. Она што денес го насочува нашето внимание е Xperia L1, нов модел со значителна големина што стигнува до семејството на компанијата Нипон со некои карактеристики во прашање, што понекогаш нè тера да мислиме дека Sony навистина нема интерес што сака да веруваме во мобилната телефонија.

Мислиме на ова дека ова последно лансирање на Sony има карактеристики што нè тераат да преиспитаме многу работи. Започнуваме со процесор МедијаТек MT6737T Тоа е далеку од давање спектакуларна изведба, скоро би можеле да го ставиме во низок опсег, да не беше фактот дека доаѓа во шасија на Sony. Продолжуваме со ограничен RAM меморија од 2 GBЈасно е малку ако ја земеме предвид RAM меморијата што ја движат уредите од средниот опсег, и исто така ако го земеме предвид слојот за прилагодување што го вклучува Sony во уредите Xperia (прилично наметливо).

Продолжуваме со екранот, панел од 5,5 инчи, придружено со многу ограничена HD (720p) резолуција, што воопшто не им одговара на уредите на Sony. За батеријата ако имаме добра количина, 2620 mAh што ќе ни обезбеди барем ден и половина на употреба ако не сме премногу барани со уредот, ако остатокот од неговиот хардвер го дозволува тоа, се разбира. Што се однесува до складирањето, ќе имаме од 16 GB што може да се прошири на 256 GB преку microSD мемории. И, конечно, 13MP на задната камера и 5MP на предната камера, по цена што сè уште не ја знаеме, но не треба да надминува 200 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.