Како да го извлечете аудиото од видео на YouTube без да користите каква било програма и на едноставен начин

YouTube

Секој што сака музика, YouTube има бесконечен извор за да ужива со денови во различните концерти во живо што ги објавуваат многу корисници. Еден од проблемите со кои се соочив во многу наврати е да можам да го слушам тој концерт, слушајќи само музика, на пример MP3 плеер или на мојот паметен телефон без потреба да се репродуцира видеото.

Пред некое време објаснивме како да преземате видеа на YouTube на едноставен начин благодарение на алатката OffLiberty, но денес преку овој напис ќе објасниме и како да го конвертирате видеото на YouTube во MP3 без да користите каква било програма и без никакви компликации за кој било корисник.

Се подразбира дека со ова упатство ќе можете да го извлечете аудио-звукот од кој било од многуте концерти што се наоѓаат во видео-услугата Google, но и од кое било видео што ви се допаѓа или да го привлечете вашето внимание. Тоа е секако добар начин да научите како да преземате музика.

Изберете го видеото од кое сакате да го извлечете аудио

Видео на YouTube

На прво место мора да го избереме видеото од кое сакаме да го извлечеме аудио, што треба да биде јавно и исто така да биде достапно на Интернет на YouTube. Ако некој го направил видеото приватно, мора да разбере дека не сака сите да го гледаат, а уште помалку некој да може да го преземе или да го извлече аудио.

Ако сакате да го извлечете аудиото или дури и да го отфрлите видеото за да го користите на пример како звук на друго видео, бидете многу внимателни затоа што за да го направите тоа, аудиото и воопшто видеото мора да бидат заштитени од авторски права.

Откако ќе го избереме видеото од кое сакаме да го извлечеме аудио Ние мора да ја копираме URL-то што се појавува на горниот дел од екранот на повеќето веб-прелистувачи, како што можете да видите на горната слика.

Оваа веб-страница и многу други ви овозможуваат да го извлечете аудиото

Со текот на времето, огромен број веб-страници се појавија на мрежата на мрежи, кои ни овозможуваат да го извлечеме аудио-звукот од кое било видео на YouTube само со внесување на URL-то на соодветното место.

Во оваа статија ќе разговараме за Јутуб мп3 што според нас е најсигурен од тоа колку постојат и дека за неколку секунди, на едноставен начин, не, многу едноставно, ќе можеме да го извлечеме аудиото од видеото што го избравме. Исто така, важно е секогаш да имате предвид дека може да се користи целосно бесплатно, нешто што не се случува во сите случаи.

Ова е само пример, но ако користите Google ќе најдете стотици страници што ќе ви овозможат да го сторите истото како youtube-mp3, дури и на поцелосен начин, но помалку сигурен од оној што ви го прикажуваме во овој напис.

Јутуб мп3

Вметнете ја врската и за неколку секунди ќе можете да го преземете аудио

Веб-страницата што решивме да ја искористиме за да го извлечеме аудио-звукот од избраното видео на YouTube е многу едноставна и нема да ве чини апсолутно ништо за да ја добиете, но во случај да ги детализираме упатствата за тоа што треба да направите.

На прво место вметнете ја врската на избраното видео на YouTube во просторот резервиран за тоа на горниот дел од веб-страницата. Потоа кликнете на "Се претвори во" и за неколку секунди ќе можете да го преземете аудиото на видеото, откако ќе се појави пораката „Видеото успешно се конвертира“.

За да го преземете аудио, само треба да кликнете на „Преземи“ и веднаш штом ќе заврши процесот, ќе го имате на располагање на вашиот компјутер.

Преземањето видеа на YouTube е лесно и не е помалку едноставно да се извлече аудио од кое било од овие видеа, на пример, да уживате во концерт во кое било време и место без да имате пристап до мрежата на мрежи или без да мора да го репродуцирате видеото на кој било уред .

Дали успеавте да го извлечете аудиото од видеата на YouTube?. Кажете ни како помина вашето искуство во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи каде сме присутни. Исто така кажете ни дали знаете некоја друга алатка за извлекување на аудио-снимката од видео што редовно го користите.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.