Како да знаете која е IP-адресата во е-пошта на Hotmail

SПостојат неколку кои прашале како да ја знаат IP адресата на пошта во Hotmail. Денес, ќе ви кажам како да го направите тоа лесно.

Pможеби ќе се запрашате Зошто некој сака да ја знае IP-адресата на е-пошта? и одговорите се многу, може да ви помогне да знаете дали испратената е-пошта припаѓа на компанијата во која работите (со фиксна IP) или дури и да испратите е-пошта до себе и автоматски да знаете која е вашата IP-адреса. Е има и такви кои сакаат да ја користат IP-то за да нападнат сметка и да добијат лозинки на Hotmail, но овие малициозни хакери (Има и добри хакери) тие веќе знаат како да добијат IP, иако ова не е доволно за да се добие нешто, и тука нема да откријат ништо ново. Во секој случај исклучително е лесно да се знае IP на испраќачот со новата верзија на Hotmail. Ајде да видиме како да го направиме тоа:

1-ви) Отворете ја вашата сметка на Windows Live Hotmail и доколку сте во основната промена на верзијата во целосна верзија, таа е бесплатна, тоа се прави за секунда, а потоа можете брзо да се вратите на основната верзија доколку преферирате на тој начин. Ако не знаете како да одите од една во друга верзија, прочитајте «Како да ја смените верзијата во Hotmail» и ќе видите дека е многу лесно.

2-ви) Претпоставувајќи дека веќе ја користите целосната верзија на Hotmail, преминете на Инбокс и ставете го покажувачот на глувчето преку е-поштата од која сакате да ја добиете ИП на испраќачот. Кликнете со секундарното копче глувчето (обично десно) на поштата и ќе се отвори прозорец во кој ќе треба да изберете "Погледнете го изворниот код".

Погледнете го изворниот код на Hotmail

3-ви) Во прозорецот што се отвора треба да ја барате линијата што вели "IP-со потекло од X: [XXX.XXX.XXX.XXX]" каде ХХХ ќе ги претставува броевите што ја сочинуваат IP адресата на испраќачот на поштата Хотмаил.

ИП-адреса на испраќачот

Y тоа е сè, како ќе ги разберете сите „Х“ што се појавуваат на сликите што ги ставив за да ги сокријат адресите на моите пријатели, гледате колку е лесно. Сакам да се заблагодарам Ери Таа прва и постави прашања и беше таа која конечно објасни како да го стори тоа. Поздрав за лозје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

107 коментари

 1.   јуана dijo

  Само требаше да ја знам IP-адресата на примателот на е-пошта. Влегов таму каде што рече X-Origination-IP: што ми се чини, се исти во е-поштата што со сигурност знам дека ми испраќаат од бр. различни IP-и. Зошто е тој случај?
  друго: затоа што понекогаш податоците за X-Origination-IP: не се појавуваат по пошта ??


 2.   Оцет убиец dijo

  Хуана Претпоставувам дека се крие зад прокси или дека се испратени од заеднички сервер за пошта, затоа се појавува истата ИП.


 3.   Оцет убиец dijo

  Здраво celeste, ја отвори ли страницата со изворниот код на поштата и не ја гледаш x-originating-ip? Не ја гледаш линијата или ако гледаш x-originating-ip, но покрај неа ништо не се појавува ?


 4.   Celeste dijo

  Здраво, мислам дека објаснувањето е одлично, но не можам да ја најдам IP на овој начин. можеби нема да ја најде IP-X со потекло? Ви благодарам


 5.   ПЕТЕР dijo

  Имам IP адреса, но за што служам, всушност можам да ја добијам лозинката на корисникот што го сакам и има сметка за hotmail-


 6.   Оцет убиец dijo

  Питер не е добро за тоа. Исто така, можеби не те разбрав многу добро, но ако она што го сакаш е да "хакираш" сметка за hotmail, треба да знаеш дека ова е нелегално. Како што ти реков, можеби не те разбрав, и ако е така, се извинувам, но во секој случај мора да бидеш претпазлив ако не сакаш да се најдеш во неволја. Запомнете дека сè на Интернет остава трага и иако „некои мислат“ дека криењето зад 20 прокси и слични техники им користи, кога засегнатото лице има ресурси, напаѓачот-натрапник завршува фатен. Се најдобро.


