Инфо-забавниот систем на VW и Audi може да биде хакиран и да овозможи пристап до вашите податоци

инфо-забавен систем VW и Audi

Инфо-забавните системи на современите автомобили тие станаа целосни вградени компјутери. Исто така, и како што знаете досега, можете да пристапите до вашиот мобилен телефон од интегрираните екрани. Сепак, системот што го користат автомобилите VW или Audi - не знаеме дали другите возила на групата VAG, како што се SEAT или Skoda - може да имаат безбедносна ранливост во неговиот систем и можат да бидат хакирани од далечина.

Како што добро знаете, современите инфо-забавни системи не само што ви ја покажуваат потрошувачката на автомобилот, тековниот датум, температурата или кога има дефект во автомобилот. Не, во моментов можете да управувате со многу параметри од овој тип на компјутерски систем. На пример: пристап и прилагодување на поставките за опрема на возилото; можност да прикажува GPS навигација со многу детали; пристапете до нашиот мобилен и понудете WiFi-точки.

инфо-забава VW

Со овие две последни теми, аналитичарите на а компанија за компјутерска безбедност (Компјутер) во кое тестирање со WiFi на инфо-забавниот систем што го монтираат некои возила на Audi и VW - поточно VW Golf GTE и Audi A3 Sportback e-Tron- можеа да пристапат до системот од далечина и внесете ја основната сметка - Супер-корисник - на системот. Сега, најопасното се случи кога аналитичарите сфатија дека тие не само што имаат пристап до податоците од автомобилот, туку и до податоците на корисникот.

И, што точно мислиме? Според работниците на Компјутер, и двете возила покажаа податоци што упатуваа на агендата на корисникот и можеа да ги слушаат разговорите преку врската што се одржуваше со паметен телефон - Овде не зборуваме за CarPlay на Apple или Android Auto на Google - Претпоставуваме дека преку Bluetooth-врска се изложени двата система. Уште повеќе, тие од далечина можеа да го активираат и деактивираат микрофонот на инфо-забавниот систем VW и Audi.

Исто така, ова не е сè. Бидејќи тие исто така пристапија до системот за навигација GPS и доби целосен запис за тоа каде бил возачот во секое време. Претпоставуваме дека само во случај на употреба на системот за мапирање -; во спротивно тоа би го исплашило предметот уште повеќе.

Според откривачите на оваа безбедносна дупка, компаниите требаше да ја пронајдат оваа ранливост со правење соодветни тестови за безбедност. Изгледа како, Тие имаат закажано средба со VW за да разговараат за овој наод, но тие ни велат дека автомобилската компанија нема никакви податоци за овој проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)