Како да прегледувате скриени датотеки. Пронајдете ги скриените датотеки на вашиот компјутер

Само мислење

Lфилозофијата на овој блог е да објасни чекор по чекор како да ги извршувате малите задачи што ги извршува со компјутер. Постојат многу страници каде што многу од овие работи се веќе објаснети, но јас претпочитам да го направам своето мало складиште за сите овие трикови и така кога ќе зборува еден од моите упатства, на пример, "Скриени датотеки" Јас само треба да се поврзам на страницата на овој блог каде е објаснето за што служат и за што служат. На овој начин лицето кое ја чита статијата не мора да го напушти блогот и да оди на друга страница за да ги најде информациите. Верувам дека ова им помага на читателите на блогови да се чувствуваат поудобно да можат да продолжат да ги прошируваат информациите за написот без да ја напуштат страницата и затоа полесно да ги пронаоѓаат информациите затоа што веќе ја знаете структурата на блогот и знаете како да навигирате низ него. Дали се согласуваш со мене?

BПа, продолжувајќи со гореспоменатата филозофија, денес ќе објаснам како да прегледувате скриени датотеки тоа е во нашите компјутери. На овој начин можеме да ги лоцираме во случај да треба да ги избришеме или едноставно затоа што сакаме постојано да гледаме кои датотеки се наоѓаат на нашиот компјутер без никакви да бидат сокриени.

Пребарување на скриени датотеки

En Виндоус XP и претходните оперативни системи на Виндоус, како што се 95, 98, Ме и 2000, одредени системски датотеки се скриени од безбедносни причини. Се претпоставува дека ако сте неискусен корисник и ги имате на ум овие датотеки, можете да ги измените и со тоа да го промените или спречите правилното функционирање на оперативниот систем. Поради тоа тие доаѓаат скриени по дифолт, за да спречите почетен корисник да предизвика штета, но ако имате повеќе искуство, можете да ги направите овие скриени датотеки видливи и со тоа да имате поголема контрола врз она што е на вашиот систем.

En некои други упатства за VinagreAssino.com Haveе мора да пристапите до скриените датотеки и затоа ќе ви објаснам чекор по чекор како да направите за да ги видите скриените датотеки во вашиот Windows XP. Овој прирачник важи и за Windows 95, 98, Me и 2000, не знам дали важи за Виста. Ајде да одиме таму:

1-ви) Кликнете двапати на „Мој компјутер“. Иконата "Мој компјутер" можете да ја најдете во менито Започни или во Брзо стартување на лентата со задачи или на вашата работна површина. На сликата можете да ги видите трите локации каде што можете да ја најдете иконата „Мојот компјутер“.

Локација на иконата на мојот компјутер

2-ви) Windowе се отвори прозорец наречен „Мој компјутер“, во него мора да кликнете на горниот дел од прозорецот каде што пишува „Алатки“. Willе се отвори паѓачко мени во кое мора да изберете „Опции за папка ...“ што се наоѓа на самото дно на тоа мени.

Прозорец за мојот компјутер

3-ви) Windowе се отвори прозорецот "Опции за папка", кој содржи три јазичиња. Кликнете на табулаторот "Поглед" и проверете ја опцијата "Покажи ги сите скриени датотеки и папки" лоцирана во областа наречена "Напредни поставки" во папката "Скриени датотеки и папки". Кога ќе го направите тоа, кликнете на копчето «Примени на сите папки» што се наоѓаат во областа наречена «Погледи на папки». На овој начин ќе ги направиме видливи сите скриени датотеки во сите папки. На сликата подолу ќе видите сè појасно.

Прикажи скриени датотеки

Windowе се отвори прозорец наречен „Прегледи на папки“ и ќе ве праша дали сакате да ги конфигурирате сите папки на компјутерот за да одговараат на поставките што ги применивте. Кликнете на „Да“ и продолжете.

4-ви) Сега треба само да кликнеме на копчето "Примени" во долниот лев агол на прозорецот "Опции за папка", така што промените ќе бидат зачувани.

Примени ги промените на скриената датотека

И потоа кликнете на "OK" за да го затворите прозорецот.