 7.   Кристијан dijo

  Здраво, дали можете да откриете кој поседува адреса за hotmail. Само што ми ја дадоа адресата и сакам да го знам името на оној што ја има регистрирано.
  благодарение


 8.   Оцет убиец dijo

  Користете го пребарувачот горе или побарајте во категоријата „Е-пошта“. Willе го најдете она што го барате.


 9.   Гоел dijo

  Добро. Мал детал што не ми е сосема јасен, а тоа е затоа што јас сум новак во ова, но ако можам да ја видам x-originating-ip нешто што благодарение на неговиот совет можам да го направам, но тој не ми кажа каде дојде поштата, направив нешто зло?
  Ви благодариме за разјаснувањето и помошта.


 10.   Оцет убиец dijo

  Гоел што ќе ви ја каже само IP-адресата на поштата, ништо повеќе.


 11.   Laura dijo

  Здраво оцет
  Совршено разбрав како да се добие IP на е-пошта за брза пошта, но како знаете дали тие го користеле истиот компјутер за да испраќаат е-пошта од сметка за не-hotmail?

  Сите е-пошта што ми ги испраќаат браќата од различни сметки за хотел-пошта, преку ист компјутер ако ги најдам со иста IP-адреса, но кога тие доаѓаат од сметка што не припаѓа на hotmail, не можам да ја најдам «X-Origination-IP


 12.   Оцет убиец dijo

  Па, претпоставувам дека серверот што испраќа пошта од друга услуга го крие IP-то.


 13.   Марија dijo

  ГОЛЕМО !! ветрови, добивте 10 со ова упатство гракаи * - *
  И, каде тој поговор остава огромна колку додава 3 + 2 XD? Не разбрав за што служи тоа.


 14.   Оцет убиец dijo

  Марија на Интернет има некои програми кои автоматски оставаат коментари за сите форми што ги наоѓаат. Она што е 3 + 2 е начин да се осигурате дека оној што го коментира е човечки. Се најдобро.


 15.   Франциско dijo

  Многу добро вашиот придонес да ја знаете IP-адресата во hotmail, ние го цениме.
  Сега би сакал да знам како го постигнувам истото со е-пошта што стигнува до GMAIL.
  Gracias amigo


 16.   Оцет убиец dijo

  Франциско ќе го запише твоето прашање и кога ќе можам ќе истражувам на оваа тема Се најдобро.


 17.   Злобна dijo

  за gmail мора да ја отворите поштата што сакате да ја дознаете нејзината IP. Откако ќе ја отворите пораката што ја примивте, одете во горниот десен агол на пораката и направите клип во „оригинална порака“, а во x-оригинал е ip.


 18.   Оцет убиец dijo

  Па, гледам дека тоа е истиот метод. Tryе го пробам, благодарам за известувањето.


 19.   Хорхе Фиеро dijo

  Како прво, би сакал да ви се заблагодарам, вашите информации ми помогнаа во мојата сметка за hotmail, но би сакал да ја знам IP-то на испраќачот кој пишува на мојата сметка на Yahoo.

  Ви благодариме.


 20.   Оцет убиец dijo

  Sorryал ми е Хорхе, но во моментов не знам како да го направам тоа, ако некој знае се надевам дека ќе го коментира. Се најдобро.


 21.   Бријанда dijo

  hOa !!!
  Ме хакираа msn ... prO не е нешто надвор од светот затоа што претпоставувам дека многу луѓе биле хакирани ...
  Го сменив најавувањето и сè друго дури и така ...
  Излезе дека ме ограбиле не знам колку важни информации ... многу важни многу важни ...
  Тие ми рекоа да контактирам со hOtmail и да ми кажат да ми дадат дневник за IP дека ќе влезат во мојата сметка и потоа ќе го постават датумот и ќе се јават на IP IP за да побараат податоци за тоа лице ...
  Вистината звучи комплицирано, но јас сум подготвен да направам се што е за да знам кој е ...
  Сомнителен сум на некој што не го познавам, немам докази и не можам да постапувам ...
  Тоа не беше само инфо-кражба. да не q тмб. Ме навредуваа моите контакти, велејќи дека јас сум и типот почна да зборува многу злосторства и ми донесе многу многу сериозни проблеми затоа што дури разговарав и со мојот дечко ...
  Ако навистина имате начин да ми помогнете да излезам од ова брзање, кажете ми како ме контактирате со hOtmail затоа што не можам да ...
  фала !!!
  и го чекам вашиот непосреден одговор ...

