Лесно испратете задачи до вашиот наставник со Notebloc

Нотеблок

Сите училишта се затворени две недели, две недели, во зависност од возраста на ученикот, тие се вистинска главоболка, и за родителите и за самите ученици, а во некои случаи и за самите наставници, особено за оние кои се посветени на своите ученици.

Некои образовни центри имаат комплетен систем за да можат испраќајте вежби до студентитеСепак, системот не работи обратно, па нема начин да се поправат вежбите. За среќа, за овој прв светски проблем постои решение, решение наречено Нотеблок.

Нотеблок

Нотеблок, е бесплатна апликација достапна и за iOS и за Android, ни овозможува да добиеме слика на синтаксичка анализа, некои равенки или некои приказни дијаграми со помош на камерата. Апликацијата автоматски се грижи нарачајте ги сите информации, подобрување на осветлувањето, сечење на документот… Понатаму, тоа исто така ни овозможува да ги зачуваме страниците во еден или повеќе PDF документи, да го смениме името на датотеките, да го измениме редоследот на листовите во истиот документ

Откако ќе ја зачуваме нашата работа во апликацијата, можеме споделете ги директно преку е-пошта, WhatsApp, Телеграм… Или дури и социјалните мрежи (иако во овој случај нема многу смисла).

Ако редовно користиме Google Drive, преку оваа апликација, можеме да ги чуваме сите документи што скенираме со апликацијата, покрај тоа што имаме пристап до она што е веќе зачувано на нашата сметка на Google.

Ако го искористиме Бележни тетратки, апликацијата автоматски ќе се грижи за бришење на линиите за пишување, линиите за поделба ... Овие тетратки се продаваат одделно и се достапни и во онлајн продавницата notebloc-shop.com

Забелешка за iOS бара iOS 7 или повеќе, и во случај на апликација за Android, потребна е минималната верзија Андроид 4.2.

Notebloc (врска со AppStore)
Нотеблокслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.