Прифатете ги промените во скриените датотеки

DНа овој начин, скриените датотеки ќе бидат видливи и ќе имате пристап до нив. Овде можете да видите како тие се разликуваат од вообичаените датотеки за да можете да разликувате кои ги гледате сега претходно скриени:

Нормална датотека и скриена датотека

Како што можете да видите, скриените датотеки, во овој случај скриена папка, имаат одреден степен на транспарентност. Кога ќе видите полу-транспарентна датотека, ќе знаете дека станува збор за датотека што била скриена. Па тоа е тоа за денес. Сега кога знаете како да прегледувате скриени датотеки Можете да ги следите упатствата во кои треба да пристапиме до скриена датотека. До тогаш оцетни поздрави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

63 коментари

 1.   Хуго dijo

  Здраво!! Имам мал проблем, имам скриени датотеки што сакам да ги проверам, но кога ќе одам на табулаторот што вели алатки, опциите на папката не се појавуваат така што не можам да ја следам постапката, ако можеш да ми помогнеш многу цени го ..


 2.   Оцет убиец dijo

  Здраво Уго, ако компјутерот не е за ексклузивна лична употреба и го користиш во компанија или нешто слично, администраторот на системот можеби ја оневозможил таа опција, така што корисниците како тебе немаат пристап до неа. Ако е така, разговарајте со администраторот, тој е единствениот што може да ви даде дозволи да ја видите таа опција. Ако не е така, кажете ни нешто друго, верзија на оперативниот систем итн. Поздрав


 3.   Јулијана dijo

  Здраво; Знам дека чекорите што ги правите се точни предходно вака..со секаква леснотија…. Но, сега во оваа машина не ми дозволува да ја направам таа промена… .. Не можам да ја видам папката што ја ставив како скриена претходно … ..Кога ставам прифати и повторно гледам опции за папки остануваат во НЕ ПОКАУВАЈ СЕ Скриени датотеки ... ако некој ми даде идеја зошто може да биде ... благодарам


 4.   Оцет убиец dijo

  Јулијана можеби ги изгубила правата во вашата корисничка сметка, дали некој друг го користи вашиот компјутер?


 5.   рамон аргешал рајо dijo

  здраво, по напад на вирус, при чистење забележете дека опциите на папките во контролната табла не изгледаат некои скриени датотеки видливи, ќе ви благодарам ако ме известите како да ја овозможам оваа функција на мојот компјутер .... компјутерот е домашна, немам мрежна врска и ја имам административната привилегија… .. благодарам


 6.   Оцет убиец dijo

  Здраво Рамон, ако вирусот го измени вашиот регистар на Виндоус, единственото нешто што можам да го препорачам е да направите враќање на системот до датум пред нападот на вирусот, но запомнете да направите резервна копија од важните податоци и поставки пред да направите обновување. Поздрав


 7.   Оцет убиец dijo

  Педро ги избришав твоите две претходни пораки, откако ќе прашаш е доволно. Тој проблем може да биде поврзан со вирус кој се обидува да се скрие. Поминете антивирус и антиспајвер.


 8.   Педро dijo

  Истиот проблем го имам со јулијана, но компјутерот ми е личен и го користам само, иако го менувам, повторно се појавува опцијата (не прикажувај скриени датотеки), како да не сум направил ништо.


 9.   собато dijo

  Го имам истиот проблем како Педро, наоѓам како да го решам пред да ми помогнат ќе им дадам до знаење


 10.   АНДРЕВ dijo

  Здраво; Знам дека чекорите што ги правите се точни предходно вака..со секаква леснотија…. Но, сега во оваа машина не ми дозволува да ја направам таа промена… .. Не можам да ја видам папката што ја ставив како скриена претходно … ..Кога ставам прифати и повторно гледам опции за папки остануваат во НЕ ПОКАУВАЈ СЕ Скриени датотеки ... ако некој ми даде идеја зошто може да биде ... благодарам


 11.   Оцет убиец dijo

  Андрес кога се случуваат вакви работи, тоа е обично проблем со вирус или сте оштетиле запис во регистарот на прозорци.


 12.   авгус dijo

  Здраво
  Го претрпев и тој проблем да не можам да ја сменам конфигурацијата и да остане да не се прикажуваат скриени датотеки.
  Не знам како да ја напуштам врската бидејќи не можам да ја напишам преку html.
  Bye.


