Како да го отворите Менаџерот за задачи на Windows XP

Виндоус XP моторот

Hој да видиме многу брзо Како да го отворите Менаџерот за задачи на Windows XP. За да го направите ова, само треба да притиснете неколку копчиња истовремено и Менаџерот ќе се отвори автоматски.

PИли, ако не знаете, кога ќе видите претставено нешто како «key1» + «key2» + «key3», она што тие ви го кажуваат е дека мора да ги притиснете трите посочени копчиња истовремено. Значи, ако најдете Ctrl + Alt + Del во некои упатства, она што треба да направите е да ги притиснете копчињата «Control», «Alt» и «Del» истовремено.

Копчиња за отворање на Управувачот со задачи

PЗа да го отвориме Управувачот со задачи, мора да ја притиснеме истата комбинација што ја користев во претходниот пример за да се притисне "Ctrl" + "Alt" + "Del" и ќе се отвори прозорец повикан „Менаџер за задачи на Windows“.

Менаџер за задачи на Windows

Aвреме што можеш изврши бројни операции од Администраторот како што е рестартирање на компјутерот кога тој замрзнува, отклучување на апликација што не реагира, гледање на потрошувачката на меморија итн. Everythingе видиме сè во последователни упатства. До тогаш оцетни поздрави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

31 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Едуар dijo

  Како да го отворам управувачот со задачи, но без ctrl + alt + sup?

 2.   Оцет убиец dijo

  Здраво Едуар, за да го отворите управувачот со задачи без да ја притиснете таа комбинација на копчиња, можете да отидете во почетното мени, потоа да извршите и на крај да напишете taskmgr.exe и управувачот со задачи ќе се појави на екранот.

 3.   ЛИРА dijo

  ГРАСИЈАС ме спаси

 4.   Марија dijo

  Здраво, погледнете, се обидувам да пристапам до сметката на администраторот, но не знам како. Компјутерот е од втора рака и доаѓаше така. За да влезам во компјутерот, треба да имам пристап до корисничка сметка и не ми дава можност за пристап до сметката на администраторот. Поради ова, мислам дека не можам да го внесам месенџер и имам погрешен датум и време и не ме остава да го променам. Благодарам многу

 5.   hjsahjdsajh dijo

  Мојот менаџер за задачи нема јазичиња за процеси, перформанси итн. ниту менијата за датотеки со опции
  итн. Како да направам да се појават? те молам пробај сè, очаен сум што ќе се видат само полето за задачи и статус

 6.   Роло dijo

  hjsahjdsajh:

  Со цел да се овозможат јазичињата на процеси, перформанси итн. единственото нешто што треба да направите е да кликнете двапати на границата на «малиот квадрат», на овој начин можете да ги видите и скриете јазичињата.

 7.   Енри dijo

  Имам прашање. Како повторно да го инсталирам управувачот со задачи во windows xp. Комбинацијата на копчиња alt + контрола + бришење не работи. Исто така, не може да се отвори од извршувањето во почетното мени. И неговата извршна задачаmgr.exe не се појавува на тврдиот диск. Кога се обидувате да пристапите со помош на тастатурата, се појавува порака која вели дека управувачот со задачи е оневозможен од администраторот.

 8.   ефсдфсд dijo

  Го имам и тој проблем да не можам да отворам во менаџерот за задачи каде било, ве молам помогнете ми: С.

 9.   хема dijo

  Како да го отворите:
  1. - Ctrl + Alt + (Del или Del) (зависи од тастатурата)
  2. - Започнете> Стартувај> taskmgr.exe> ​​Во ред
  3.- Во лентата со задачи (тоа е целата лента каде што се наоѓаат почетокот и часовникот и каде што ако отвориме интернет, програми и сл. Се минимизира) Десен клик, а потоа Task Manager

  Ако не можете да го сакате тоа, колку е чудно ...

 10.   abcdefg dijo

  Со кои клучеви одам директно до управувачот со задачи ако сум поврзан со домен, бидејќи тој ќе отвори прозорец каде што треба да го изберам администраторот.
  Како да влезам во управувачот со задачи без тој прозорец да се појавува. Дали има друга комбинација на копчиња?
  Не познавам друг.