  со љубов :
  брианда !!!


 22.   Оцет убиец dijo

  Вистината е Бријанда е дека немам ништо што може да ти помогне, ако ти нанеле толку многу штета, ти препорачувам да го пријавиш. Жал ми е. Се најдобро.


 23.   ХуанИ dijo

  X-originating-ip не се појавува во е-поштата за hotmail. Дури и да ми проследи еден, не ја гледам таа опција

  Ви благодариме за помошта


 24.   роза Мери dijo

  Здраво, јас станав од фии, ако некој може да ми помогне, треба да ја знам IP-то кој ми праќа непријатни е-пошта во канцеларијата е од Gmail и е-поштата е од Gmail, ако некој знае од fi, испрати ми ја одговор на xxxxxx@gmail.com многу ти благодарам


 25.   Абелардо dijo

  Здраво, одлично, јас веќе ја имам IP-то, но како да дознаам на кој домен му припаѓа и уште повеќе може да го знаете името на лицето?


 26.   Абелардо dijo

  додавајќи нешто на горенаведеното, дали можете да го знаете името на лицето? Бидејќи многу пати е-поштата не опишува кој ги испратил, тогаш можете да дознаете на пример од која компанија е-поштата?


 27.   Оцет dijo

  Абелардо во моментот може да креирате запис за да знаете од кој домен доаѓа, лицето што стои зад него е нешто друго, за да откриете дека ви треба судска наредба, освен ако не доаѓа од единствена IP адреса во кој случај може да биде само една личност, но ова не е нормално.


 28.   Ван dijo

  Здраво, погледнете, сакам да дознаам IP на е-пошта што ми доаѓа од Gmail, имам hotmail и совршено ги разбрав чекорите, но со е-поштата што ги добивате од Gmail не можам да ја најдам IP-то, каде Го барам?


 29.   Оцет dijo

  Прочитајте го злобниот коментар малку погоре.


 30.   Маите dijo

  ВИСТИНАТА КОМЕНТАР Е ДОБРА


 31.   Лусила! dijo

  здраво ми треба твојата помош .. !! Имам IP но сакам да знам чија е ??? затоа што ми пишуваат анонимно !! Може???? ти ми помагаш ???

  Ви благодарам!


 32.   Оцет dijo

  Не е можно да се знае кој стои зад таа IP без судски налог.


 33.   josxxx dijo

  Мојот пријател вели дека неговата девојка пишува е-пошта до личност што не ја познава. Девојката вели дека открила зошто е-поштата има DNI (мора да биде IP) што одредува од каде доаѓа пораката и исто така вели дека пораката специјално доаѓа од градот. (Дали е можно да се знае конкретно од кој град или град ви пишуваат ????? Ми се чини дека мојот пријател е chamuyando… благодарам


 34.   yopsuqienmas dijo

  хахаха јсуто што ми требаше, бидејќи тие се сменија во оваа верзија. Не знаев како да ги видам ИП-овите пред да биде попрактично и погледот да не беше толку неуреден, но како и да е, овој совет е многу корисен, благодарам мажи !!!


 35.   естел dijo

  Примам е-пошта од некој за кој немам претстава кој е и би сакал да знам кој се крие ако можете да ја видите IP-адресата на Yahoo mail. Ви благодарам многу
  Ви го пренесувам изворниот код. Не откривам скоро ништо.

  -ОБРАБОТУВАН ОБИЧНИК ОТВОРИ-


 36.   естел dijo

  Може ли некој да ми помогне во тоа што го ставив и да ми каже како можам да знам нешто за тоа кој може да биде оној што ми ги испраќа е-поштата?
  благодарение


 37.   Оцет убиец dijo

  @josxxx ако е можно да се знае, но мора да биде во моментот.

  @estel IP е маскиран зад серверите Yahoo и не е можно да се знае оригиналниот IP со тие податоци.


 38.   естел dijo

  Фала многу оцет атентатор, да ве прашам нешто приватно, можете да контактирате со мојот е-пошта, би сакал да ве прашам за некоја тема


 39.   наидија dijo

  ООце оцет ми испратија е-пошта од сметката на мојот дечко, некој пристапил без негова дозвола и испраќа од неговата сметка по е-пошта, сакаме да знаеме дали е можно да го откриеме местото од каде пристапуваат или телефонскиот број од каде што пристапете до вашата сметка за да ги испратите е-поштата и со тоа да го пронајдете натрапникот. Може ли да ми помогнете да дојдам до телефонскиот број од кој се пристапува? Благодарам поздрав


 40.   Риго dijo

  пријател, ги направив сите чекори што ги наведовте за да ја добијам IP-адресата, но не е пронајдена, што друго можам да направам?