 13.   престанува dijo

  Па, исто така, го имам истиот проблем што ги менувам скриените датотеки така што скриените датотеки ќе бидат убиени, но тие остануваат во опцијата да не ги прикажуваат скриените датотеки.
  ако не е вирус, како го поправате регистарот на Windows?


 14.   Памела dijo

  Мојот сопруг ги проверува сите мои разговори во msn !! ги има во скриена папка и повеќе отколку што ставам SHOW HIDDEN FOLDERS повторно се појавува НЕ ПОКАУВА скриени папки Не знам како го прави тоа .. тие не се зачувани во историјата на разговор или ништо !! Не можам да најдам !! помогни ми те молам !!!


 15.   престанува dijo

  Јас го имам решението за овој проблем, но не можам да го покажам тука, бидејќи постапката е малку долга, повторно ја ставам е-поштата е-пошта стави го претходно и тие го избришаа
  Се гледаме


 16.   Оцет убиец dijo

  Педро на оваа страница има многу почетници посетители со мало искуство кои лесно можат да станат жртви на стапици за социјален инженеринг. Од оваа причина не дозволувам објавување на е-пошта, не правам исклучоци за да избегнам поплаки. Навистина жалам, но се грижам само за безбедноста на оние што ја посетуваат страницата. Се најдобро.


 17.   Герсон рамос dijo

  слушнете малку помош, молам мојот компјутер по напад на вирус, опцијата за да ги видите датотеките на еклт е избришана и би сакал да знам дали постои друг начин да ги направите тие датотеки да ги гледаат без да одат во опциите на папката, се надевам тие ќе ми помогнат однапред поздрав и благодарност


 18.   Јооооо dijo

  Истата работа ми се случува, но немам опција да ги видам опциите на папките затоа што пред да го имам премногу, мојот компјутер е личен, дури и да не излезе опцијата дека јас сум администратор на компјутер


 19.   Селена dijo

  Еј.

  Купив компјутер и доаѓа со Виндоус Виста, би сакал да го форматирам за да инсталира XP, но бидејќи е HP, драјверите што доаѓаат на тврдиот диск се зачувани во секунда, партиција на која не имам пристап, иако имам сметка. Што да правам? Може ли да ми дадете идеја.


 20.   Оцет dijo

  Селене Знам што сакаш да кажеш, но сепак во партицијата каде што има прозорци мора да бидат сите двигатели. Факт е дека не користам Виста и не знам како да ти помогнам, иако наскоро ќе го објаснам за XP и може да послужи како референца.


 21.   Дејвид dijo

  Со програмата mydriver, зачувајте ги двигателите и тогаш треба само да го внесете xp, вклучете и исклучете го компјутерот за да може да форматира и voila, а потоа ги инсталирате драјверите што ги зачувавте.


 22.   Карлос dijo

  Пријателе, мојот проблем е идентичен со многу од оние што ти пишуваат, ја проверувам папката да видам и ставам скриени датотеки за прикажување и ништо што не ми се појавува иако знам дека се таму затоа што ги регистрира својствата на папката, јас го копирав цела папка на ЦД и се појавија една по една ... но сепак не ги гледам на ЦД и никаде ... луѓето што велат дека го имаат решението ... дали навистина го имаат ???

  Па, ти кажувам дека неодамна тие го сменија мојот хард диск и ја пренесоа целата моја база на податоци на овој нов ДД
  Ви благодарам…


 23.   крстоносец dijo

  Па, паднав на оваа страница во потрага по одговори, замислувам дека многу луѓе ќе паднат тука со истиот проблем, така што проблемот е веќе стар и ќе одговорам, мислам дека проблемот е вирус што го модифицира регистарот на системот, па затоа е привремен решение, е да ја изберете папката каде што се наоѓаат скриените датотеки -> десен клик -> својства -> скриј -> да се примени на подпапки и датотеки -> потоа е даден во полето за прикажување -> да се примени на сите подпапки и датотеки и така натаму Тоа ви покажува сè што е во папката, ако папката е исто така скриена, мора да ја отстраните со симболот на системот, или едноставно извршете ја операцијата со папката што ја содржи папката што ни треба


