Како да ја исчистите историјата на Google

исчистете ја историјата на Google

Откријте како да ја избришете историјата на Google

Исчистете ја историјата на Google Тоа е нешто што треба да се прави често бидејќи на овој начин избегнуваме некој што го користи нашиот компјутер да види какви пребарувања сме направиле Google додека пловевме.

Пред сè, тоа е нешто многу важно ако користиме јавен компјутер - во библиотека, универзитет или работа - и сакаме да го зачуваме приватност на нашите пребарувања. Да се ​​стори тоа не е многу комплицирано, но погодно е да се биде јасно за тоа што ова подразбира и различните опции што треба да ги направиме на најправилен можен начин.

 Како да отстраните специфични пребарувања

активност на Google

Во многу прилики, нормално е да сакате да избришете одредени пребарувања во целата историја, но оставете ја останатата историја недопрена. За ова мора:

 • Пристапете до вашата историја во https://www.google.com/history. Таму можете да ја видите целата ваша активност на Google организирана по денови
 • Изберете ги специфичните пребарувања и кликнете на копчето „отстрани ставки“ лоцирано под графиконите за статистика

Како да ги отстраните сите пребарувања

историја на конфигурација

Напротив, ако она што го сакаме е да ги отстраниме сите пребарувања од нашата веб-историја, она што треба да го направиме е:

 • Пристапете до вашата историја во https://www.google.com/history.
 • Изберете го менито за конфигурација што се наоѓа на запчаникот што се наоѓа горниот десен агол на страницата (видете ја претходната слика)
 • Кликнете на врската «избришете ги сите»

Имајте на ум дека кога ќе ја избришете историјата на пребарување, сите информации се губат, што може да влијае на квалитетот на пребарувањата што ви ги нуди Google.

Како да ја исклучите историјата на пребарување

 

оневозможете ја историјата на Google

Мени за деактивирање на историјата на Google

Конечно, ако е она што го сакате оневозможете ја историјата на Google за да не се зачувани никакви информации за вашите идни пребарувања, што треба да направите:

 • Пристапете до вашата историја во https://www.google.com/history.
 • Изберете го менито за конфигурација што се наоѓа на запчаникот што се наоѓа горниот десен агол на страницата
 • Кликнете на оневозможи

Како што можете да видите, тоа е многу едноставно избришете ја вашата историја на Google. На овој начин можете да управувате со приватноста на пребарувањата на начин што го сметате за најсоодветен.

Се надеваме дека бевме корисни!

Дознај повеќе | Официјална веб-страница на Google


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

59 коментари

 1.   Judith dijo

  Добро е да се знае ова, прво затоа што е навистина досадно кога барате некоја содржина на Интернет и второ затоа што на тој начин не оставаме траги на компјутерот.


 2.   Conochesanjosedenoche.ticoblogger.com dijo

  Одлично, дури и не ми падна на ум дека можеш да го сториш тоа, ќе го сторам тоа одеднаш затоа што компјутерот што го користам е оној на работа
  честитки од Костарика ica ..


 3.   Лусија dijo

  Имам конфигурирано така што ќе се брише секогаш кога ќе го затворам на работа, хехе.

  Дома не ми е гајле дали Г-н ги гледа моите претреси ... иако сега кога толку добро го објаснивте тоа, ќе го избришам од време на време.


 4.   кокер dijo

  Не знаев дека можете да ја избришете историјата на пребарување и бев малку пржен секогаш кога пишував нешто, се појавуваше сè што имав напишано. Оваа информација е многу корисна и нема да имам повеќе проблеми со историјата на Google благодарам


 5.   cecilia dijo

  Одлично е да се знае дека кога имате прашање можете автоматски да знаете сè за која било тема, ви благодарам.


 6.   Рони Гугл dijo

  Гугл е најдобар за пребарување, но вистина е дека хоторијалот понекогаш дава проблеми лол отсега ќе ја бришам историјата секогаш кога ќе го исклучам компјутерот ло


 7.   Lola dijo

  Ви благодариме за информациите и графичката, таа е совршена


 8.   Карлос Маричо dijo

  фала лол не знаев ауссс.

  Сега можам безбедно да сурфам на Интернет џоџо


 9.   сечилото dijo

  Имам проблеми со ова ... бидејќи следам чекор по чекор сè што ќе кажете за тоа како да ја избришете историјата, но го исклучувам компјутерот и ако го вклучам повторно, дајте го со истиот под ... веќе имам ww ... како да ја избришам оваа историја од google firefox што веќе ме полудува ...


 10.   Оцет убиец dijo

  Блејд следната недела ќе објавам статија во која ќе го решам вашиот проблем и повеќе нема да мора да ја бришете историјата на пребарување на Google.


