Како да го смените корисничкото име на Snapchat

Преименувај го Snapchat

Snapchat е една од најпопуларните услуги став испраќање фотографии кои потоа автоматски се бришат така што сликата не останува во внатрешната меморија на телефонот или таблетот на приемникот. Ова служеше за да ги искушате другите компании да започнат свои апликации со оваа многу интересна карактеристика на автоматско отстранување на слики.

Snapchat е исто така апликација поврзана со она што се нарекува секстинг, и поради оваа причина дозволува корисничкото име да се смени, иако начинот на кој може да се стори тоа може да биде малку збунувачки, па затоа ќе ви го покажеме процесот подолу.

Како да го смените корисничкото име на Snapchat

 • Primero лансирана е апликацијата Snapchat
 • Кликнете на логото на Snapchat на горниот дел од екранот за пристап до вашиот профил

Snapchat

 • притиснете го копчето за иконата за поставки горе десно
 • Сега мора да кликнете на „Затвори сесија“ на која ќе ве праша дали сакате да го направите тоа

Snapchat

 • Откако ќе се одјавите, кликнете на «Регистрирај се»
 • Ние ги внесуваме сите релевантни информации и кликнуваме на регистрирај се. Треба да сметате на користење на друга сметка за е-пошта. Не мора да се грижите затоа што подоцна можете да ја смените сметката за е-пошта во онаа што ја користите вообичаено

Snapchat

 • Кликнете на "Додај пријатели"
 • Кликнете на „Додај од адреса на е-пошта“
 • Сега кликнете на продолжи на дното на екранот и ќе се појави втор
 • Сега «Добро» во скокачкиот прозорец до дозволете пристап до контактите
 • Кога ќе се вчита книгата за контакти, некој што има корисничко име на Snapchat под своето име наместо неговиот телефонски број, додадете го како што сакате
 • Сега ние се најавуваме со старата сметка на Snapchat и повторно кликнете на иконата Snapchat на врвот
 • Овој пат одиме во «Мои пријатели»

Snapchat

 • Кликнуваме на кој било корисник и неговото име на Snapchat ќе се појави под нивното име. Сега ќе мораме напишете во пишана белешка за да ги запомните имињата на корисници кои не биле автоматски активирани за да не ги изгубат
 • Најавете се со нова сметка
 • Кликнете на иконата Snapchat
 • Сега на «Додади пријатели»
 • Потоа на „Додај по корисничко име“
 • Рачно додајте ги останатите пријатели

Сега ќе го имаме новото корисничко име и останува само да ја избришете старата сметка и потоа сменете ја адресата за е-пошта. Малку е долг процес, но конечно се смени корисничкото име на Snapchat.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ... dijo

  ОВА НЕ СЕ МЕНУВА ИМЕТО НА КОРИСНИКОТ. Е ДА СЕ КРЕИРАТЕ НОВА СМЕТКА и БРИТЕ СТАРА.

  1.    Ag dijo

   НЕ МОANЕ ДА СЕ ПОДАТНО, ИНФОРМИРАТЕ

 2.   Ми се гадиш dijo

  Моето оружје, што ако тој под е да создаде друга сметка?

 3.   Adriana dijo

  Тоа е логично! Тогаш не можете да го промените името, ве молиме престанете да мамите!