Каде да го гледате спортот оваа сезона?

фудбалски статус

Септември е синоним за враќање во нормала, дури и во повеќето спортови. Спортските натпревари обично ја започнуваат соодветната сезона или продолжуваат со неа. Така да не пропуштите ниедно, од Вести за гаџети што ќе ви ги кажеме каде можете да ги видите главните спортски натпревари во сезоната 2021/22.

Нормално, започнувате да гледате фудбал во последните две недели од август. Имаше само еден исклучок што го натера да премине на датумот на календарот и тоа беше минатата година со СОВИД. Оваа сезона с still уште има остатоци од пандемијата, но во помала мера. Поволната еволуција ќе и овозможи на јавноста да се врати на стадионите, иако да, засега, со ограничен капацитет.

Значи, ако сте еден од оние што не можат да го купат билетот, можете да бидете сигурни затоа што ќе продолжите да ја имате опцијата да ја гледате Ла Лига на телевизија со сите овие стапки што ни ги кажуваат СкитаНа Оваа година се повторува равенката од минатата година. Movistar и Orange се единствените оператори со кои можете да гледате фудбал преку нивните конвергентни пакети, стапките на фузија и Loveубов, соодветно.

Во случај на кошаркаТоа ќе зависи од нивото на натпреварување. Ако е а европска конкуренција како Евролигата, кошаркарската Лига на шампиони или Еврокупот, можете да видите преку DAZN; додека Ендеса лигата, во Мовистар, кој е тој што ги има правата за пренос на ова првенство.

А што е со другите спортови?

формула 1

Во мото, натпреварите кралица се Формула 1 и Мото ГПНа Иако овие првенства имаат само уште неколку месеци, сепак можете да ги искористите последните удари. Всушност, ако го возите правилно, можете видете половина од остатокот од сезоната потполно бесплатноНа Причината е што DAZN ги доби правата за емитување до 2022 година и има бесплатен пробен период од еден месец. И, во зависност од тоа што претпочитате, имате можност да се претплатите на платформата месечно или годишно.

Покрај тоа, Мовистар постигна договор со ДАЗН, така што исто така можете да ја видите содржината на моторот преку синиот оператор. Вклучен е во пакетот Motor TV, кој е вклучен во цената во две Fusion стапки (Fusion Plus и Fusion Total Plus 4 линии). Во останатите стапки на фузија, треба да ги платите трошоците за пакетот повисоко.

Велосипедизмот во моментов е во полн ек со Европското првенство во италијанскиот град Тренто. Значи, ако сте verубители на овој спорт, можете да ги гледате сите велосипедски трки преку DAZNНа Платформата ги има двата канали Еуроспорт (Еуроспорт 1 и Еуроспорт 2), кој ги има правата за емитување за сите велосипедисти. Всушност, на Канал 1 на Еуроспорт е исто така во рамките на компании како што се Оринџ, Водафон или Вирџин Телко.

Исто така, постои можност за погледнете возење велосипед со оператори како што се Yoigo, Movistar, Guuk или MásMóvilНа Во овој случај, со DAZN, кој е вклучен во некои од неговите стапки директно во цената, а во други, ќе треба да се плати повисок трошок.

Со тенисот е исто како и со велосипедизмотНа Се разбира, во зависност од конкуренцијата ќе го имате на едно или друго место. Три од четирите Грен слем турнири (Ролан Гарос, УС Опен и Австралија Опен) се гледаат на Еуроспорт 1, достапни на оператори како Јоиго, Мусмовил, Гук, Мовистар, Оринџ, Водафон или Вирџин Телко и на DAZN. Од своја страна, Вимблдон во Мовистар, кој е тој што ги купил аудиовизуелните права. Од пониските турнири како Master 1000, 500 и 250, мажите се гледаат во Movistar, а жените во DAZN.

Има многу спортови и начини да се видат. Сега само треба да го изберете спортот што ви се допаѓа најмногу и да уживате во следната сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.