Како да го вратите клучот Hotmail кој е хакиран

вратете ја сметката за hotmail

И покрај огромните гаранции дека Мајкрософт се појави во својот клиент за е-пошта, сепак постојат одредени ситуации во кои Некој може да го пробие клучот Hotmail (или новиот Outlook.com), обидувајќи се од оваа причина да го повратиме под единствениот модалитет што го нуди потписот.

За приватност и безбедносна политика, Мајкрософт не нуди алтернативна маршрута до конвенционалната кога станува збор за враќање на лозинката на Hotmail, затоа треба да се обидеме да разгледаме неколку аспекти што претходно требаше да бидат конфигурирани кога имавме пристап до сметката за е-пошта. Сега ќе се обидеме да споменеме, што да правиме ако поради некоја причина не можеме да влеземе во услугата.


Како да ја вратите лозинката на Hotmail со неговата техничка помош

Има само еден чекор што треба да го направите во овој момент ако вашата лозинка за Hotmail е компромитирана и затоа, не можете да ја внесете или најавите услугата. Препорачуваме прво да одите на кон следниот линк, каде што ќе ги најдете единствените 3 алтернативи што ви ги нуди Microsoft кога станува збор за враќање или ресетирање на вашата лозинка за Hotmail, а тоа се:

 • "Ја заборавив мојата лозинка"
 • „Знам која е мојата лозинка, но не можам да се најавам“
 • „Мислам дека некој друг ја користи мојата сметка на„ Мајкрософт “

Мора да изберете која било од 3-те опции прикажани на екранот и кои претходно ги предложивме.

вратете го пробиениот клуч на Hotmail

Во зависност од изборот што ќе го направите, со цел да го направите изгубениот, заборавен или хакиран клуч на Hotmail, Microsoft може да ве праша:

 1. Телефонскиот број за регистрација во поставките на сметката.
 2. Алтернативната е-пошта.

Ако успеавте да конфигурирате која било од овие информации во вашата сметка на Hotmail, тогаш би можеле добијте код, СМС порака или е-пошта за обновување на копчето Hotmail за неколку секунди; Можеби како совет, би можеле да ви предложиме да ја изберете третата опција ако мислите дека некој ви ја украл лозинката за Hotmail; Со овој избор треба само да изберете „Друго“ за да ставите мал опис на она што се случува; во рамките на оваа порака, не заборавајте да ставите алтернативна адреса за е-пошта да стапам во контакт со тебе. Ако Мајкрософт достигне забележете дека има чудна активност (преку IP-адресата во вашата сметка), таа веднаш ќе ве контактира на е-поштата што ја оставивте во пораката во оваа последна опција.

Ако сте го изгубиле пристапот до вашата сметка на Hotmail, постојат неколку опции со кои можете да ја вратите. Значи, сигурно постои одреден метод што одговара на она што ви треба во тоа време, така што ќе имате пристап до сметката во секое време. Опциите што ги имаме на располагање се следниве:

Користете друга е-пошта за враќање

Е-пошта за враќање

Нормалното нешто при креирање сметка за е-пошта е тоа што треба да дадеме дополнителна сметка за е-пошта. На овој начин, во случај нешто да се случи, ќе имаме друг начин за пристап до него. Во случај на Hotmail / Outlook, тие обично бараат од нас е-пошта за враќање, што може да биде сметка во Gmail или која било друга платформа за е-пошта. Ако ја заборавивме лозинката, треба да кликнеме на оваа опција на екранот за да ја внесеме лозинката.

Со ова, ќе ни се покаже екран во кој можеме да го избереме методот што сакаме да го користиме за да го вратиме пристапот. Обично обично е да се користи оваа е-пошта за враќање. Она што тие ќе го направат тогаш од Hotmail / Outlook, е испратете код на наведената сметка за е-пошта. Кога ќе го добиете, ќе треба само да го внесете овој код и ќе можете да го вратите пристапот до сметката. Исто така, од вас ќе биде побарано да креирате нова лозинка за неа. За неколку минути повторно ќе имаме пристап до него.

Порака до мобилен

Во случај да немате алтернативна сметка за е-пошта, што е нешто што може да се случи во многу случаи, имаме уште еден достапен метод во Hotmail. Можеме да користиме СМС. Ова е исто како и во претходниот случај, само овој пат безбедносниот код што тие ќе ни го испратат е испратен до нашиот мобилен телефон преку СМС. Нема други разлики во овој поглед.