 24.   ФРАН dijo

  Ви благодарам што ми го спасија животот хаха, претерувам но тие се добри


 25.   АЛЕКС ВАЛЕРО dijo

  Здраво, ти пишав да ти кажам дека не можам да го снајдам скриениот датотека што веќе започнав со поенот, но секој пат што го имам, тоа останува во исто време и имам работа што сакам да му бидам април МО CЕ ДА МИ ПОМОГНЕ


 26.   Оцет убиец dijo

  Алекс евентуално вирус го избриша регистарскиот клуч што ги направи видливи скриените датотеки. Немам решение да ви понудам освен клонирање на хард дискот и повторно инсталирање на прозорците.


 27.   Марлин dijo

  Поздрав, еве ме од Куба и го поминав овој пост и видов дека имате мал проблем, смирено дека сè има решение, не мора ништо да форматирате или клонирате

  1- поминете антивирус (се препорачува касперски)
  2- Отворете Start, Run, напишете regedit и кликнете OK
  3- Пристапете до клучот Hkey_local_machineSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAd AdvancedFolderHiddenNOHIDDEN

  4- Потврдете дека вредностите CheckedValue и DefaultValue на десната страна

  обете содржат 2. Овие вредности мора да бидат од типот DWORD. Да беа од типот

  алфанумерички (REG_SZ), изберете ги, кликнете на Уреди, избриши, да и

  креирајте ги повторно (Уреди, ново, вредност на DWORD).

  5- Пристапете до лозинката

  HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAd AdvancedFolderHidden

  ПОКАЖИ СЕ.

  6- Потврдете дека Проверената вредност содржи 1 и дека DefaultValue содржи

  не 2. Изменете ги доколку е потребно. Неговите типови исто така мора да бидат DWORD.
  6. Кликнете на Датотека, Излез.

  ЗАБЕЛЕШКА: Ова е за оние кои гледаат опции на папки, но кога се обидуваат да овозможат „не прикажува скриени датотеки не прави ништо“ сега за оние кои не ги гледаат опциите на папките во својата контролна табла или во својот истражувач како што следува

  1-Започни / Стартувај will typeе напишем „regedit“ и ќе ја побарам следната гранка:
  HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

  Во десниот панел креирајте или изменете го клучот „NoFolderOptions“ со вредност од 0 до

  прикажи опции и 1 за да ги сокриеш.

  ЗАБЕЛЕШКА: ако не работи вака, одете да започнете / извршите / mmc
  Одат на windows / system32 / ја отвораат gpedit датотеката и сега не се сеќавам за кој стринг станува збор, бараат windows explorer каде што пишува опции за папка и оневозможи ги и овозможуваат, затвораат mmc, зачувуваат промени и voila ! Се надевам дека ова ќе им помогне на ПОЗДРАВИТЕ ОД КУБА


 28.   Марлин dijo

  АХХХХХХ, мојот бог, заборавив дали нешто што напишав ќе им одговара, се сомневам дека е едноставно

  започнете / трчајте / смд
  Одат до патеката каде што треба да откријат и ставаат атрибут -R -A -S -H на името на датотеката или на крајот додаваат / S / D или обратно ако е папка што ја сакаат да се сокрие okkkkkkkkk сега ако јас fuixxxxxxxxxxxxxxxxxx byeeeeeeeee


 29.   Оцет dijo

  MeRLiN ви благодарам многу за придонесите. Се надевам дека се корисни за оние кои не можат да го решат проблемот со своите скриени датотеки. Благодарам


 30.   ВЕРА dijo

  Здраво, јас сум нов на ова и се извинувам, но следните гранки не се појавуваат во мојот регистар, нохидден, стандардна вредност, изложба и проверена вредност.


