Како да работите со Vine на конвенционален компјутер

VIne на Твитер

VineClient е мала алатка што би можеле да ја искористиме сега, ако сакаме работа со секоја од функциите на Vine на конвенционален компјутер, било да е тоа преносно или десктоп и на која било платформа што поддржува Google Chrome како прелистувач на Интернет.

Во однос на овој последен аспект, не е потребно Google Chrome да биде стандарден прелистувач, но мора да биде инсталиран на компјутерот. Сега, откако оваа ситуација ќе се расчисти, мора да го додадеме тоа VineClient всушност станува комплемент за овој прелистувач, што ќе ни олесни да ја имаме околината Vine како да ја гледаме на мобилен уред. Но Зошто не работи откако ќе го инсталираме и работиме? И покрај тоа што го активираа додатокот, многу луѓе наидоа на проблем што услугата не ја започнува, ситуација што е многу лесно да се поправи ако го прегледате овој напис.

Инсталација и конфигурација на VineClient во Google Chrome

За да го инсталирате овој додаток VineClient, треба само да отидете на соодветната врска користејќи го прелистувачот Google Chrome, мора да го активирате додатокот. Theе можете да забележите присуство на нова икона горе десно, што се однесува на овој VineClient.

Петок на Твитер 00

Треба да кликнете само на таа икона за да отворите ново јазиче со VineClient; Таму може да се восхитувате на две уникатни полиња што треба да ги пополните, овие се корисничкото име (или валидна е-пошта) и лозинката.

Петок на Твитер 05

Она што многу луѓе го користат како акредитиви на овој простор, се истите што ги имаат на располагање на Твитер, нешто што навистина не е така и поради оваа причина, ќе се појави порака за грешка што сугерира дека се внесени погрешни податоци.

Во долниот дел од овој прозорец накратко е објаснето како да работите кога ги поставувате соодветните ингеренции; Ова директно вклучува:

 • Започнете ја услугата Vine на мобилниот уред.
 • Оди на Профил.
 • Сега одете на конфигурација.
 • Е мора да одиме во областа за е-пошта.
 • Putе ставиме валидна е-пошта.
 • Потоа, ќе избереме да ја вратиме нашата лозинка.

Со овие едноставни чекори што ги споменавме, ќе можеме да го користиме VineClient од конвенционален компјутер, но секогаш како наменски додаток специјално за Google Chrome. Оттука, повеќето функции на кои се восхитуваме во оваа верзија на Vine за веб прелистувачот се многу слични на оние што ќе ги најдете на мобилен уред.

Работа со VineClient во веб-прелистувачот

Откако ќе се најавите на вашата сметка Vine со VineClient во Google Chrome, ќе ги имате истите функции што обично се појавуваат на мобилен уред; потребно е да имате Интернет прелистувач отворен на цел екран за да можете да им се восхитувате на различните опции лоцирани кон горната десна страна.

Петок на Твитер 06

Сликата што ја сместивме претходно, го покажува прелистувачот Google Chrome само полуотворен, опцијата што ја посочивме не се појавува; сликата на која можете да и се восхитувате на дното, ако успее да ја направи видлива оваа икона во форма на куќа. Откако ќе го изберете, можете да изберете која било од функциите за работа со VineClient.

Петок на Твитер 07

Можеби е една од најважните функции што ќе ја изберете од оваа средина Поставете и истражете; Со првото, ќе имате можност да испраќате нови видеа на вашата сметка на Vine, додека со втората опција, ќе можете да прелистувате различни јавни профили со цел да најдете интересни видеа што подоцна би можеле да ги преземете на вашиот компјутер.

Со оваа последна функција, откако ќе ги пронајдете омилените видеа од други профили, веќе може да ви се допаднат некои од нив, да ги коментирате нивните видеа, да направите преглед, да преземете речено видео, па дури и да можете да го споделите со вашите пријатели.

Петок на Твитер 08

Што се однесува до преземањата на овие видеа преку VineClient, тука можете да ги добиете само во формат MP4; Ако сакате да поставите видео на вашата сметка на Vine преку овој клиент, тогаш можете да изберете други дополнителни формати (3GP, MP4, WMV, MKV, MOB), се додека не надминуваат 5 MB или долги 6,8, XNUMX секунди.

Веб - VineClient за Google Chrome


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.