Искористете ги најновите божиќни зделки на Lightinthebox пред да истечат

Останаа уште неколку дена да го прославиме доаѓањето на Магите, иако веројатно повеќето од нас ја примија својата посета низ годината, па за неколку дена, ќе станеме да ги одмотаме типичните чорапи, вратоврска и секако, некоја колонска вода.

Момците од Lightinthebox ставија на располагање низа производи како смартфони, акциони камери, правосмукалки ... меѓу другите производи за само неколку часа, за да можеме да ги искористиме пред Божиќ официјално да заврши и нашата кредитна картичка да стане скапоцено богатство до кое ќе биде многу тешко пристапен.

Роботска правосмукалка Xiaomi

Роботската правосмукалка на Xiaomi стана еден од најпродаваните уреди овој Божиќ, благодарение на неговите неверојатни карактеристики, како и на ниската цена. Овој модел не е одговорен само за собирање на целата нечистотија што е на подот, туку е и способен да ја полира додека го прави тоа, така што нашиот дом секогаш ќе претставува беспрекорна состојба. Вообичаената цена на втората генерација на правосмукалка Xiaomi Robot е 629 евра, но за ограничено време можеме најдете го во Lightinthebox за само 369,61 евра.

Купете правосмукалка за роботи Xiaomi

Акционата камера на Xiaomi Yi

Акционите камери станаа еден од најпопуларните уреди во последната година, делумно поради квалитетот што ни го нуди заедно со неговата разноврсност. Моделот Xiaomi Yi ни нуди екран од 2,7 инчи за да ја видиме целата содржина што ја снимаме со него благодарение на неговиот широк агол што ни овозможува да го снимаме дејството на 165 степени. Цената на Акционата камера Ји на Xiaomi е 34,45 евра.

Купете ја акционата камера Xiaomi Yi

Светло за далечинско управување Xiaomi

Кога станува збор за давање атмосфера на просторијата, на пазарот имаме различни алтернативи, како што се традиционалните топли сијалици или ладни сијалици. Но, кога сакаме да додадеме допир на боја, најдобра опција е да купиме уред како оној што ни го нуди Xiaomi, уред што ни нуди до 16 милиони бои и кој можеме да го контролираме директно од нашиот паметен телефон. Цената на Светлото за далечинско управување Xiaomi е 20,55 евра.

Купете светло со далечински управувач од Xiaomi

Xiaomi Redmi 4x

Ако зборуваме за Xiaomi, не би можеле да ги оставиме настрана нејзините терминали. Момците од Lightinthebox го ставија на располагање Redmi 4x, терминал со 5-инчен екран, со 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Xiaomi се потпре на Snapdragon 435 на Qualcomm за да го премести целиот уред, уред што ни нуди батерија од 4.100 mAh. Цената на Xiaomi Redmi 4x е 99,03 евра.

Купете Xiaomi Redmi 4x

LeTV LeEco Le Max2

LeTV LeEco Le Max 2 X829

Малку по малку, LeTV добива ниша на пазарот благодарение на односот квалитет и цена што ја нуди на своите терминали. Во Lightinthebox можеме да го најдеме Ле Макс 2 за само 125,90 евра, терминал управуван од Snapdragon 820 на Qualcomm, придружуван од 4 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. 5,7-инчниот екран ни нуди Full HD + резолуција. Задната камера достигнува 21 mpx додека предната е 8 mpx. Батеријата на овој терминал ни нуди капацитет од 3.100 mAh, повеќе од доволно за да трае цел ден.

Купете LeTV LeEco Le Max2

DOOGEE Mix Lite

Но, ако не сакаме да потрошиме многу пари, DOOGEE ни го нуди Mix Lite, терминал што ни нуди 5,2-инчен IPS екран со HD резолуција. Внатре наоѓаме четири-јадрен процесор Mediatek придружен со 2 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија. Задната камера достигнува 13 mpx додека предната е 8 mpx. Цената на DOOGEE Mix Lite е 75,53 евра

Купете DOOGEE Mix Lite


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Лав dijo

    „Светло со далечински управувач“ што го покажувате од Xiaomi е Gateway, што функцијата за светло е токму најсекундарната. Главно се користи за контрола на други уреди за автоматизација на домот Xiaomi, било да се тоа приклучоци, сензори, паметни сијалици и сл. Мислам дека би вреди да се спомене, бидејќи оние малку повеќе од 20 евра даваат многу повеќе од себе отколку само да осветлуваат. Поздрав