Блокирајте ги каналите на YouTube

блокирајте ги каналите на YouTube

Кога ќе се најавите на канал на YouTube, може да чекате вести само од таму и повеќе не, од многу различни што може да бидат премногу досадни. Поради оваа околност, многу луѓе се обидоа да најдат начин до блокирајте ги каналите на YouTube кои не ви се допаѓаат, ова со помош на додатоци или додатоци што можат да се инсталираат во прелистувачот на Интернет.

За среќа, Гугл размислуваше за оваа состојба во корист на своите корисници, односно, без потреба да инсталирате апликации од трети лица во кој било Интернет прелистувач, обична личност може да допре до блокирајте специфичен канал на YouTube, ако сметате дека се појавува премногу пати како предлози; Преку мал трик во оваа статија ќе го споменеме правилниот начин да продолжите да блокирате еден од овие канали на YouTube (или многу повеќе) за да не се појавуваат повеќе во предлозите што ги нуди порталот.

Како да блокирате несакани канали на YouTube

Многу е важно да ги запомните чекорите што ќе ви ги предложиме подолу, бидејќи тоа ќе зависи од тоа дали можете блокирајте ги каналите на YouTube што се досадни или непријатно за вас; За ова, ќе предложиме пример што може да биде ситуација на многумина:

 • Отворете го прелистувачот на Интернет.
 • Најавете се на вашата сметка на YouTube.
 • Пронајдете го видеото на YouTube што ви пречи.
 • Кликнете на името на сопственикот на тоа видео.

блокирај го каналот на youtube

Со чекорите што ги предложивме погоре, веднаш ќе се најдеме на страницата што припаѓа на каналот YouTube на лицето кое го поставило видеото што веќе не сакаме да го гледаме. Сè што треба да сториме на ова место е да одиме на табулаторот што вели «во врска со".

како да го блокирате каналот на youtube

После тоа ќе мораме кликнете на малото знаме што се наоѓа кон левата страна на фиоката на која пишува «Испрати порака».

упатство за блокирање на канали на YouTube

Веднаш ќе се појават низа опции, од кои ќе мораме изберете да "блокирате корисник"; Процесот може да трае некое време, иако мора да бидете сигурни дека подоцна видеата и речениот канал на YouTube повеќе нема да се појавуваат како предлози секогаш кога ќе ја прелистувате вашата сметка.

Зошто да блокирате канали на YouTube?

Има многу содржина на YouTube, но не мора сè да се допаѓа. Доколку ги има на YouTube Особено не ја сакате или не ја сакате нејзината содржина, можете да ја блокирате и директно ќе престанете да ја гледате во вашиот видео-материјал.

Може да блокирате и специфичен канал на YouTube како дополнителна мерка за родителска контрола. Ако има некој канал што платформата го смета за Пријателско за семејство но не ви се допаѓа нејзината содржина за вашето дете, секогаш можете да ги блокирате оние канали на YouTube што ги сметате за несоодветни за него.

Кажете ни дали некогаш сте морале да ја користите забраната за овој канал на YouTube или кои методи ги користите за да престанете да гледате содржина од тој канал? на YouTube што не ти се допаѓа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

30 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Тоа е само она што го барав. Постои тотално неподносливо момче со разни канали на омраза. Не знам зошто има луѓе кои мислат дека можат да прават што сакаат со YouTube. Многу благодарам

  1.    Ектор Ханибал Мартинез dijo

   ох, ние сме исти, само мојот проблем е со момче кое се нарекува себе си сесал

 2.   Уго Гарсија Сандовал dijo

  Оваа опција го блокира оној што излегува како предлог, но ако ја барам ако излезат нејзините видеа, нели?
  Она што се случи е дека мојот брат, малку 6 години, гледа момче кое навистина е човек со уста и вели многу грубост и не сакам тој да ги гледа овие видеа. Како можам дефинитивно да го блокирам, така што дури и да го барам, да се појави во пребарувањето?

  1.    Karla dijo

   Здраво, извини ... Дали најдовте начин вашиот мал брат повеќе да не може да гледа видеа од тој тип? Точно истото ми се случува, мојот 6-годишен помал брат гледа видеа што воопшто не се добри за неговата возраст и не можам да најдам начин тие видеа да не се појават

 3.   Карлос dijo

  You tube дава само google plerfiles во моментот, методот не работи, бидејќи тие профили немаат можност да блокираат.

