Како да го извлечете максимумот од вашиот iPhone за да научите да спиете добро

научете да спиете со iPhone

Секоја вечер кога ќе легнете во вашиот кревет и откако ќе го поставите будилникот да се будите наутро, не значи дека ова е најдобриот начин за одмор, туку дека тоа ќе биде најлошата алтернатива што би можеле да ја користиме во моменталното време .

Денес има голем број на луѓе кои страдаат од премногу стрес поради секојдневната работа со која треба да вршат, затоа треба да се обидат да усвојат неколку мерки што можат да ни помогнат да «Liveивеј подобро» потпирајќи се на технологијата. Ако имате мобилен уред iOS (iPhone или iPad) тогаш ви препорачуваме да користите една од неговите апликации што ќе ви помогне „да научите да спиете“.

MotionX да научи да спие и да ја врати силата

Во претходната статија, оваа интересна апликација за iOS иако, со сосема поинаков пристап, бидејќи таму беше упатена на функционалноста на оваа алатка за да ни помогне да знаеме каде сме и што правиме. Во реалноста, оваа алатка има многу повеќе карактеристики и од кои, постои една што е многу претпочитана од многу луѓе, бидејќи со неа, Од сега може да научите да спиете

Инвеститорот прави мал преглед на она што го дава неговиот предлог, каде што се споменува дека корисникот ќе има можност за тоа одморете се мирно и разбудете се со доволно енергија и мотивација да направите ефективна работа што ќе биде ваша сопствена гордост; Оние кои ја испробале оваа алатка опишуваат многу поинтересни ситуации, бидејќи се вели дека алатката има можност да започне да го следи срцевиот ритам, начинот на одмор (ако го правите пасивно или ако 'рчите на полноќ), па дури и движења што можете да ги направите на креветот кога спиете.

MotionX за iOS

Сето ова ќе го следи апликацијата, која нема да ве разбуди се додека не смета дека сте одмориле доволно за да можете да работите во текот на денот. Различен број на студии сугерираат на медицинската заедница дека едно лице треба да одмара најмалку осум часа на ден, нешто што никој не се осмелува да го стори во моментов поради поддржаниот обем на работа. Оваа апликација можете да ја програмирате за да ве разбуди во одредено време, кое ќе започне да работи неколку минути пред да се случи.

Првично корисникот (кој сè уште спие) ќе започне да слуша меки звуци на природата и пеење на неколку мали птици; малку по малку истите овие звуци ќе се прошират до волумен што веќе е поднослив за вас. На овој начин алатката нема да ве разбуди нагло Па, со ова, само ќе станете стресни и така ќе продолжите во текот на целиот ден на работа.

Спиј Бот за да научиш мирно да спиеш

Иако е точно дека апликацијата што ја споменавме погоре е една од омилените на многумина, мора да нагласиме и дека оваа алатка е платена; иако вредноста не е релативно висока, но можеби ќе сакате да пробате некоја друга алтернатива без да ризикувате дел од џепарлакот. Постои апликација наречена „SleepBot“ која е исто така компатибилна со iPhone или iPad, која исто така нуди интересни и слични карактеристики како оние споменати погоре.

Спиење за спиење

Со оваа алатка, корисникот мора да го дефинира и времето што сака да се разбуди. Од моментот кога ќе ја активирате неговата работа, секој од сензорите на iPhone ќе започне да дејствува следејќи ја вашата активност на креветот. Кога е време да се разбудите, ќе започнат да се слушаат неколку пријатни звуци кои ќе се зголемат во обемот, сè додека не се разбудите. Во рамките на оваа иста апликација, ќе видите дел од предлози, каде што е практично корисникот е научен да „спие добро“ без многу напор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.