Како да имате повеќе сметки на Hotmail во едно спојување

придружете се на повеќе сметки за hotmail

Дали ви се допадна трикот за Windows Live Messenger? Па, кој не? Ова е затоа што голем број луѓе сега можат да започнат разговор со оваа услуга за пораки, која е една од наједноставните и најоптималните што била предложена низ нејзината историја. можност да се остави настрана (само за видео конференции) на Skype. Секако, постојат одредени ограничувања со овој трик што го спомнавме погоре, а тоа е дека пораките што пристигнуваат во нашето сандаче за Hotmail нема да се појават со нивниот број во интерфејсот на Live Messenger, како што беше прикажано претходно.

Како и да е, трикот што го предлагаме може да се искористи за да продолжите да разговарате во посебен прозорец со пријателите или семејството (вашите контакти) и како соодветните емотикони на кои сме навикнати секогаш да ги користиме, но во Windows 8.1 главно; Денес ќе споменеме уште еден интересен трик што можете лесно да го изведете, а кој ќе ја олесни задачата проверете повеќе сметки на Hotmail во еднаОва е ако следиме мал трик каде можеме да ги споиме сите во едно, а последниот е оној што го сметаме за главен.

Создадете дополнителна сметка на Hotmail

Претходно ви предложивме видео каде имате можност креирајте нова сметка на Hotmail која е „врзана“ за главната дека редовно возиме; Без сомнение, ова е голема помош што би можеле да ја искористиме ако не сакаме да ја поврземе сметката што се смета за стандардна (главна) со кој било вид социјална мрежа, креирајте сметка на Hotmail дополнително на тоа, имајќи Фејсбук, Твитер, LinkedIn или која било друга социјална мрежа што сакаме да ја поврземе. На овој начин, главната ќе ни служи само за лични или професионални работи, додека втората може да ни служи за да бидеме претплатени на различни социјални мрежи.

За да имате подобро познавање на што може да се направи со секундарна сметка (Мајкрософт го нарекува алијас во Hotmail), ви предлагаме да го прегледате видеото предложено на врвот и кое му припаѓа на Јутјуб канал на Вињагре Азесино, каде што можете да прегледате уште неколку видео упатства, за аспекти од голем интерес за голема заедница.

Сега, во наведениот видео упатство сме посветени создадете дополнителна сметка за hotmail во рамките на главната, што значи дека таму ќе имаме 2 Hotmail средини за лесно управување. Она што ќе го направиме во овој момент е да се поврземе со која било друга сметка на Hotmail што ја имаме засебно или независно, што би дејствувало како „споредно“ (псевдоним) и дека сите тие ќе бидат споени на едно место.

Како да ја поврземе нашата главна сметка на Hotmail со различни?

Таа сметка на Hotmail за која сметаме дека е главна, а другите што ги нарековме „различни“ мора да припаѓаат на истиот автор, бидејќи за да се изврши ова спојување, нужно ќе ни требаат соодветните акредитиви на секоја од сметките што се одделени. Постапката е најлесна за следење, уште повеќе ако треба прегледајте го видео упатството што го предложивме во горниот дел; неколку чекори што треба да се следат ќе бидат следниве:

 • Ние го отвораме нашиот Интернет прелистувач (не е важно кој го користите).
 • Влегуваме во страницата Hotmail.com (или исто така Outlook.com).
 • Започнуваме сесија со нашите соодветни квалификации (корисничко име или е-пошта и лозинка).
 • Откако ќе влеземе, кликнуваме на името на нашиот профил лоциран горе десно.
 • Од прикажаните опции ја избираме онаа што вели «Поставки за сметка".