  1.    луции dijo

   Ако мојот внук постојано гледа видеа од извесен Фернандофло и ме има скапан затоа што подоцна зборува така и е грдо, ништо не се случува, видеата продолжуваат да се појавуваат

  2.    живот dijo

   Добра ноќ, истото ми се случува со ќерка ми, но јас веќе ги следев упатствата, првото нешто што треба да направите е да влезете во каналот што сакате да го блокирате. На пример, ова е страницата што ја блокирав

   Лудите хакери

   Домашни видеа Плејлисти канали Коментари Повеќе информации

   каде што пишува повеќе информации, кликнувате и таму се појавува знамето каде што тие ви даваат можност да го блокирате корисникот

 4.   Arley dijo

  Среќното мало знаме не се појавува ... и јас исто така сакам да го блокирам затоа што мојот 9-годишен син гледа неколку видеа што не изгледаат соодветни за неговата возраст ... од многу вулгарен тип ... некој знае како ?? Ви благодарам.

  1.    Ентони dijo

   За да се појави знамето, прво мора да отворите сесија на YouTube; Другата опција е да го користите ограничениот режим, мора да отидете на дното на страницата на YouTube, да го проверите полето за ограничен режим Да и да го зачувате, како што истакнува таму, не е непогрешливо, но ако блокира видеа што се сметаат за несоодветни (секс, груб вокабулар, итн.).

  2.    живот dijo

   Добра ноќ, истото ми се случува со ќерка ми, но јас веќе ги следев упатствата, првото нешто што треба да направите е да влезете во каналот што сакате да го блокирате. На пример, ова е страницата што ја блокирав

   Лудите хакери

   Домашни видеа Плејлисти канали Коментари Повеќе информации

   каде што пишува повеќе информации, кликнувате и таму се појавува знамето каде што тие ви даваат можност да го блокирате корисникот

 5.   Рут dijo

  како што правам за да го блокирам овој вулгарен дечко, мојот 9 годишен син исто така го поминува целото свое време гледајќи ги овие видеа, кои воопшто не се дидактички или едукативни.

 6.   вики dijo

  ЗДРАВО БЛАГОДАРИЈА, но ги следев чекорите и сфатив дека долго време веќе го блокирав корисникот, кој основано не сакам да се појавам за мојот помлад син ОСЕА, се појавив директно како опција и ќе го активирам тоа ВО СИТЕ ВРЕМЕ СЕ Уште се појавуваат ... Се чини дека ЈуТјуб не е заинтересиран да им помага на родителите на малолетници во Менис да ги отстранат опасните канали од циркулацијата.

 7.   вики dijo

  Ако некој знае ефикасен начин да го блокира каналот, ве молиме известете дека е трасит затоа што времето оди со воспитани деца и овој тип, јутубер кој не мисли за што било што ви е НЕ дозволувајте да го видите, но ограничувањето не е толку лесно, за некое време го постигнав, но сите деца од вашата возраст гледајте го тогаш кога ќе видам дека блокирањето на каналот ќе заврши сега проблемот г. г. јутјуб: кога ќе престане да постои ТОЛКУ ПАРИ ГОДИНА И WЕ ПОСТАВИ ВИСТИНСКИ ПРАВИЛА НА ЧОВЕКОВ ПОЧИТ ???

 8.   ПАОЛА dijo

  СИРБЕ НА НЕШТО ДА ГО ОБЕДИНИ КОМЕНТАРИТЕ НА НЕКОИ. ПОСЛАВИВ ВИДЕО ОД МОЈОТ 9-ГОДИНСКИ СИН ВО КОГА ВЕРУВА ДЕКА Е ЈУТУБЕР, АЛИ МАЛИЦИОЗНИ КОМЕНТАРИ СЕ ОБЈАВУВААТ ОД ЛУЕ КОИ НЕ ГИ ПОСТАВУВААТ ВИДЕО САМО ПОСВЕТНИ СЕ НА ДРУГИТЕ ДЕЦА. КАКО „ПАНДА Е СРЕНА“, ТРЕТИРАЈ СЕ ГОЛЕМОТ СИН И ГО ПОБАРУВАМ ДА ГО ПОКАИ СКРОТУСОТ, САМО ГИ ЧИТАМ КОМЕНТАРИТЕ, АМА ЛУ PЕТО КОИ СЕ ПОСВЕТУВААТ НА ДРУГО ТРЕБА ДА СЕ ОТСТРАНУВААТ ОД YOUTUBE.

 9.   да се грижиме за невините dijo

  Благодарам, но не работи. Веќе е блокиран, но YouTube продолжува да му нуди на мојот син видеа од овој болен педофил.

 10.   Шанон абела dijo

  Најдобрата опција е да преземете здрави видеа во папка на компјутерот и да го исклучите Интернетот што доаѓа само во наше присуство ... или да ставите лозинка на компјутерот ...