 41.   Gilилберто dijo

  Здраво, поздрав ОБИЧОТ УБИЕЦ. Треба да го знам бр. IP на е-пошта, но во чекор два не ми ја дава опцијата за изворен код кога кликнувам со десното копче на е-поштата, она што го направив е отворање на е-поштата и во телото каде што е напишана целата порака кликнав со десното копче и таму да опција за да го видам изворниот код, но на страницата. од бележникот не се појавува зборот „X-Origination-IP: се надевам дека ќе можете да ми помогнете и многу благодарам однапред.


 42.   Оцет убиец dijo

  Пријатели, јас го знам само методот што ви го покажав и кој работи скоро за сите, не можам да ви помогнам на кој било друг начин со hotmail ip.

  Покрај тоа, ова ќе го кажам само еднаш, сè е снимено и можно е да се идентификува кој било компјутер, но потребна е жалба и судска наредба.


 43.   Едуардо dijo

  Вињагре, откако ќе се добие IP на малициозни пораки испратени до мене, има ли програма да знае барем од која покраина ги испраќаат?


 44.   Оцет dijo

  Едуардо Не знам ниту една програма што го прави тоа.


 45.   Нико dijo

  А за корисниците на FIREFOX ???? Што се случува?? затоа што кликнуваме со десното копче на глувчето и не се појавува ништо такво = С.
  Нема друг начин за IP?


 46.   вера dijo

  Здраво, дали знаете дека некое лице ја окупира мојата е-пошта и ме имитира, како можам да ја тужам оваа личност? Ми треба итна помош бидејќи сите мои информации се познати за мојот живот


 47.   Кронос dijo

  здраво добро за мене се работеше за да се добие IP адресата преку изворниот код. Но, знаеме дека IP-адресите се динамични, како можам да ја видам физичката адреса на некој што ви испрати е-пошта пред неколку дена ????, треба некако да го добиете бројот на mac? Ако е така, како се прави тоа?


 48.   Луис dijo

  кога поштата доаѓа на сметка за hotmail од сметка на gmail затоа што не покажува ip-потекло од x?


 49.   Габино барера dijo

  Се чини дека е многу илустративно за IP, но тие ми доаѓаат од група за hotmail, затоа што јас сум сопственикот. Во последно време примав нови барања од луѓе кои беа протерани поради проблеми. ? Како можам да потврдам од барањето? Па, ми дава IP на групата. И, како од адреса ôôô@hotmail.com Ви благодариме


 50.   Габино барера dijo

  Заборавив нешто ... .. минатиот месец ми го хакнаа компјутерот и гледам дека добивам е-пошта со прилози, не ги отворам, но знам дека преку IP можат да проверат кои порти се бесплатни и да се прикрадуваат таму Јас постојано правам скенирања и ништо не излегува, но имам сомнежи. Како можам да бидам сигурен дека немам непожелни подароци
  ?


 51.   Оцет dijo

  Габино првиот не знам како да го направам тоа, вториот со добар антивирус може да бидеш скоро смирен, но да бидеш 100% сигурен, форматирај и инсталирај сè.


 52.   Валенс dijo

  Здраво! Ми испратија неколку мејлови во кои ме навредуваат, ја имам IP (благодарение на тебе) затоа што не знам кој ги испрати, дали е доволно за да го пријавам тоа? Тие се само неколку е-пошта ... дали знаете колку време ќе биде потребно за да дознаете за кого станува збор? и добро, какви последици би имало тоа?
  Ви благодариме!


