Како да го осветлите логото на Apple на iPhone 6

јаболко-лого-iPhone-1-768x369

Во моментов, кога остануваат уште пет месеци, Apple да ја лансира следната генерација на iPhone, кој ќе го носи 7-то како знаме, во Actualidad Gadget ви покажавме многу концепти за тоа како дизајнерите би сакале да биде следниот предводник на компанијата. Концептите се нешто вообичаено и својствено на iPhone. Неколку месеци пред лансирањето на iPhone 6 и 6 Plus, разни гласини укажуваа на можноста Apple да додава осветлување на јаболкото лоцирано на задниот дел од уредот сè додека е вклучен екранот, како што се случува во MacBook, Иако последниот модел што Apple го лансираше на пазарот, 12-инчен, јаболкото веќе не свети.

Можноста за осветлување на јаболкото на нашиот iPhone, отсекогаш им се допаѓало на многу корисници, меѓу кои не сум. На пазарот можеме да најдеме различни уреди кои работат со LED диоди што можеме да ги поставиме околу екранот цртајќи го обликот на јаболкото, но тој не го нуди истиот резултат како опцијата што ќе ви ја покажеме подолу.

Само што излезе мал комплет за инсталација што ни овозможува со малку вештина и многу трпеливост, додадете осветлување на јаболкото на задниот дел од нашиот iPhone. Цената на комплетот не надминува 17 долари, а за толку скромна цена можеме да се пофалиме со персонализиран iPhone во целост.

Грешката 53 што беше откриена пред неколку недели, го прави ризикот да можеме да го оштетиме нашиот уред и да го оставиме во режим на хартиена тежина е многу голем, па освен ако навистина не знаете што правите, не е препорачливо да посегнете по iPhoneбидејќи гаранцијата ќе биде поништена во целост. Ако сепак сте подготвени да го прилагодите вашиот iPhone, комплетот можете да го најдете на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.