Како да го отклучите Samsung Galaxy Note 7 со скенерот за ириса

s-пенкало-белешка-5

Веќе сме убедени дека овој скенер за ириса ќе биде вграден во новиот уред од јужнокорејската фирма Самсунг, Самсунг Галакси Ноут 7. Толку многу што дури и гласините дека овој ретино скенер ќе биде една од новините на новиот фаблет на компанијата, се потврдени со видео. Вистината е дека на почетокот на овие гласини, сите се прашувавме дали би било навистина ефикасно да го инсталирате овој скенер на уредот, имајќи предвид дека отклучувањето со помош на отпечаток од прст е брзо и ефикасно, бидејќи по гледањето на видеото, сите Можни сомнежи во отсуство на лично докажување, се разбира.

Ова е видеото во кое можете да го видите колку брзо се отклучува новиот фаблет со скенер за ирис:

Исто така, не знаеме дали биле направени други обиди претходно или дали корисникот што го има Galaxy Note 7 го практикува ова отклучување цел ден, но она што е јасно е дека откако ќе се открие, отклучувањето е моментално. Сега се чини дека сите сомнежи во врска со ефективноста на овој сензор се разјаснети со ова кратко, но интересно протечено видео од следниот Samsung Galaxy Note 7. Откако фирмата ќе го претстави, се надеваме дека сомнежите во врска со операцијата ќе бидат разјаснети.

Следниот 2 август е близу и конечно ќе го видиме овој нов фаблет за кој толку многу зборуваме овие недели пред лансирањето. Дизајнот на новиот Galaxy Note 7, заедно со многу моќните хардверски спецификации, го прават овој уред вистинска машина што сакаме да ја видиме и да ја допреме официјално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.