Како да ги отстраните купените апликации од App Store

0-Како да ги отстраните апликациите од App Store

Ако сте редовни корисници на iOS уреди, било да се тоа iPhone, iPad или iPod Touch, ние секогаш сакавме да тестираме апликации. Многу од нив траат само неколку секунди на уредот, но нејзината трага останува на неодредено време во нашата историја на купувања во App Store.

Секој пат кога одиме во делот за Референци, таму ќе ги најдеме кул-апликациите што ги тестиравме со текот на времетоИ покрај тоа што беа купени со години и беа толку лоши, тие ќе ги тргнеа од продавницата за апликации „Епл“.

За жал, не можеме да ги отстраниме апликациите што ги купивме од регистарот на Apple. Можеме да криеме само несакани апликации за да не се појават повторно во списокот на набавки. Еве како да ги скриете несаканите апликации за да не се појавуваат повторно во тој дел.

 • Прво на сите ние се свртиме кон апликација iTunes.
 • Се креваме нагоре iTunes Store, сместен горе десно од екранот.

1-Како да ги отстраните апликациите од App Store

 • На десната страна и под насловот Линкови, ќе најдеме неколку опции, меѓу кои е опцијата Купено дека мора да притиснеме за да влеземе во делот каде што се прикажува список на сите апликации што сме ги купиле со текот на времето со нашиот Apple ID.

2-Како да ги отстраните апликациите од App Store

 • Во делот Купено, одиме во Апликации, лоцирани помеѓу Музика и Книги за да ги прикажеме апликациите што ги купивме. Исто така, ако сакаме, можеме да филтрираме, во зависност од видот на апликацијата, или за iPhone или iPad и ако апликацијата е преземена во нашата библиотека или едноставно дека сите се прикажани.
 • Одиме до апликацијата што сакаме да ја скриеме и кликнете на X што ќе се појави во горниот лев агол на апликацијата. Апликацијата ќе исчезне од списокот и повеќе нема да се прикажува ниту преку iTunes ниту на нашите iDevices.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фабрика dijo

  Во верзијата 12.1.1.4 на iTunes, наведениот пробив не се појавува

 2.   Sergio dijo

  скријте апликација како што е наведено овде, но таа сепак се појавува на мојот телефон: С.

 3.   Барбара dijo

  Што ако x не се појави во iTunes?

  1.    Ефраим dijo

   Иако „Х“ не се појавува, тој сепак е во горниот лев агол, но на скриен начин. Притиснете на таа област и ќе видите како исчезнува апликацијата.

 4.   kfkyfgjcgcjgfgv dijo

  X не се појавува и не се брише

 5.   Ману dijo

  Ова предизвикува повеќе да не се појавува во iTunes, но сепак се појавува под „Купено - не на овој iPhone“ на iPhone. Но, како е можно да не е вклучена опција толку едноставна и толку вознемирена, како што е бришење на купените апликации што веќе не ги сакате?

 6.   Исус dijo

  Фала пријателе Ми се случи како некои што пишуваа претходно дека го криев, но (без да го исклучам ipod-от од компјутерот) сепак се гледаше. Откако го затворив iTunes и го исклучив iPod, апликациите престанаа да се појавуваат.

  Поздрави и многу благодарам