Како да деблокирате корисник на Snapchat

Snapchat е блокиран

Snapchat дојде да добие голем број на лојални следбеници поради начинот на разговор и раскажување приказни помеѓу пријателите и семејството.

Единствениот услов да може да ги користи сите услуги на Snapchat, е дека нашите пријатели мора да бидат присутни во многу добро идентификуваната листа на контакти на мобилниот уред. Сепак, Што ќе се случи ако случајно блокиравме контакт? На тоа ќе го посветиме овој напис, односно да мора да го деблокираме тој пријател кој од различни причини е блокиран во моментот.

Пребарувајте ја нашата листа на пријатели на Snapchat

Првото нешто што ќе направиме во овој момент е да се обидеме да го лоцираме местото каде што се нашите контакти, кои можат да бидат пријатели или семејство пред се. За да го направите ова, ние мора да работиме Snapchat и подоцна, лоцирајте го малиот елемент што е кон долната десна страна (со 3 реда). Откако ќе го допреме, ќе скокнеме до прозорецот што ќе ни го покаже списокот на пријатели на Snapchat.

Snapchat блокираше 01

Токму таму, ќе им се покаже на сите оние корисници кои се блокирани, треба да изберат оној што сакаме да го деблокираме во моментот.

3 опции се оние што ќе можете прво да ги цените, што ќе ви овозможи:

  1. Променете го името или изменете го во едно што лесно можете да го запомните.
  2. Целосно избришете го овој контакт.
  3. Отклучете го за повторно да бидете дел од списокот на пријатели.

Snapchat блокираше 02

Бидејќи нашиот интерес е да се обидеме да деблокираме некои од нашите контакти на Snapchat, ние мора да ја избереме третата опција. Како што често се случуваат несреќи, ако сакаме да го избришеме наместо да го отклучуваме (со 2-та опција), за повторно да го имаме овој контакт на списокот на пријатели, мора да го додадеме како да е нов контакт.

Како што можете да му се восхитувате, постапката што ја предложивме е една од најлесните и наједноставните за извршување при деблокирање на контакт што, можеби, претходно го блокиравме случајно (или случајно).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.