Како да го отстраните новиот ливче за обележувачи од Google Bar

La нова лента за гугл стандардно вметнува нова функционалност што можеби не им се допаѓа на сите.

Поточно новата функционалност на лентата Google се состои од дека при отворање на нов таб автоматски се појавува запис со последно посетени страници и последните маркери (омилени) додадени.

Табот обележувачи на лентата со Google

Ова од една страна тоа е ризик за вашата приватностЗатоа што ако отворите јазиче пред некого, тој ќе ги види вашите најнови движења на Интернет. Исто така, ова ново јазиче носи a значително забавување на вчитувањето на страницата. Значи, ако сте од оние кои отвораат многу јазичиња истовремено, ќе ве интересира да знаете како се отстранува за да не мора да го трпите ова одложување секогаш кога ќе отворите страница.

За да го отстраните табулаторот за обележувачи, ќе го сториме следново:

1-ви) Погледнете ја лентата Google каде што има цртање на клуч. Кликнете на него и ќе се отвори прозорец како следниот:

Избришете го новиот таб на Google

2-ви) Сега одштиклирајте го (оставете го неконтролирано) полето до „Овозможи страница со нови картички на Google“ и потоа кликнете на „Зачувај“.

Со тоа веќе повторно ќе ги отворите јазичињата како порано. Имајте на ум дека овој прирачник е направен на Firefox и дека до Internet Explorer може да варира. Поздрав од лозје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

28 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маријано dijo

  Вчера го видов тоа и немав време да најдам како да го елиминирам.

  Врвот на пријателот е ценет.

  Поздрав

 2.   бтзи dijo

  Ви благодарам многу, вистината е дека оваа алатка е вознемирувачка, поздрав

 3.   бебе dijo

  Ви благодарам за оваа информација, но немаше да можам да ги избришам.
  за козаз што имам 0 muzhaz graz io тие ми предложија да замолчат дека0 е непријатно грац

 4.   хвј dijo

  благодарам за толку јасно објаснување, многу ги нервираше овие «Неодамнешни обележувачи»

 5.   бето dijo

  Работеше многу добро за мене, ви благодарам многу

 6.   Алфонсо dijo

  ГОЛЕМ, МНОГУ БЛАГОДАРАМ !!!

  БЕШЕ МНОГУ НЕПОТРЕБНО ДА БИДЕТЕ СИТЕ СЕКОЈА ВРЕМЕ YЕ БИДЕТЕ ОЧЕЛЕЕ.

  ПО КУРС ПО КОРИСТАМ ИНТЕРНЕТ ИСТРАУВАЧ И МЕ РАБОТА

 7.   маримар dijo

  Работеше за мене. Ви благодарам. Беше многу непријатно да видам сè секогаш кога ќе отворите нешто.

 8.   Хуањо dijo

  Благодарам Мислам дека тоа беше напад врз приватноста.

 9.   јуанка dijo

  Ви благодарам многу, вие само ми го спасивте животот.
  прегратка

 10.   Вири dijo

  Здраво

  Што има

  Извинете, како да елиминирам

  истите тие податоци, но со google chrome

  благодарение

 11.   paula dijo

  Ви благодарам, сега мојот брат нема да ги види моите веб-страници

 12.   РОЗИО dijo

  ГРАСИЈА ЗА ИНФОРМАЦИИТЕ, АМА ГРЕШКО ВО СЛИКАТА, КАДЕ Е ШПАНИЈА (.е) ОТИ КОГА Е МЕКСИКО, МЕКСИКО ДОЈДУВА ВО МЕНЕ.
  ГРАСИЈАС 🙁 🙂

 13.   romina dijo

  благодарам :), тоа беше она што го барав

 14.   laura dijo

  Ви благодариме!

 15.   Луис dijo

  Ви благодарам, вие сте најдобри, ви посакувам многу деца

 16.   Amуам dijo

  Јас сум еден од оние што ви благодарам, ви благодарам, луд, вие сте капо

 17.   Марсело dijo

  Благодарение, работи совршено

 18.   Carmen dijo

  Благодарам Посетив неколку страници и ниту една не ми даде објаснување. Со вашиот одговор, ефектот е моментален.
  Ви благодариме повторно

  Кармен

 19.   Мариска dijo

  Здраво !!! МИЛИОН БЛАГОДАРНИЦИ !!!!!
  Лудував барајќи како да го елиминирам

  МНОГУ ДОБРО ГОДООООООООООООООООООООООЛ

 20.   пипи dijo

  Ви благодарам многу, тоа беше од голема помош

 21.   реган dijo

  Добро подобро невозможно, колку добри СОВЕТИ

 22.   paula dijo

  здраво м многу сервирав

  xk vddd avia влезе во порно страница ii бр

  одиш рака

  моите родители
  Одам да убијам

  благодарам бакнежи

 23.   Ајкула dijo

  Ви благодариме за вашата помош !!!! 1

 24.   LK dijo

  Да ... но проблемот е во тоа што кога ќе кликнам на Опции (во копчето од копчето се отвора дијалог-кутија дека иако е слична на таа што си ја поставил, ОПЦИЈАТА НЕ СЕ ПОЈАВУВА «Овозможете ја страницата на новиот Google таб ". Што можам да направам?

 25.   аналиа dijo

  ОПЦИЈАТА "Овозможете ја новата страница со картички на Google" НЕ СЕ ОБЈАВУВА. Што можам да направам? T .Тоа е опаѓање затоа што кога отворам ново јазиче, секогаш добивам истражување со приватен »help Ве молам, помогнете !!!!

 26.   ale dijo

  Не разбрав, но ти благодарам

 27.   оскар паолато dijo

  Не можам да го избришам новиот таб што го молам

 28.   navarrete034 dijo

  Сакам да го избришам новиот таб, сакам да го избришам