 53.   хакер 719 dijo

  убиствен оцет ја заслужи мојата почит, тоа е она што вистински хакер одговара на прашања на другите и вие го правите тоа со голема искреност од она што можам да го видам, но еј еве мал трик за да се забавувате наоѓајќи ги перверзните кои не испраќаат е-пошта посакувано, преземете ја необразованието професионална програма и со оваа програма ќе ја видите точната точка од каде се испраќани тие е-пошта, а најдоброто преку сателитска мрежа ќе ви даде поголема локација.
  Подготвен убиец на оцет колега, се надевам дека ќе продолжите да го користите тоа знаење за добро.
  и за евиденција, добриот хакер не е оној што сака да им наштети на другите, добриот хакер е оној кој учи од интрига од curубопитност што му го напаѓа чувството на триумф кога ќе постигне нешто ново


 54.   Jessi dijo

  Здраво! Ви благодариме за информацијата.
  Друго барање, можете да копирате нечија IP и да испраќате е-пошта од лаптоп со оваа копирана IP


 55.   Оцет dijo

  Essеси не може, ip се менува динамично.


 56.   фелипе_7250 dijo

  Украдена е-пошта за е-пошта, имам сомневања за тоа кој можеби бил, дали можам да знам од каде е отворена е-поштата, географска локација, на пример од ИП? salu2 благодарам


 57.   Луис dijo

  Погледнете прашање, како да ја дознаам IP-то на друг компјутер знаејќи дека има програма што се нарекува анонимирај ме (она што го прави оваа програма е да копира уште најмалку 500 IP-адреси и да ги смени x оригиналот)


 58.   Gaby dijo

  Здраво. Некои е-пошта пристигнаа да ми пречат и би сакал да знам од каде потекнуваа. Очигледно тие отворија сметка на духот и оттаму ги испраќаат. Јас веќе го пробав ова што го кажуваш погоре, но кога ќе кликнам со десното копче (лево и сите) тие опции не се појавуваат. Може ли да дознаам од каде е создадена таа сметка и од кој дел на градот е? Јас навистина ја ценам вашата помош затоа што навистина беше многу вознемирувачка ситуација за мене. Ви благодарам многу за помошта. Многу поздрави.


 59.   ПОМОШ dijo

  КАКО ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ IP-то ВО ЈАХОО ?? а е-поштата што ја добив ми ја испрати некој од веб-страница каде ме навредуваа ... некој ми помага


 60.   Леон О. dijo

  Здраво, многу добро, мојата причина за оваа е-пошта е што на 12/03/08 стигна е-пошта до мојата 65-годишна мајка, која зборува лудо за мене и за сестра ми и како резултат на таа е-пошта, сиромашната жена се чувствува многу погрешно и падна во кревет ... Мислам дека претпоставувам која е таа личност, но не можам да го потврдам тоа и би сакал тоа бидејќи сите минуваат низ овој проблем или нешто слично, тие ме водат за да можам да запознаам која е таа личност Мислам ... Ја ставив поштата таму каде што ми ја испратија да видам дали со чекорите што ги прочитав тука можам да знам за кого станува збор ... ..ххххххххххххххххххх

  Ви благодарам многу и се надевам дека помошта што може да ми ја дадете ... бидејќи не знам ништо за компјутерски науки.


 61.   Едгар dijo

  Јас веќе ја имам IP адресата, сакам да знам од каде доаѓа пораката, мислам на градот или земјата, како ги толкувам броевите на IP


 62.   пурпурен демон dijo

  Веќе сум се обидел многу пати, но не ми помага, направив сè што објаснуваш тука, но ништо не се случува, исто така, сфатив дека ИП секогаш се менува и не разбирам, ПОМОГ.


 63.   bryant84 dijo

  Како можам да знам дали две сметки за hotmail и припаѓаат на иста личност преку IP, но што ако таа личност не ми испраќа е-пошта ??? Не знам дали отворам каква било форма, ако има, би ја ценел


 64.   Mel dijo

  Во случај на IP, имам прашање, ја проверив IP на личност во различни е-пошта, и во повеќето од нив е иста, но во други варира, не се разликува во целост, само во една од децималните полиња, тоа е она што велат дека не биле испратени од истата страница или дали тоа значи само дека имате динамична IP?


 65.   Рицинус dijo

  Здраво на сите ако е прикажана IP-то на испраќачот, но во овој случај тоа би било IP-то на ISP интернет-провајдерот што го испраќачот за да знае дека податоците треба да направите само за да можете да го знаете Интернет-провајдерот што го користи испраќачот во Ако користите прокси, користите netcat и откако ќе ја имате IP-адресата каде што пишува XX-Origination- ip [00-00-00-00-], само треба да го скенирате со netca и ќе ја добиете оригиналната адреса на лицето на кое му е доделена оваа IP.