 11.   Даглас dijo

  ОДЛИЧНА ПОМОШ ПОМОШ ДОБРО ДА СЕ ЧУВАТ

 12.   хоргевпо dijo

  Еј, другари, однапред ви благодарам за солидарноста, ги прочитав вашите коментари и тие се одлични, но не успеав да го решам проблемот со taskmrg.exe, бидејќи нема да имам каков било начин. Се обидов повторно да го инсталирам од дискот xpCD и сè уште не работи. Мислам дека го изгубив откако инсталирав програма за ажурирање на возачот или возачот. Ајде да продолжиме да истражуваме дека сите учиме, благодарам на сите.

 13.   нервин dijo

  здраво изгледа, го имам истиот проблем како енри и не знам како да го поправам ако можеш да ми помогнеш, би го ценел тоа

 14.   andres dijo

  колкава е разликата во функцијата суспендирање и деактивирање и опција за исклучување од лентата со мени

 15.   Прометерија dijo

  Роло си дебел! Го имав истиот проблем како hjsahjdsajh и не можев да најдам никакво решение на Интернет .. Вие ме спасивте. Ви благодарам многу старец ..

 16.   Луксор dijo

  започнете со извршување на Taskmgr.exe

  во случај кој било клуч да не оди / маршира.

 17.   marcos dijo

  тие ме спасија

 18.   Оскар dijo

  Не го сакам тој клуч, туку друг, затоа што веќе го знам тој и тоа вреди да кака за бебињата

 19.   Оскар dijo

  многу ти благодарам

 20.   Оскар dijo

  ретардирани идиоти

 21.   Jhon dijo

  Се обидувам да ги направам овие чекори и вели: „Управувачот со задачи е оневозможен од администраторот“ Помогнете ми, ве молам!

 22.   луцеро dijo

  прашање, мојот firefox не работи и се обидувам да сторам како што ми укажавте, но мојот компјутер нема или del или del, дали можам да го сторам тоа поинаку?

  благодарение

 23.   Хавиер dijo

  многу

 24.   Раул dijo

  НЕ МОNАМ да го отворам управувачот со задачи на кој било начин кога ќе пробам се чини дека за секунда ќе се отвори, но не отвора ништо што можам да направам

 25.   Пол dijo

  Јас ја правам истата конфигурација на копчето, но нема што администратор на мојот компјутер што ги блокираше командите, па дури и ја отстранив иконата за извршување од копчето за старт за да не можам да извршувам taskmgr.exe на кој било начин. сега влегувам во прозорци (F8) во безбеден режим кога ќе се вклучам и од таму го наоѓам администраторот, но кога сакам да влезам во контролната табла, машината се ресетира. Пробав и во истражувачот на прозорци барајќи го taskmgr.exe и кога ќе се обидам да го извршам ми кажува дека е блокиран од администраторот. некое друго решение?

 26.   есме dijo

  илјада благодарност

 27.   Јавид dijo

  Здраво поздрав на сите Имам проблем со управувачот со задачи Не знам што се случило, но иконата на истиот менаџер излезе во лентата со задачи, не можам да ја извадам од таму кога ќе обележам близу повторно ќе излезе кога ќе ставете враќање на ништо и иконата од секогаш видлива, но ништо и воопшто не го добивам прозорецот за менаџер на задачи. Би сакал да ја отстранам иконата подолу и да излезе прозорецот на администраторот, ве молам помогнете ми да очајам помош.

 28.   Јан Карлос dijo

  Здраво, мојот проблем е со управувачот со задачи, јас притискам ctrl + alt + sup добивам кутија каде што се чини дека ги исклучува мојот компјутер и други, но управувачот со задачи се појавува како блокиран и не ме остава да го отворам, веќе сум вознемирен затоа што понекогаш сакам да избришам страници што се закачени и не ми дозволуваат да помогнам ...

 29.   Тончи dijo

  Господа, РЕШЕНИЕТО Е МАЛВЕРБАЈТЕ, не ме оставаше да правам ништо друго, не можеше да се блокира ... Ги ставам МАЛВЕРБАЈТИТЕ И СЕ РАСТИ СЕ !!!!!!!

 30.   Тончи dijo

  А ... заборавив да кажам дека имам ставено windows XP PRO на тој компјутер, дури се рестартираше на секои 2 минути, запомнете ... не допирајте ништо во регистарот или што било друго ... тоа е шпионски софтвер што предизвикува сè .. запомнете ... MALWAREBYTES

 31.   ајам dijo

  Наместо да се појавува со ctrl + alt + sup, ми работи со ctrl + shift + escape. како можам да го сменам ова? Ви благодариме од сега