Каде да ги купите новите iPhone 7 и 7 Plus

Јаболко

Минатиот петок „Епл“ се најде во продажба во голем број земји, меѓу кои во оваа прилика и за среќа на сите беше Шпанија, новата iPhone 7 y iPhone 7 Плус. Во Apple Store можеше да видиме големи редици многу часови пред отворањето на продавниците со единствена цел да добиеме еден од новите мобилни уреди од оние во Купертино. За жал, не успеаја сите, бидејќи продажбата бележи успех и денес е многу тешко да се добие еден од новите терминали.

Нема да ве лажеме и мораме да ви го кажеме тоа можноста да добиете еден од новите iPhone-и, во која било боја или големина на складирање, денес е комплицирана, иако во оваа статија ќе предложиме низа интересни опции. Од Apple Store, преку FNAC, па дури и до операторите со мобилни телефони, постојат многу начини да се добие iPhone 7, без промена на цената или гаранцијата на уредот.

Ако сте во очајна потрага по iPhone 7, обрнете внимание на овој напис, затоа што можеби на некое од овие места можете да го најдете за да започнете да уживате утре.

Apple Store и Apple Online Store

Јаболко

Денес ниту еден од продавниците на Епл нема залихи од кој било вид и има многу кои го посетуваат без среќа и пцујат што не го резервирале својот терминал на денот кога е отворена оваа можност. Исто така, во онлајн продавницата на Apple или нема достапна верзија, без боја или складирање.

Би можеле да кажеме дека денес е невозможно да имате iPhone 7 или iPhone 7 Plus преку кој било од продажните канали.

Да ти дадам идеја Подолу ви оставаме времиња на чекање проценето од Apple за секоја од достапните верзии на новиот iPhone;

Две или три недели

 • iPhone 7 32GB во која било боја
 • 7 GB iPhone 128, мат црно, злато и розово злато
 • 7 GB iPhone 256 мат црно и злато
 • iPhone 7 Plus 32GB во која било боја
 • iPhone 7 Plus 128 GB мат црно, сребро, злато и розово злато
 • iPhone 7 Plus 256 GB мат црно, сребро, злато и розово злато

Од 3 до 10 октомври

 • iPhone 7 128 GB сребро
 • 7 GB iPhone 256 сребрено и розово злато

Три до пет недели

 • iPhone 7 128GB сјајно црно
 • iPhone 7 256GB сјајно црно

Ноември

 • iPhone 7 Plus 128GB сјајно црно
 • iPhone 7 Plus 256GB сјајно црно

Овластени дистрибутери

Медијамаркт

К-Туин и Макнификос

И K-Tuin и Macnificos се двајца од најпознатите овластени дистрибутери на Apple во нашата земја, и тоа е како што се очекуваше Ниту еден од нив нема на располагање залиха на новиот iPhone 7 за продажба. Во моментот, тие нè покануваат сите нас што бараме да набавиме еден од новите мобилни уреди на Apple да им ги оставиме нашите лични податоци, за да можат да не известат кога ќе имаат на располагање единици за продажба.

Media Markt

Додека ја пишуваме оваа статија, „Медија Маркт“ сè уште има достапни на продажба некои верзии на „Ајфон 7“ и „Ајфон 7 Плус“, иако замислуваме дека за кратко време акциите ќе стигнат до својот крај. Ако сакате некој од новите терминали на Apple, трчајте да го купите бидејќи нема да можете да го купите на многу повеќе места.

Телефонската куќа

Како и во медиумскиот пазар во Телефонскиот дом, ние исто така го наоѓаме тоа некои единици на различни верзии на новиот iPhone 7 се достапни. Секако, не знаеме колку ќе траат на продажба и со непосредна испорака, па ако сакате iPhone 7 само можеме да ви кажеме, трчајте!

ФНАЦ

На веб-страницата на познатата француска компанија не наоѓаме никаков вид на залиха на која било од достапните верзии на iPhone 7. За кој било од новите терминали на Apple ќе мора да почекаме до октомври, без да прецизираме кој точно ден.

Оператори на мобилни телефони

Водафон

Како што е вообичаено, некои од главните оператори на мобилни телефони веќе започнаа да го пласираат iPhone 7 во неговите различни верзии и модели. Сите тие го нудат со финансирање, поврзано со надоместок и престој од 24 месеци во скоро сите случаи.

Цените се најразновидни, иако Во повеќето случаи, цената за стекнување финансирана за 24 месеци ќе биде пониска од оригиналната цена што на пример можеме да ја најдеме во продавницата на Apple. Ова е затоа што купувањето е поврзано со престој во компанијата и исто така за одредено време со стапката.

Сепак ниту едното ниту другото Водафон, портокал o Movistar Тие успеаја да се ослободат од проблемите со залихата што ги имаат другите продавници. Иако тие веќе успеаја да испорачаат добар број уреди, списокот на чекање е веќе огромен и доколку сакате да се придружите на некој од нив сега, ќе мора да почекате барем неколку недели. Ако барате многу специфичен модел, чекањето може да биде подолго, па дури и да надмине два месеца на чекање.

Мислење слободно

Како и обично, добивањето на еден од новиот iPhone што излегува на пазарот станува скоро невозможна мисија за скоро сите. Како и да е Ова може да биде голема предност бидејќи може да ни овозможи внимателно да ја анализираме секоја верзија, добро знаејте каква боја сакаме да избереме и на пример, видете ги мислењата на корисниците во врска со верзијата на 32 GB внатрешна меморија, што во почетокот се чини малку кратко во однос на складирањето.

Одам понатаму, целосно решив да не го менувам iPhone 6s Plus 64 GB, размислувам за тоа бидејќи промената нема да биде веднаш и ова на пример ќе ми даде време да го продадам тековниот терминал, барајќи го потребното финансирање за подоцна купување на iPhone 7.

Каде го купивте вашиот нов iPhone 7, ако веќе го имате?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.