 11.   Carmen dijo

  Сосема се согласувам со коментарот на Лола за сè… .Благодарам


 12.   Едвин dijo

  Pucha que chevre ах добар убиствен оцет од најдоброто што те сакам и веќе бев загрижена


 13.   фендер dijo

  Ако сте на работа, сè е регистрирано на серверот, нека не ве залажува, не е важно дали ќе ја избришете историјата, а од вашите тимови од регистарот ќе знаат и каде се движите ... не биди така смирено ... најдобро е да го испратите според која опрема не сте нивна сопствена работа ... истото со контрасенијата ако го правите тоа од работа или со тимот на компанијата ќе имате контрадеј од MSN и други хостории биди доменот на неформалниот гик и асоцијалниот дежурен ...


 14.   Оцет убиец dijo

  Па, Fender, случајот е да се избрише видливата историја на Google, која секој може лесно да ја види ако користи ист компјутер како тебе. Она на што се повикувате е нешто посложено и иако е проблем, тој не спаѓа во опсегот на овој напис. Овде, она што го сакаме е дека ако вашиот пријател седне да користи Интернет со вас, тој не мора ненамерно да ги гледа пребарувањата што сте ги направиле на Google.

  Како и да е, многу ви благодарам за информацијата.

  Поздрав од лозје.


 15.   Артурин dijo

  тоа е достоен за тоа cauros !!!!!


 16.   румени dijo

  Здраво, јас сум Рубен и се обидувам да ја избришам историјата од Google, но не е избришана и имам посебна програма за бришење истории, но тоа ме означува како грешка. Некој може да ми помогне, ве молам, тоа е многу важно.


 17.   marcos dijo

  Можев да ја избришам историјата на google благодарение


 18.   Carmen dijo

  Ми помогна многу, сакав да направам долго време и не знаев како, ќе станам зависен од вашиот блог. Ви благодарам


 19.   џордија dijo

  не можев


 20.   ЈАРИТА dijo

  добро, тоа во историјата изгледа релативно лесно, но КАКО ДА БИСТЕ ИСТОРИЈАТА ВО ЛАНОТ ЗА ПРЕБАРИ http://WWW.? Таму ако имам проблеми, може некој да каже како? Ви благодарам


 21.   Натаниел dijo

  Ова е многу корисно, вистината е дека не знаев како да го направам тоа, благодарам на оваа страница, ви благодарам многу


 22.   Ville dijo

  Здраво, го направив она што ми го рече ... и излезе, но малата лента што излегува да бара побрзо не брише ... што треба да направам за да ја избришам историјата на таа лента? Ви благодарам :)


 23.   Оцет убиец dijo

  Во лентата за пребарување, кликнете на стрелката за да ги видите пребарувањата и на крајот од целото пишува «Избриши ја историјата на пребарување» и voila, избришани пребарувања.


 24.   ангел dijo

  фала !!!!!!
  ти само ми го спаси животот
  тоа за бришење на историјата е максимално, како и кој го објавил ова this.
  Ви благодарам уште еднаш!!!!!!


 25.   laura dijo

  Здраво, треба да знам што можам да направам за да престанам да се појавувам моето име во машината за пребарување google. Ми треба помош, те молам. Може ли да ми одговориш некој?


 26.   Milena dijo

  Ми се случува да го ставам и да изгледа поинаку, каде што откривам дека пишува клик и ништо. Пробав сè, но не можам да го избришам, би сакал да знам дали знаете како да го избришете целосно.
  Благодарам


 27.   Каталина dijo

  СТРАНИЦАТА МЕ СЛУЧИ МНОГУ.
  Благодарам што ми одговориш


 28.   Brenda dijo

  Здраво! добро благодарам, ме извади од страшен проблем !! Бакнежи!


 29.   Енцо dijo

  Па, јас знам начин да ја избришам историјата на google. Па, првото нешто што треба да направите е да фигурирате во стрелките погоре се појавуваат како инцерт, почеток, повторно бришење, крај и
  притиснете ја страницата, притиснете ја стрелката во историјата на Google и voila, се надевам дека ви се допадна


 30.   Енцо dijo

  ова е за мелина над стрелките има 6 копчиња што треба да ги притиснете на она што вели суп се надевам дека ви се допаѓа


 31.   благодарение dijo

  пријател, се ослободи од еден со тоа што можеш да ја избришеш историјата на Google благодарам


 32.   прирачник dijo

  ПРИЈАТЕЛ: МНОГУ БЛАГОДАРАМ. Не знаев како да го направам тоа и бев многу комплициран со оваа тема. ВЕ ПОВТОРУВАМ, ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ


 33.   ines dijo

  Бевте одличен оцет, јас користам канцелариски компјутер и ова заштедува многу или сè за да не дознаат толпите од Б.С. Како што ве поздравувам со наклонетост.


