Како велите пиво на руски јазик? Ова е еден од најпреведуваните зборови во светот

И ова прашање ни остава уште една многу важна информација за оние од нас кои користат апликации за превод или алатки во одреден момент, а тоа е тоа Google Translate е крал во Русија. Очигледно англискиот јазик преовладува во време на неволја, но секако, во Русија се чини дека малкумина го зборуваат тоа и со бројот на туристи на Светското првенство, најдобро е да се повлече Google translate за да нарача пиво на Светското првенство Русија 2018 година.

Паметните телефони се добар начин да се знаат навиките на корисниците и очигледно местото каде што сега се насочени сите погледи е Светското првенство што се игра во Русија. Google е одговорен за олеснување на преводот на најчестите зборови или фрази секогаш, но во овој вид настани, неговата употреба се зголемува до несомнени граници.

Google овозможи офлајн превод на почетокот на месецот

Тие очигледно знаеја што прават кога беше објавено ажурирање на почетокот на јуни што им овозможи на корисниците да преведуваат фрази, зборови итн. нема потреба да бидете поврзани со мрежата. Сега во полн сјај на Светското првенство во Русија 2018 година, неговата употреба е мнозинство.

Самата компанија на големиот Г објаснува дека зборовите што најмногу се зголемија меѓу фразите преведени деновиве се: „Светски куп“, „стадион“ и „пиво“, последниот се зголемува за 65% меѓу фразите што се преведени од Google Translate. Вистината е дека секогаш е добро да се знае како да се разладите со совршен руски јазик, а уште повеќе со топлината што ја прави во тие земји во моментов. Количината на јазици што ги има на располагање оваа алатка е навистина интересна за патување низ целиот свет бидејќи може да ве избрза, патем, пивото на руски јазик се вели: ???? ?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.