придружете се на повеќе сметки за брза пошта 01

 • Jumpе прескокнеме на друг таб на Интернет прелистувачот каде што ќе треба да ја поставиме лозинката за нашата главна е-пошта.
 • Одиме до левата странична лента и ја избираме опцијата «алијас".
 • На десната страна ја избираме врската што вели «додадете псевдоними".
 • Сега го избираме полето што вели «додадете постоечка адреса за е-пошта ...".
 • Ја пишуваме е-поштата на сметката на Hotmail со која работиме одделно.

придружете се на повеќе сметки за брза пошта 02

Откако ја напишавме е-поштата во просторот предложен погоре, само ќе треба притиснете го синото копче на кое пишува „додајте псевдоними“, После тоа, мора да ја внесете соодветната лозинка, многу важен факт затоа што со ова ќе ја осигураме услугата дека оваа сметка на Hotmail исто така ни припаѓа на нас. Корисноста за спроведување на оваа постапка е голема, бидејќи ако претходно отворевме голем број сметки на Hotmail и за да ги провериме нивните сандачиња, требаше да оставиме една за да влеземе во друга, од сега ќе можевме да ги видиме сите и секој од нив во рамките на главната, бидејќи сите тие се споени.

Процесот е неповратен, односно ако е во одреден момент сакате да ја прекинете врската со која било од сметките на Hotmail споредно со главната, можете да го направите тоа тивко.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

14 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   елмер карило dijo

  Одличен пост, многу благодарам пријателе, многу ќе ми помогне и ќе чекам повеќе објава

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Ви благодариме за коментарот Елмер… Ако имате какви било предлози за нешто што сакате да го видите, ве молиме кажете ни самоуверено да истражиме и да разговараме за тоа. Поздрав и благодарност за вашата посета.

 2.   Рикардо Маркина Ф. dijo

  Повеќе од коментар, она што го барам за помош е да се елиминира рекламниот опсег што се појавува на десната маргина на прозорецот. Не ми дозволува да ја видам целата порака. Мојот монитор е 17 инчи. Ви благодарам.

 3.   Родриго Иван Пачеко dijo

  Почитуван Рикардо. На кој рекламен бенд се повикувате? Најавена сум во мојата сметка за hotmail и во главниот панел не гледам ништо од десната страна. Ако се повикате на Gmail, можеме да побараме помош се додека е во наши раце. Ви благодарам многу за вашата посета и коментар.

 4.   Исус dijo

  Здраво, процесот е „реверзибилен“ не „неповратен“

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Добро што Исус ги сервираше информациите. Поздрав и благодарност за вашиот коментар.

 5.   Родриго Иван Пачеко dijo

  благодарам за димензијата. поздрав.

 6.   Џонатан dijo

  Здраво пријателе, имам прашање, кога ќе ја додадам постоечката е-пошта за да ја направам алијас, ја добивам оваа порака
  Оваа адреса за е-пошта е дел од резервиран домен. Внесете друга адреса за е-пошта.
  Што значи тоа?? И како да направам за да можам да го спојам? Ви благодарам

 7.   Себастијан dijo

  Здраво Родриго, го имам истиот проблем како Jonонатан, ќе знаете што е решението за ова.

 8.   Угетсу_Елдали dijo

  Друг со проблемот на atонатан… дали некој откри како да го реши?

 9.   Рут dijo

  Здраво! Сакам да поврзам сметка што не е во Outlook со мојата сметка на Outlook, но не ги гледам истите чекори како што е наведено во овој пост, ниту пак наоѓам валидни и / или ажурирани информации никаде.
  Можете да ми помогнете? Благодарам однапред.

 10.   Софија dijo

  Го имам истиот проблем како …онатан… помогни! : /

 11.   Каролина dijo

  Здраво, ги следев чекорите, но кога ја внесов адресата на сметката што ќе ја поврзам, ја добив оваа порака: «Оваа адреса за е-пошта е дел од резервиран домен. Внесете друга адреса за е-пошта.
  Кој е методот што треба да се следи?

 12.   Хуан Перез dijo

  «Оваа адреса за е-пошта е веќе доделена. Пробајте друг. »