Затоа, кога одиме да се најавиме, треба да кликнеме на опцијата Ја заборавив лозинката. Испратени сме на следниот екран, во кој обично се препорачува да се користи е-поштата за враќање. Ако немате или претпочитате да користите СМС, мора да кликнете на опцијата СМС, се додека телефонот го поврзавте со сметката во минатото. Потоа е дозволено да испраќате СМС-порака до вашиот телефон, што ќе треба да ги внесете.

Тогаш ќе треба да го внесете овој код во Hotmail, за да започнете со процесот на враќање на сметката. Кога имате пристап до тоа, првото нешто што обично се прашува е да ја смените лозинката. Така што нема повеќе да го губиме тој пристап до него.

Друга опција

Сметка за враќање на Hotmail

Може да се случи ниту една од овие две опции да не одговара на вашиот случај. Затоа, можете да прибегнете кон трета опција. На екранот каде што обележавме дека сме ја заборавиле лозинката, ја имаме опцијата наречена „Немам ниту еден од овие тестови“. Со кликнување на него, ќе не однесе на екран каде што започнува враќањето на сметката. Toе мора да пополниме одредени податоци за конечно да го вратиме пристапот до нив.

Тоа е нешто подолг и досаден процес, но работи добро и важно е тоа повторно ќе имаме пристап до Хотмаими се допаѓа ова. Значи, само треба да ги пополните полињата што тие ги бараат.

Како последна опција секогаш можеме креирајте е-пошта на Hotmail.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

26 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Соња dijo

  Сакам да ги вратам мојата hotmail и лозинката

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Почитувана Соња, во својата порака од другиот напис прокоментиравте дека ова може да претставува трпеливост. За жал, Мајкрософт одвојува време да ги потврди информациите испратени до вас со предложениот метод. Добра идеја е да инсистирате на такво барање неколку пати, за да се земе предвид барањето. Ви благодариме за вашата посета и ви посакуваме ефикасно решение за вашиот проблем.

   1.    Леандро dijo

    Здраво, треба да ја ресетирам мојата сметка !!! Јас ја имам целата работа во зависност од неа. Страницата на Microsoft не ми дава одговори. Поштата е моја !!! Имам илјадници тестови. Контактирајте ме на адвокатchilotegui@gmail.com или на телефонот Аргентина 011-57447038 (мобилен телефон) ве молам !!!!!!!

 2.   leo dijo

  Здраво, еден пријател има компанија и оној што управувал со сметката ја украл, со сите информации за клиентите, што може да се направи?

 3.   март dijo

  Не можам да се сетам на лозинката. Што можам да направам?

 4.   Родриго Иван Пачеко dijo

  Препорачувам да користите колачиња. Во зависност од прелистувачот што го користите за да ја внесете вашата е-пошта за hotmail, тоа е локацијата на овие колачиња. Ви благодариме за вашата посета

 5.   z3u5 dijo

  Најдобра услуга за хакери

  АКО САКАТЕ ДОГОВОРИТЕ СЕРИОЗНА И ДОВЕРЛИВА УСЛУГА, КОНТАКТИРАТ НЕ

  услуги што ги нудиме

  - Лозинка за е-пошта
  - Лозинка за социјални мрежи
  - Лозинка за веб-страници
  - Ние ги модифицираме оценките на универзитетот
  - Ние истражуваме случаи на измама
  - Ја бришеме историјата на банката
  - Локација на луѓе
  - Локација на IP'S

  БИЛО КАКВИ ПРАШАА ИЛИ КОНСУЛТАЦИИ WEЕ ВИ ПРАВИМЕ

  ОВДЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ТРОЈАНИ: АКТУЕЛНИ FrogRAT И КРЕИРАНИ ОД ЕДЕН НАЈДОБРИ ПРОГРАМЕРИ ВО МАЛВАР (Маргера)
  МО CЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕТАЛИТЕ НА ОВОЈ фабуларен ТРОЈАН НА:

  ЕДИНСТВЕНА Е ВЕБ во која можете да купите. ИСТОК ТРОЈАН.
  АТТЕ
  Вирус

  1.    henry dijo

   испрати инфо за да ве контактираме

  2.    Julулијан Медина dijo

   Треба да ја добијам лозинката за сметка на Фејсбук, дали може да ми помогнете? што да направам, итно е, благодарам

  3.    Павлов dijo

   Z3U5. Испратете информации за да ве контактираме. Треба да ангажирам услуга.

  4.    Ханерт де Дијаз dijo

   добро, треба да ја вратам лозинката за е-пошта, може да ми помогнете?