 31.   VICTOR dijo

  Здраво, имам проблем и би сакал да ми помогнеш, ги инсталирав прозорците VISTA ULTIMATE, јас сум администратор на екипа и за малолетно време сакав да ги видам моите скриени датотеки на таблата што ги гледам „СЕ ОБЈАВУВА ДОСИЈА ЗА ОПЦИЈА: СЕ ОБЈАВУВА САМО ОНИЕ КОЈ ВЕЛИ НЕ ПОКАУВА Скриени датотеки; НО АКО ЈА ПИШУВАМ ЛОКАЦИЈАТА НА ПОДАТОЦИТЕ ИЛИ ДОСИЧКИТЕ ВО АДАРСКА ПОДАТОЦА МО ITА ДА ГО ОТВОРИМ, НЕ ЗНАМ ЗА СЕШТО ОВА, ЈА ИМАМ МАКЕФЕ ВИРУСКАН ПЛУС, ОЧЕКУВАЈ СО ВАШИОТ ОДГОВОР, ВИ БЛАГОДАРАМ ОД ОДНЕСУВАЕ:

  ВИ БЛАГОДАРАМ!!


 32.   смрди dijo

  добро Извини пријателе, мојот проблем е следниов, ставив некои папки како скриени датотеки и сега не можам да видам што скрив го правам она што го наведовте, тоа е она што секогаш го правам, но сега не ми ги покажува скриените датотеки што ги сакав да знам дали можеш да ми помогнеш не сакам да ги изгубам оние документи што се многу важни, ако можеш да ми помогнеш, те молам би го ценел, ова е мојот е-пошта ******@hotmail.com


 33.   Оцет dijo

  stin ви се случува само со некои папки или со сите што сте ги скриле и кои повеќе не се видливи?


 34.   anna dijo

  Моето момче, секој пат кога го користи компјутерот, ја брише историјата на прелистување. Како можам да знам каде се поврзува ???


 35.   daniela dijo

  Па, би сакал да ми помогнете. Имам msm во живо и ми ја избришаа папката, историјата на мојот разговор и итно би сакала да знам како ги обновувам, бидејќи имам 2 девојчиња од 11 и 12 години и морам да знам со кого разговараат, бидејќи јас Дали сте загрижени за вашата безбедност, дали треба да ми помогнете ????


 36.   Игуана dijo

  Го имам истиот проблем како и повеќето
  прашање за оцет дали ја отворивте оваа тема затоа што знаете за темата или едноставно затоа што ја правевте темата?

  затоа што гледам дека се ограничуваш само да одговориш на изговор
  го враќа системот во претходна состојба, или прашува дали некои точки се веќе проверени и очигледно многумина од нас веќе провериле или го прашувале оперативниот систем што го користат

  Вие само треба да одговорите и да кажете Форматирајте го вашиот диск
  и повторно инсталирајте го Xp бидејќи нема решение

  Не мислите ли дека сите размислувале да го направат истото што вие го предлагате или велите?

  Па поздрав се надевам и не го бришам коментар
  бидејќи сите мора да ги прифатиме и да ги слушаме коментарите
  Што велат и прават за нас за да се подобриме?

  Немојте само да кажете REstatuara на претходната состојба
  но да се дадат половина решенија

  ова е мојот коментар
  Јас ќе го форматирам своето копу


 37.   Оцет dijo

  Игуана Те гледам малку искасана, ќе знаеш зошто. Како и да е, написот е за оние кои не знаат да гледаат скриени датотеки, не за оние кои имаат проблеми затоа што вирус ги спречува да ги видат своите скриени датотеки. Поправен за овој проблем е да го модифицирате регистарот на Виндоус и иако имам информации за тоа, не контролирам колку да знам дали низата ќе го оштети оперативниот систем или работи правилно.

  Патем, тука само коментарите се бришат кога содржат навреди или спам, ниту еден од двата случаи не е ваш, па затоа гледате.

  Кисела честитка.


 38.   еже.максиииз dijo

  Ви благодарам многу, вашите информации ми послужија премногу за што било друго, нема да се двоумам да одам на вашиот блог 😉 чао!


 39.   Исак dijo

  Ви благодарам многу MeRLiN, ми го спасивте животот.


