Каде и како да го купите OnePlus 2 без покана

OnePlus

На крајот на минатиот јули OnePlus го претстави она што беше еден од најочекуваните мобилни уреди во годината, OnePlus 2. Кинескиот производител постигна огромен успех една година порано со OnePlus One, кој со свои одлични карактеристики и многу ниска цена успеа да заведе огромен број на корисници ширум светот.

Овој OnePlus 2 не разочара скоро никого, иако неговата цена беше можеби нешто над очекувањата, но тоа не значеше дека неколку дена по отворањето на постапката за резервација на поканата, редот се издолжи на 3 милиони. Гледањето е верно, но до 3 милиони корисници беа заинтересирани за стекнување на овој нов терминал, поради незгодниот и досаден метод на покани.

Сепак, во оваа прилика е отворена мала врата во надеж купете OnePlus 2 без да добиете една од најбараните покани, а тоа е дека некои онлајн продавници почнуваат да го продаваат мобилниот уред без покана и без да чекаат. Во оваа статија ние ќе ви ги покажеме оние продавници кои го нудат новиот терминал OnePlus без покана, укажувајќи на неговата цена и уште некои интересни информации што треба да ги земете предвид.

Секако, имајте во предвид дека залихите на овие онлајн продавници се многу ограничени, па може да се случи кога сакате да го купите OnePlus 2 веќе да нема достапност. Сепак, можевме да знаеме дека оваа акција ќе се обнови, затоа клучот е да проверувате секој ден и да се обидувате да имате среќа, се надевам дека порано отколку подоцна.

Пред да започнеме со посета на онлајн продавници, ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој OnePlus 2 така што на сите им е јасно за уредот што сакаме да го купиме и што ќе имаме во наши раце;

 • Димензии 151.8 x 74.9 x 9.85 mm
 • Тежина од 175 грама
 • 5.5-инчен IPS-NEO 1080p екран и контраст од 1500: 1
 • Процесор Snapdragon 810 v2.1 и графички процесор Adreno 430
 • 3/4 GB DDR4 RAM меморија
 • 16/64 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 13MP f / 2.0 со OIS и ласерски фокус (0.2 секунди, според OnePlus) и 5MP напред
 • USB тип C со реверзибилен USB (2.0) кабел на двата краја
 • 4G и двоен слот за SIM-картичка
 • Батерија од 3300mAh (без брзо или безжично полнење)
 • Сензор за отпечатоци, „побрз од iPhone“ и со меморија за 5 отпечатоци
 • Странично копче за лизгање на три позиции на звук: сите, приоритетни или никакви
 • Четири задни лушпи: Бамбус, црна кајсија, розово дрво, кевлар и класичен црн песочник (вклучен)
 • Не NFC
 • Кислороден оперативен систем како слој за прилагодување над Android 5.1 шекерче

OnePlus

Пред да започнеме со прегледување на различните онлајн продавници кои нудат OnePlus 2 без покана и без чекање, сакаме да ви кажеме дека цените што ќе ги видите подолу се индикативни и дека во многу наврати тие варираат од време на време

AliExpress

Несомнено AliExpress е една од најпознатите кинески онлајн продавници во моментот и секако веќе го продава новиот OnePLus 2 во своите две верзии, 16 GB и 64 GB. Постоечката акција е исклучително кратка, иако тие ветија дека наскоро ќе имаме можност повторно да ја стекнеме на слободен начин и без покана

Опомарт

Ако сакаме да го имаме нашиот OnePlus 2 во нашата куќа што е можно поскоро, добра опција може да биде да го набавиме преку Опопарт и ветуваат дека ќе ни го достават во рок од 6-8 дена, да, плаќање за пратка што не е вообичаена. Сепак, ова не е нај изненадувачки и неговата цена е повеќе од интересна во споредба со другите онлајн продавници од овој тип.

 • OnePlus 2 16 GB:321,31 евра
 • OnePlus 2 64 GB:410,81 евра

Пандавил

Пандавил се случува да биде една од најпознатите онлајн продавници со кинеско потекло И, како би можело да биде поинаку, тоа исто така ни нуди можност да го добиеме новиот OnePlus 2 без да молиме да добиеме покана.

Се разбира, новиот терминал на OnePlus во оваа продавница не може прецизно да се набави по поволна цена.

 • OnePlus 2 16 GB:374,80 евра

GeekBuying

Во моментов оваа онлајн продавница нема залиха на уредот, но како што можевме да знаеме дека ќе го имаат на крајот на август за веднаш да започнат да го испраќаат. Проблемот е што за разлика од другите продавници што ги прегледуваме, GeekBuying ја продава кинеската верзија, што не треба да ни нуди никаков вид на проблем.

GizChina

GizChina е уште една добра опција да го набавите овој посакуван паметен телефон со интересен додаток дека тие ќе ни дадат заштитен екран од калено стакло. Се разбира, пратките на уредот нема да започнат дури следниот 21 август, што е веднаш зад аголот.

 • OnePlus 2 16 GB:357,39 евра
 • OnePlus 2 64 GB:418,99 евра

Меримобили

Оваа онлајн продавница Можеби е една од најмалку познатите, иако ја препорачуваат многу најважни веб-страници во светот на технологијата. Во него, тие ни ветуваат пратка од 2 до 5 дена и цени кои не се премногу високи. Ако сте смела личност и останатите резерви на други продавници, можеби Merimobiles ќе ни понуди совршена можност да уживаме во OnePlus 2 за кратко време.

Подготвени сте да го купите вашиот OnePlus 2 без покани и без чекање?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Злато Блу dijo

  Бидете многу внимателни, Кинезите кои стојат зад Опомарт ми заработија 400 евра.
  Тие ви испраќаат еден од друг модел или користен, вие го испраќате до нив, завршуваат безбедносните денови на Paypal и кога пакетот ќе пристигне назад во Кина, тие ќе ви кажат „Пакетот пристигна празен“.
  Плативте царина, трошоци и испорака и телефон и не можете да направите ништо, јас само разговарав со Paypal