 66.   anане dijo

  Одлично овој напис, ви благодарам на сите што не знаете колку ми помагате со вашите коментари. Го минувам овој проблем, ми пишуваат навредувајќи и заканувајќи ми се и знаат многу за мене, очаен сум, не знам што да правам.


 67.   КРАЛСКИ dijo

  Здраво, може да ми помогнете, ве молам? Добив е-пошта до мојата е-пошта OUTLOOK, испраќачот е од Hotmail, како можам да ја дознаам неговата IP од мојата перспектива? Ви благодарам


 68.   Оцет dijo

  @jeannethe ако примаш закани, поплакај.

  @regio кликнете на е-поштата со десното копче на глувчето, изберете „својства“ и потоа „детали“ таму ќе ја најдете IP-то


 69.   сосо dijo

  Здраво оцет, како одиме?

  Овој пост ми изгледаше доста интересен, иако откако е претворен во целосна верзија и следејќи ги чекорите што ги наведовте, она што се појавува е веб-кодот на веб-страницата како таков: отворен, отворен во нов прозорец, зачувајте ја дестинацијата како .... но ништо од тоа што треба да биде принципот еин според вашите индикации.

  Снифффффффф


 70.   Алехандра dijo

  Здраво, како е ip многу интересна, но сфатив дека е-поштата што доаѓаат од gmail не ја покажуваат ip ... има ли начин како да се открие? Се надевам дека знаеш.

  Благодарам


 71.   Алехандра dijo

  Го прочитав објаснувањето погоре, но не можам да најдам каде пишува „оригинална порака“


 72.   Оцет dijo

  Не го пробав Алехандра и не знам дали е во ред.


 73.   Јован dijo

  Здраво Би сакал да ја знам IP-адресата што ми ја испраќаат во hotmail во живо, не можам да видам многу благодарам


 74.   АНТОН dijo

  Здраво, читав сè за Ips. И би сакал да знам дали е нормално да пристигнуваат различни IP-адреси од ист компјутер… и дали има каков било начин да се знае дали ви ги испраќаат е-поштата од истиот компјутер.
  благодарение


 75.   нож dijo

  Здраво, сакам да знам како да го дознаам потеклото на адресата каде пристигнуваат заканувачки пораки, што треба да направам за да ја лоцирам и да ја најдам таа личност и како имате мое право, ве молам одговорете ми наскоро, благодарам


 76.   Вивиана dijo

  Здраво, имам проблем, ми пишаа од е-пошта до gmail на е-пошта во hotmail, лошо се обидуваа и треба да го познавам испраќачот, она што најмногу ме загрижува е тоа што внатре во мојот е-пошта по желба и јас дури и не го знам .. благодарам


 77.   Omar dijo

  Здраво, јас се викам Омар и ми ја ставаа msn и не можам да го имам, што можам да направам за да го вратам? Ви благодарам ...


 78.   andres dijo

  Здраво момци, она што се случува е што јас го направив тоа што го кажува на форумот и се случува да не излезе ИП, добивам други работи, но не и што идентификува некој може да ми каже тогаш како можам да се консултирам, ова е повеќе или помалку што се појавува MIME-верзија: 1.0
  Тип на содржина: повеќедел / алтернатива;
  boundary=»—-=_NextPart_000_0005_01C891F1.D3A32750″
  Х-приоритет: 3
  Приоритет на X-MSMail: Нормално
  Важност: Нормално
  X-MimeOLE: Произведено од Microsoft MimeOLE V12.0.1606
  каква било помош ви благодарам многу.


 79.   каро dijo

  здраво оцет
  Јас го направив чекор по чекор ова што го објаснувате, но гледам x oim-потекло извор xxx.xxx.xx.xxx што е IP?
  Ви благодариме за вашата помош
  bye


 80.   маријан dijo

  здраво ми помогна и можам да добијам ip но ми ги дава само податоците на серверот а не на лицето кое ги пишува или каде се наоѓа компјутерот. Може ли да знам кој и од кој дел од градот ми пишува?