 40.   Диего де Тукуман dijo

  Првиот пат кога ја прочитав оваа страница и ми се чини многу лошо дека оцетот се чини дека е оној што контролира сè што не можам да им дадам дефинитивно решение на сите оние непријатности што започнав да ги читам затоа што истото ми се случува и мене и ова се случува кога проблемот е тука и не е Друго е ова: криеме датотеки, тогаш шпионски софтвер нè инфицира и има конфликт, се чини дека регистарот е изменет така што вирусот може да се криптира и како да се реши без форматирање не гледам иднина


 41.   Џосе Карлос dijo

  Помошта на Мерлин се чинеше одлична, командата атрибут - име на датотека работеше за мене

  Го знаев името на датотеката, бидејќи кога ќе и дадам пребарување, ќе и кажам да бара и скриено.

  Замислувам дека ја знам командата ДОС, затоа што ја користев, но многу млади не ја знаат.

  Ако сакате повеќе информации за командата за атрибут, напишете

  атрибут /? на двајца

  се гледаме наскоро…


 42.   Луиџи dijo

  што е со Мерлин многу ми помогна
  благодарам за решавањето на проблемот
  ????


 43.   кахилапоси dijo

  MeRLiN е дефинитивно најдобриот одговор !! Ви благодарам многу и на кого истото се случува затоа што препорачувам да го пробате!


 44.   Моник dijo

  ЗДРАВО ВИНЕГРЕ, мојот проблем е што сакам да видам (WINDOWSLIVECONTAC File) и нема како да прочитам што вели пробав со сите програми, но нема начин (тоа е од разговорите на месенџер) бидејќи ја проверив опцијата за да зачувам историја на, можам да ги читам разговорите, но не и овие од порано. Благодарам


 45.   ФранкЦР dijo

  Здраво оцет:

  Ова е проблемот
  Секој пат кога ќе отворам папка и ќе го направам целиот ритуал за да можам да видам скриена датотека, се случува следново ... Ја избирам опцијата да видам скриени датотеки, давам да се применува, сè добро до таму, па прифаќам затворете го полето за дијалог, но не се појавува Без скриена датотека, повторно го отворам полето со алатки, го проверувам јазичето за преглед и изненадувам!, опцијата е како никогаш да не се сменила ...

  Што може да ме советувате, затоа што повеќе не давам ... ОС е XP SP2, тоа е лаптоп Toshiba и е домашен, не е поврзан на ниедна мрежа.


 46.   ФранкЦР dijo

  А што е со оние што не одговориле ?????


 47.   Adriana dijo

  здраво, излегува дека кријам датотека и сега ја правам горенаведената постапка и не можам да ја видам скриената датотека што треба да ја направам.
  благодарение


 48.   Ариел dijo

  оцет не давате решенија, се чини дека не знаете


 49.   Софија dijo

  Здраво! Би сакал да знам дали знаеш ... погледни го брат ми го рестартирав системот, но наводно сликите требаше да бидат зачувани, има папка што е мојата папка „Софија“, но кога ќе одам да ја кликнам, се појавува јас не може да пристапи до C: / Документ и поставки / софија

  одбиен пристап,

  Дали има начин да се види тоа?
  подоцна tmb ми се појавува знак кој вели дека датотеката е скриена ,!

  Ви благодарам многу
  Се надевам поволен одговор, и брз fast


 50.   САРА dijo

  Здраво
  Сакам да ти направам барање.

  Излезе дека имав папка на работната површина и ја ставив „скриј“ и сега сакам да ја видам за да ја избришам, но немам идеја како. Она што го направив е дека внесувам „компјутер“ и во опциите на папките ставам „прикажи скриени датотеки и папки“, но не ми покажува!
  Што можам да направам??
  Имам windows vista ... дали може да ми помогнете?

  Ви благодариме!


 51.   Бак dijo

  Не станувајте премногу комплицирани, одете во MiPC и напишете ја адресата во лентата со алатки.
  на пример
  C: r
  каде r е скриен со вашите датотеки
  потоа сменете ја конфигурацијата давајќи ја во својствата што се деактивираат скриени и таа е избрана за сите папки
  аплицирај и сега


 52.   Ренцо dijo

  НАПРАВЕТЕ ШТО КАМИ КАМИЛО, АКО РАБОТИ. ЧОВЕК, ТИ СЕ ГЕНИЈАЛ !!!! БЛАГОДАРАМ


 53.   Карлос dijo

  Поздрав… благодарам на луѓето кои им помагаат на морнарите со својот придонес… поздрав до Мерлин де Куба… .добар учител !!


