Како да заштедите податоци користејќи Spotify Lite, штедлива верзија на Spotify

Постојат многу апликации кои се одлучуваат за методот „лајт“, односно нудат поедноставена апликација во дизајнот и карактеристиките со цел да се потрошат минималните можни хардверски и мобилни ресурси на податоци, со што се постигнува полесно искуство во тие апликации. Корисници со помала -врши уреди. Spotify Lite доаѓа во Anadroid, ние ви покажуваме како можете да заштедите податоци со неговите карактеристики и да искористите максимално музика во верзијата „lite“.

Со тоа се приклучува на добра листа на апликации како на пр Facebook Messenger Lite, Facebook Lite или Instagram Lite, големите корпорации знаат дека одводот на батеријата и корисничките податоци не е добар начин за нивно привлекување.

Апликацијата е десет пати полесна од нејзината официјална верзија, вкупната тежина е Само 15 MB. За да го користите, првото нешто што мора да направите е да ја преземете апликацијата:

Карактеристики и како да го користите Spotify Lite

Spotify

Како прво, Spotify Lite е полесен и побрз за употреба од неговата стандардна верзија. Слично на тоа, во бесплатни сметки, бесплатни сметки, можеме само слушајте музика во режим на мешање прескокнувајќи максимум шест песни на час.

Нема да можеме да создаваме плејлисти во верзијата Lite, ниту испраќајте ја музиката до нашиот Google Cast или Chromecast бидејќи оваа функционалност е повлечена од апликацијата.

Од своја страна, како придобивка што ја има управувачот со податоци, ќе ни овозможи да поставиме максимално ограничување на потрошувачката на податоци за мобилни телефони, како и да ја контролираме употребата на меморијата на уредот, да можеме да ги освежуваме и елиминираме непотребните податоци. Само за ова Мора да отидете на делот за мобилни податоци и да изберете една од границите што ни нудат од 250 МБ до 2 ГБ потрошени податоци на месечно ниво

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.