 6.   ивелисе Техада Родригез dijo

  Ја изгубив лозинката Не можам да ја внесам мојата сметка, мојата е-пошта е missybeli @ hotmail. Ком

 7.   карин dijo

  Јас итно ја хакирав сметката за hotmail, тие ги променија сите информации, сега бидејќи не може да се врати со мојот вистински идентитет, јас веќе се обидов и ништо не можеше да ми помогне

 8.   Valeria dijo

  Како да ја вратам лозинката за hotmail?

 9.   Овошје од Мива dijo

  Ја изгубив лозинката за hotmail и треба да се опоравам затоа што тоа е моја работа

 10.   Пакобс dijo

  Пред извесно време, мојот внук не ја искористи оваа адреса за hotmail (junior0613@hotmail.com). Повеќе не ја знаете лозинката или што било друго. Проблемот е што iPhone-от што го испраќаме да го поправиме е icloud поврзан на оваа адреса. Кој може да ми помогне да ја вратам лозинката ... многу благодарам однапред.

 11.   мочуриште Ана dijo

  Не се сеќавам на мојата лозинка за Hotmail, дали може да ми помогнете да ја вратам?

 12.   Claudio dijo

  Па, тие ме хакнаа и ги сменија сите информации (алтернативна е-пошта и телефон за контакт) и ја активираа верификацијата во два чекора за да се надополни ... добро, не останав ништо ...

 13.   Морска светлина dijo

  Здраво, не се сеќавам на мојата лозинка на Фејсбук, ја имам отворена со код, но за да направат потег ме прашуваат за лозинката, исто така не се сеќавам на онаа пошта на Hotmail што е наводно иста телефонскиот број што веќе го немав го имам, треба да знам што да направам, благодарам !!

 14.   Даниела огаз dijo

  Добро попладне се обидувам да ја вратам мојата сметка што ја отворив од лаптопот и исто така го отворив мобилниот телефон и сега не можам да ја знам лозинката. Дадов е-пошта, но не сум во можност да ја отворам мојата е-пошта. Дадов и е-пошта за gmail. com и вели дека испраќаат код, но тој не стигнува. Ве молам ако некој може да ми помогне многу ви благодарам

 15.   Гимена dijo

  Здраво, не се сеќавам на мојата лозинка и бројот што го ставив, веќе го немам, некој знае како да направи xq со кодот што го одите на алтернативната е-пошта не помага

 16.   Maribel dijo

  Пријавете се одамна и никогаш не користете Hotmail. Сингл пар. Направи ме Фејсбук не се сеќавам на телефонот или на алтернативната е-пошта, некој да ми помогне молам

 17.   Sonia dijo

  Јас сум сонија рамирез и не се сеќавам на мојата лозинка за Hotmail и сакам да ја вратам, ги имам четирите што ги кажавме од претходниот телефон, сега имам нов број, помогни ми

 18.   Марсела мезина dijo

  здраво Јас сум очаен затоа што тие ми ја блокираа сметката за ХОТМИЛ што ја имав со години. Тие ме прашуваат за податоци што не се ни сеќавам и го ставив она што претпоставував дека го имав ставено во тоа време. Но, ниту еден од овие обиди не ги задоволи и тие ми ја блокираа сметката. Не знам што да правам, очаен сум затоа што ја користам таа сметка од професионални и лични причини и секој ја има таа е-пошта. Не знам што да правам, со денови барав интернет, обидувајќи се да испратам пораки до „Микросолфт“, но оваа опција е алиби затоа што тие велат дека страницата е привремено надвор од функција. Тие го блокираа произволно и без консултации, а сега го откажаа и не знам што да направам. Те молам, може некој да ми помогне? Фала !!!

 19.   Карлос Салазар dijo

  Добра вечер, тука сум да ја побарам вашата помош, не можам да ја внесам мојата е-пошта за е-пошта, бројот на мобилниот телефон што го ставив веќе го немам и не се сеќавам на ништо за прашањата што ми ги поставуваат за да закрепнам рече сметка, како што се последните две лозинки што ги користев, во овој случај се сеќавам само на една, не се сеќавам на прашањето за безбедноста, последните испратени пораки. Ве молам, би ја ценела вашата помош бидејќи итно треба да ја внесам мојата е-пошта.

 20.   sara dijo

  Добра вечер, јас се обидував да пристапам до нова сметка за hotmail околу еден месец и ми кажува дека лозинката е неточна затоа што одговарам на прашањата што ми доаѓаат и сепак нема да ме напушти, не разбирам дека ми се има случено и многу сум итен да се деблокира бидејќи тоа е моја е-пошта за работа, можеш те молам да ми помогнеш ??