 54.   MARY dijo

  ЗДРАВО ДОБРО имам голем проблем во мојот компјутер, на скриените папки НЕ МОЖЕ ДА СЕ ТИЕ обновени и затоа што јас се обидувам да се скрие и да се врати, сите моите информации на диск C HIDDEN, не можам да се врати назад за да се врати ПОМОШ ВЕЌЕ YAAAAAAAAA YAAAAAAAAAAAA YAAAAAAAAAA. ОБЈАСНИ И НИШТО СЕКОГАШ ВРАТИ ДА НЕ ГО ПОКАУВАМЕ ДОСИЛИТЕ ИЛИ Скриените папки. ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ АКО МИ ПОМОГНЕТЕ


 55.   фејтон dijo

  Благодарност до Мерлин, кој го реши проблемот со скриените датотеки и папки за мене.

  Исто така до Вињагре за неговиот блог.

  Со почит


 56.   Никола dijo

  Погледнете ја драмата што ја имам е дека датотеките што ги преземам од која било страница на мојот компјутер не се зачувани во мојата патека за преземање, а јас веќе неколку пати ја сменив патеката за преземање и ништо не се случи, ве молам дајте ми решение, можам не зачувувам ништо на мојот компјутер !!


 57.   Никола dijo

  и, исто така, пробав да покажам скриени папки и не е решено ниту тоа! Не знам што друго да направам, пробав сè, благодарам


 58.   Dario dijo

  Здраво; Добра вечер, ова е прв пат да пишувам на форум и драго ми е што благодарам за КРИСАДЕР особено за укажаната помош за да ги видам скриените датотеки. Јас работам што ја имав како скриена и откако направив неколку тестови , вклучително и оној што го означува овој портал; Од сите што работеа за мене беше оној од гореспоменатиот корисник. Повторно благодарам ... Поздрав од Венецуела.


 59.   Крис dijo

  Не можам да ги видам скриените датотеки, одам во алатки и не гледам опции за папки; Што можам да направам?

  белешка: тоа не е работа канцеларија компјутер


 60.   анонимни dijo

  Само сакам да им објаснам на оние што сакаат да вратат скриена датотека и не можат да ја користат опцијата (алатки- опции на папки- приказ- прикажи ги сите скриени датотеки) затоа што најлесен начин е како дизајнирал колегата Мерлин, ќе го објаснам малку подобро да ви објасниме мора да отвориме прозорец MS2 ајде да започнеме - таму пишуваме CMD со голема буква или без голема буква, не е важно дали ќе се појави црн екран каде што можеме да ставиме команди, одиме до патеката каде што ги имаме скриените датотеки на пример cd c: името на папката јасно става до знаење дека cd се користи за промена на директориумот c: дали е патеката на тврдиот диск, тогаш заостаната коса црта што секогаш ќе треба да ја ставаме по c: и конечно папката што сакаме да ја достигнеме кога ќе го направиме тоа гамосот ќе ни остави нешто како ова в: нашата папка (веќе сме во папката) кога веќе сме во папката што сакаме да ги видиме скриените датотеки ќе ја ставиме командата режим / а, тоа ќе ни ги покаже сите датотеки и двете oc ulto како да не е и ќе ни го обезбеди своето име, тогаш од ова можеме да ја користиме командата атрибут -h проследено со името на скриената датотека што сакаме да ја видиме како пример
  атрибут -h ares.exe (со нивните соодветни празни места) за да се олесни и научи повеќе за командата да се стави атрибут /? запомнете да ги почитувате просторите, ова исто така го запира режимот /? и жал ми е што не можев да се објаснам подобро, не сум многу добар во објаснување 😀 се надевам дека ќе ти помогне нешто


 61.   Кончи dijo

  Здраво. Она што го кажува Камило за пишувањето C: r, каде што го пишувам, тоа го кажува во лентата со алатки, но не знам како да го направам тоа, извинете, јас сум многу глупав за ова, поздрав


 62.   Оцет убиец dijo

  Функцијата Кончи е оневозможена од Администратор, не можете да направите ништо.


 63.   Карлос Гомез dijo

  Ти ми го спаси животот, многу ти благодарам


бул (точно)