 81.   ЛЕО dijo

  ОЦЕТСКО БЛАГОДАРНОСТ ЗА ВАШИОТ СОВЕТ, ДО СЕГА КАКО КААТЕ ДА НЕ МОTАМ ДА ГО ДОБИВАМ ИП ОТИТЕ ПОСТИ ПРЕГЛЕДАЈТЕ СО ОСНОВНАТА ПОВЕЕ НЕ СО КОМПЛЕТНИ БЛАГОДАРИ


 82.   Diana dijo

  Здраво
  Би сакал да бидам сигурна, личност што не ја познавам (очигледно) ми праќаше е-пошта, нешто ми рече дека е од некое поранешно момче, јас контрастирам неколку е-пошта и ја потврдувам нивната ИП на обете и случајно видов дека во една од е-поштата, IP-натпреварите се совпаѓаат Покрај тоа, тој ден и двајцата ми напишаа и со разлика од половина час и е-поштата.
  Прашањето е дали може да има иста IP или има само една, бидејќи јас сум скоро сигурен дека таа ми пишува, затоа што одговара на нејзината IP.


 83.   ФЛАВИО dijo

  Дијана, нема две IP-адреси /


 84.   Mel dijo

  ДАБАР???

  # Кастор коментира:
  22-03-2008 [9:45 часот]

  Здраво на сите ако е прикажана IP-то на испраќачот, но во овој случај тоа би било IP-то на ISP интернет-провајдерот што го испраќачот за да знае дека податоците треба да направите само за да можете да го знаете Интернет-провајдерот што го користи испраќачот во Ако користите прокси, користите netcat и откако ќе ја имате IP-адресата каде што пишува XX-Origination- ip [00-00-00-00-], само треба да го скенирате со netca и ќе ја добиете оригиналната адреса на лицето на кое му е доделена оваа IP.

  Оцет ??? Што е тоа whois и netcat


 85.   Оцет dijo

  @Mel a whois е повик упатен во прелистувачот за да открие кој е сопственик на IP, но не секогаш работи бидејќи може да биде скриен.


 86.   Маријан dijo

  Многу импресивно да знаете како да ја идентификувате IP-та на малициозен е-пошта, навистина сум благодарен за вашето водство ...


 87.   Марија dijo

  Ви благодарам многу за написот Оцет, тој е многу интересен и ми помогна да дознаам нешто што веќе го интуирав, а тоа е дека две лица „наводно“ ме измамуваат и исмеваат веќе подолго време и всушност беше истата личност и благодарение на ова ќе можам јавно да го демаскирам, иако сè уште имам сомнежи бидејќи го направив тестот со мојата иста IP со различни мои е-пошта и користејќи го истиот компјутер и добивам различни ипс, на што може да се должи ова? Однапред благодарам.
  Марија


 88.   Оцет dijo

  Марија, можеби го исклучивте компјутерот и ја сменивте вашата IP или можеби вашата Интернет услуга автоматски ги смени доделените IP-адреси.


 89.   Bea dijo

  Имам две различни е-пошта наводно од две различни луѓе кои не се познаваат.
  Ја видов вашата ИП-адреса X, и сите броеви се совпаѓаат дури и со точките, тие се идентични.
  Тие би требало да бидат две лица од различни провинции.
  Што значи дека се идентични? Она што го замислувам.


 90.   Френк dijo

  Мојот проблем е ист како и многу од тоа што го гледам, човек ми пречи мене и мојата девојка од сметка на gmail. Вистина и сигурно е она што корисникот haker719 го стави во врска со професионалната неотраса?

  Однапред ви благодариме

  Со почит


 91.   Оцет dijo

  Френк не е запознаен со програмата и затоа не може да ја препорача или да го гарантира нејзиниот интегритет.


 92.   диел dijo

  Јас само пишувам за да ти кажам оцет дека изворниот код не работи и се обидов и се обидов, но не.

  Испратете ми решение за да можам да ја внесам оваа е-пошта ако
  е-поштата е: ве молам.
  Се обидов да ја внесам оваа е-пошта 1 година и не можам дури и ако влезете, можете да ми кажете како, но сè на мојата е-пошта siiiiiii.
  Ве молам, многу би го ценел тоа, бидејќи можете да видите дека знаете многу.