 34.   СЕСТО dijo

  здраво, те молам, не можам да го избришам ова, те молам помогни ми, ти благодарам, ссссс роса


 35.   јосеканарија dijo

  Здраво, благодарение на креаторите на оваа страница, беше одлично да ги користите дадените информации, благодарение на сите чао.


 36.   NOVATO dijo

  КОГА ПРАВАМ ПРЕБАРУВАЕ НА GOOGLE, ВО СВОЈОТ КУТИЈА КЛИКНЕМ И СЕ ОБЈАВУВА МЕНИ ЗА ПОДВРТУВА WHЕ, Она што ме пребаруваше во претходни денови, КАКО ДА БИДАМ ТОА, МИ ПОкажуваат со копчињата за контрола повеќе не го бришеш Погледнете го клучот за бришење


 37.   Enени Масуо dijo

  Добро е што давате ваков тип на информации. Ви благодарам


 38.   fran dijo

  благодарам за информацијата. Ми требаа 2 дена обидувајќи се да ја избришам историјата додека не успеав. со почит


 39.   Ману dijo

  Одличен колега, и како акела толку позната фраза: ЕЛЕМЕНТАМНИОТ МОЈ КЕРИДО ВАКСОН, ќе почекаме да видиме дали можеме целосно да го елиминираме од проклетата историја. Поздрав .. од Тарагона од андалуз.хао.


 40.   ТЕМЕН ДЕМОН dijo

  Ви благодарам многу, вистината беше дека имав материјал што мојата девојка не сакаше да го види и освен во мојата куќа, моите родители копаат многу, тоа беше веќе многу полно благодарение на социјалната служба да го стават ова достапно на сите


 41.   Естебан Хуанес dijo

  Ви благодарам многу за вашите упатства што ми послужија многу, ви благодарам за 100пре


 42.   Хозе dijo

  Па, не ја добивам опцијата за бришење и не можам
  Мислам дека не е толку комплицирано, но не излегува и не знам зошто.


 43.   вера dijo

  моето прашање е да знам како ја бришам историјата од овој пребарувач за сафари.
  од интернет истражувач го бришам. но од сафари е секогаш таму.


 44.   ангел dijo

  Не можам да ја избришам историјата, пробав сè


 45.   аРтур dijo

  Здраво
  oies како можам да го избришам од windows xp не излегува исто.
  благодарение


 46.   Никола dijo

  Не мислам дека историјата на истражување или бришењето напивка
  како што правам јас?


 47.   Оцет убиец dijo

  Со сафари немам идеја и што се случува со тебе Никола.

  aRtur користам Windows XP.


 48.   ТОТО dijo

  пријател многу ти благодарам за помошта… .. многу кратко и притисни ја твојата помош


 49.   facu dijo

  хех, имам проблем и тоа е што во мојот прелистувач прозорецот што се отвора не е ист со оној во ова упатство и не се појавува копчето што е свето на кое пишува ДИЛЕТ, што таму го обележавте со круг ...
  КАКО ПРАВАМ?


 50.   Оцет убиец dijo

  факу можеби имате стара верзија на IE?


 51.   цар Исус dijo

  Вие сте машина за оцет ... благодарам уште еднаш, помогна многу.


 52.   Мајк dijo

  и на сафари?


 53.   Исус_245 dijo

  Ви благодариме за информациите што не треба повеќе да се грижам за мојата приватност


 54.   земи dijo

  Ами, ниту еден од 2-те чекори не се појавува, оној за firefox и интернет, ставам алатки, општо, но таа опција не се појавува: С
  што правам


 55.   хорхеггк dijo

  Историјата не е избришана со опциите за интернет истражувач, се обидов веднаш штом местата што сте ги посетиле повторно се појавуваат во историјата.

  Единствено што можам да направам е да инсталирам ccleaner и да го конфигурирам така што при рестартирање автоматски да се чисти записот од историјата, за среќа

  Хорхе


 56.   Жозе dijo

  Ви благодарам што беше многу корисно, се што веќе имате моја адреса благодарам


 57.   Марија dijo

  Благодарам, оваа информација многу ми помогна


 58.   Моки dijo

  Оцет ви благодарам многу за вашите информации, се надевам дека ќе можам да сметам на вас во следното прашање.


 59.   Раул dijo

  Фала многу ако не е за ова девојката ме убие, за среќа има луѓе кои малку се грижат за другите