Протекување го потврдува „скенерот за очи“ за Galaxy Note 7

скенер-ирис-белешка-7

Целиот свет на потрошувачка електроника се чини дека овие недели се сврти околу Galaxy Note 7, новиот одличен уред од Samsung, кој е предодреден да биде претставен во август. Една од гласините што станува се попопуларна во последно време за Samsung Galaxy Note 7 е токму тоа што вклучува читач на ириса или скенер за очи. Протекување го потврдува „скенерот за очи“ за Galaxy Note 7 на оваа iousубопитна фотографија, систем што ветува многу, но ќе биде тешко да се провери неговата ефикасност и вистинска работа се додека Samsung не ни го претстави.

На фотографијата што ги води вестите можеме да го видиме наводниот скенер за ирисот, за кој претпоставуваме дека е извршен со употреба на некаков вид ласер. Самсунг е многу даден за вклучување на нови технологии на «каскопоро» на вашите уреди, но за жал брзањето обично ви игра трикови, како што се случи со читачот на отпечатоци на прсти, достапен во Samsung Galaxy S5, што работеше навистина лошо и го направи нефункционален. Не можеме да не се прашуваме дали овој скенер за очи ќе работи и во полутонови или навистина ќе биде ефективен. Сепак, тоа е технологија што изгледа дека не привлекува многу внимание од корисниците, особено затоа што читателите на отпечатоци од прсти присутни во тековната работа од висока класа навистина добро, навистина брзо и се навистина лесни за употреба.

Samsung веќе го патентираше овој тип на отклучување, а гласините не престануваат. Ја знаете поговорката „Ако реката направи бучава, затоа што водата тече“, но сè е на штета на презентацијата што Самсунг ќе ја направи во август. Овој уред ќе има и надградба на популарниот игла „S Pen“. Samsung Galaxy Note 7 ќе биде дефинитивна алатка за продуктивност за корисниците на оперативниот систем Андроид, не се сомневаме во тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.