Исполнети најлошите предзнаци: ГОТ нема да се врати до 2019 година

 

И тоа е дека гласините за оваа можност да не можат да ја видат осмата и последна сезона на Игра на тронови (ГОТ) до 2019 година се исполнети и самиот ХБО официјално ја потврди оваа вест. Исто така, ако оваа вест не беше лоша за fansубителите на популарната серија, нема одреден датум за неговото враќање.

Ова е добар пад за сите оние кои чекаа да го видат крајот на серијата оваа година и кои со Аниса ја чекаа таа нова епска битка за која се шпекулира дека ќе пристигне во последното поглавје од серијата. Првите сценаристи се веќе наградени и сега останува најлошото, почекај ...

Дејв Хил, ќе биде задолжен за пишување на првата епизода, Брајан Когман, ќе биде тој што ќе го напише вториот, а остатокот за она што е познато ќе биде, ДБ Вајс и Дејвид Бениоф. Режисери се: Дејвид Бениоф, ДБ Вајс, Дејвид Нутер и Мигел Сапочник. Во однос на должината на епизодите, се зборува за нешто повеќе од нормален филм, па ова е добра работа за оние кои сакаат да седат пред телевизија и да уживаат во оваа серија.

Кога завршуваше седмата сезона на „Игра на тронови“, многумина веќе размислуваа за следната што доаѓа со спектакуларен крај, но се чини дека ќе мора да почекаме малку подолго отколку што е потребно со овој Официјална потврда на HBO. Американскиот ланец работи и на решавање на безбедносните проблеми што овозможија да се знае мрежата на сериите пред да се емитуваат епизодите и исто така веќе предупредија дека тие би додале различни завршетоци за да заведат во случај на проблеми.

Haveе мора да бидеме малку трпеливи бидејќи има уште една година да го видиме исходот ...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->