 11.   неманус dijo

  Препорачувам на сите откако ќе блокираат кој било канал, исто така, одете во историјата и избришете сè до историјата на пребарување, се надевам дека ќе им служи на сите

 12.   Паулина dijo

  Благодарам, само што направив на компјутер, се надевам дека работеше и на конзолата за игри PlayStation 3, дома ќе ја прегледам. Каналот „Досаден портокал“ ме дели, игрите се делат, тие се супер насилни и мојот 3-годишен син ги гледа со предлог, се надевам дека сега нема да се појават.

 13.   Јупитер dijo

  Пребарував и пребарував и на крајот целосно го блокирав од заштитниот allид, срамота е што ЈуТјуб е сè пополн со мајмуни кои врескаат и расипуваат додека се снимаат како играат или се идиот.
  Отворени играчки, Minecraft, јадете бубачки, кловн, повеќе Minecraft ... и пред сè, ги идотизирајте нашите деца и научете ги на лоши вокабулари и начини да изгребат неколку пари.

 14.   Слика на зачувување на Алексис Аројо dijo

  свет бебе лошо е ужасно за сите деца

 15.   Роберт Канингем Мадригал dijo

  Исто така, треба да ги блокирам каналите на овие момци, тие се со многу лош уста, тие постојано кажуваат вулгарности и моето мало момче, како што ги гледа како играат видео игри, смета дека тоа е нормално. Ако некој знае како да го блокира на андроид, би бил многу благодарен ако можете да ме известите, благодарам.

 16.   Пола Кастанеда dijo

  Здраво .. Успеав да ги блокирам каналите што не сакам моите деца да ги гледаат со употреба на наставка во Google Chrome: videoblocker. Тие го инсталираат, потоа одат на YouTube и го бараат каналот што не сакаат да го видат, кликнуваат со десното копче на глувчето на името на каналот и кликнуваат каде што пишува „блокирај видеа од овој канал“. Се надевам дека ќе ти служи! навистина ми успеа ..

 17.   N3 dijo

  EVЕ ВИ ПОМОГНЕМЕ УШТЕ ПОВЕЕ, ЗАБЕЛЕШКАТЕ, ОБИДЕТЕ ДА ПРИСТАПЕТЕ ПО КОНФИГУРАЦИЈАТА НА ВАШИОТ Рутер, повеќето од рутерите имаат родителска контрола, тие го блокираат името на каналот и каналот нема да се гледаат на сите нивни уреди

  1.    се бореше dijo

   Интересно, блокирање канали без ограничен режим, немам проблем со fernanfloo, но со regeton, веќе не користам google chrome по вирусот Алекса, сега користам само Edge и нема проширување BlockSite (препорачано за оние што користат хром) но блокира од рутер ?? Забележувам кога ќе дојдам дома, знам дека од датотеката Домаќини не можеш и мислам дека од заштитен allид на прозорците, само овие двајца трајно го блокираат YouTube

 18.   агус dijo

  Ова не работи, мислев дека е така кога го видов, но тоа го спречува корисникот да коментира за ВАШИТЕ ВИДЕО, не ве спречува да го видите

 19.   веб- dijo

  саселандија не работи не го блокира не знам затоа што секој јутубер може да биде блокиран но саселандија не?

 20.   Вебстон dijo

  саселандија не работи не го блокира не знам затоа што секој јутубер може да биде блокиран но саселандија не?

 21.   Родриго dijo

  Овој метод не работи, што е повеќе, мислам дека официјално не можете да блокирате никаков канал на YouTube, само коментарите се блокирани, ништо повеќе, ви кажува самиот YouTube за време на блокирањето. Претпоставувам дека тоа би генерирало парични загуби за Google, блокираниот канал на YouTube е рекламирање што корисникот не го гледа, а рекламирањето е пари, така што Google никогаш нема да оди против неговите интереси, што е штета. Има многу содржини и канали кои со задоволство би ги блокирал до крајот на мојот живот, сепак, со сегашната форма на блокирање на овие содржини, ќе продолжиме да ни се појавуваат.

 22.   Андрес Коста dijo

  ДОСТАВНА Е ДА МИ ПРЕПОРАЧУВАТЕ ГЛУПАВИОТ КАНАЛ, наречен „ВИЗУАЛОПОЛИТИК“, кој е од шпанските правалисти од Ламикулус од Обединетите Држави, сепак, очајно го блокира, ми се чини дека ми претпоставува. Ми се чини импозиција за промена на мојата мисла, повторување, Гугл ги користи овие канали како начин да се воспостави, URубопитно десните канали не се појавуваат препорачани леви канали за нив.

 23.   Аилин dijo

  Ти благодарам многу!! од сите страници што ги пребарував само оваа имаше точен одговор!

<--seedtag -->