 93.   Чичко Пепе dijo

  Извини Откривајќи ја IP-то од каде потекнува пораката Hotmail, што значи дека IP-то не се менува? Може ли да ја знаете локацијата (барем градот и земјата) на серверот? Како? Ви благодарам


 94.   Дамарис dijo

  здраво вистината Сакам да ја дознаам лозинката од е-пошта или не знам како да кажам дека е во hotmail не е ништо лошо ниту ќе имам неволја што ќе се случи е да завршам со мојот дечко и да ми испраќаат е-пошта од девојче, но тие се игнорираат. Само сакам да знам, а сигурен сум дека тој е мој дечко, но сакам да дознаам за да можам да го тврдам, не го сакам воопшто лошо, само за да не ме навредува и видете што е тој, се надевам дека ќе ми помогнете благодарам


 95.   Александар dijo

  Здраво, пишувам со грешки затоа што брзам, извини.

  weno мало сомневање, имав еден стар месенџер, кој не го користев со недели, и како и секој месец, почнав да ја читам поштата, а изненадувањето што бев е што некој ми ја украде лозинката од »msn«, и ова е преправајќи се дека сум јас, само сакав да знам дали кога ќе го прочитате ip-от, се појавува лозинката на »msn»

  Благодарам, ќе застанам до утре во случај да ми одговориш

  xao


 96.   Оцет dijo

  Алехандро нема никаква врска со тоа, вашата msn-лозинка ви ја украде друг систем.


 97.   Александар dijo

  и не знаеш ништо, да можеш да се обидеш да ја спасиш?

  те молам кажи ми што


 98.   Оцет dijo

  Sorryал ми е Алехандро, освен ако не се сеќаваш на тајното прашање и оној што ти ја украде лозинката не го смени, нема што да правиш.

  Ако се сеќавате на тајното прашање, користете го за да ви дозволите да ја смените лозинката и потоа променете сè. Среќа.


 99.   Марија dijo

  Здраво. Само што ја открив оваа страница затоа што се наоѓам во нешто непријатна ситуација ...

  Неодамна „сретнав“ некој на Интернет и започнавме да испраќаме едни со други доста е-пошта. Одеднаш, таа личност исчезна, почнав да истражувам и открив дека во полето „X-Origingly-IP“ од неговите е-пошта, секогаш го добивам истиот код како и во е-поштата што ја добивам од мој пријател.

  Не сакам да бидам најпараноичниот во светот, но почнав да се прашувам дали тие е-пошта не ми ги испрати мојот сопствен пријател кој се претставува како некој друг, кој е тој што сега исчезна.

  Сумирање: моето прашање е, во полето X-Origination-IP, дали бројот што се појавува е еден од компјутерите од кои ми пишуваат или е тој од доменот од каде доаѓаат поштата (во овој случај и двајцата користеа hotmail и пишуваше од истата провинција)?

  Не знам, вистината е дека сум фатален ги поставувам овие прашања, но се губам себеси на овој свет и мислам дека ми се дадени со целиот закон.

  Ви благодарам многу за сè!

  m.


 100.   Лилјана dijo

  Ве молам, како можам да ја знам адресата на испраќачот откако ќе имам IP?
  однос на


 101.   наталија dijo

  Разбрав многу добро, го сторив тоа, работеше супер со е-пошта за hotmail, но треба да знам IP на некој што ми пишува од Yahoo email, има ли некој начин?
  благодарение


 102.   алва7 dijo

  здраво оцет Би сакал да знам како да направам да знаете нечиј IP. Јас го сторив тоа како што ми велат овде, но не успеа ако можеш да ми помогнеш, би ценел што се случува затоа што сум од вулвус и не знам многу уште, би го ценел благодарам за твојата помош што корисно за сите да се видиме ... Ви благодарам


 103.   Ангела dijo

  Здраво, ми се закануваа закани, ако ја дознаам IP-то, дали можам да знам од која земја или град ја испраќаат?

  Ви благодарам, го чекам вашиот брз одговор, ве молам.


 104.   Оцет dijo

  Познавањето на ИП е можно да се знае земјата и градот.

  Одговорив на истите прашања многу пати и затоа ќе ги затворам коментарите. Ниту, пак, ќе одговорам на која било е-пошта што прашува нешто што веќе е одговорено на оваа страница. Се надевам дека ако имате прашања можете да ги разјасните со написот и коментарите.

  Поздрав од оцет до сите.


 105.   Кралицата dijo

  X-Origination-IP не се појавува:


 106.   Абдиел dijo

  ми се појавува

  X-OriginalArrivalTime: 23 јануари 2013 година 21: 40: 52.0107 (UTC) FILETIME = [50F0DDB0: 01CDF9B2]


 107.   Карен Гутиерез Ромеро dijo

  Ми се чини дека е само е-пошта на оној што ја испратил е-поштата, но нема број што можам да го сторам