Како лесно да имате флеш игри на Виндоус со PlayPanel

Adobe Playpanel

Колку пати сме сакале да имаме Flash игри повторно на Windows? И покрај фактот дека има голем број вакви игри за преземање и користење на нашите соодветни компјутери, ова станува доста предизвик кога не знаеме каде се наоѓаат. Благодарение на фактот што Adobe ја лансираше својата бесплатна апликација наречена PlayPanel, отсега оваа ситуација веќе нема да претставува голем проблем.

Фирмата Adobe сега ни нуди можност да уживате во овие флеш игри, од кои има многу на мрежата и сепак, благодарение на оваа алатка наречена PlayPanel, можеме да ги имаме на едно место за да ја избереме онаа што најмногу ни се допаѓа. Пред да се подготвите да ја преземете и инсталирате оваа мала алатка треба да разгледате неколку аспекти што се неопходни и дека под никаков изговор не можат да се игнорираат, што ќе споменеме како да ги решиме за да не останете во желбата да уживате во секој од нив.

Усогласеност со барањата предложени од Adobe PlayPanel

Тоа е првиот услов што мора да го земеме предвид, односно тоа постојат неколку барања поставени од Adobe дека мора точно да се придржуваме (засега). Најважните што треба да ги имате при рака се следниве:

 1. Adobe PlayPanel е компатибилен само со Windows (во моментот).
 2. Може да ја инсталирате на која било верзија на Windows, вклучувајќи ја и верзијата XP.
 3. Потребна ви е сметка на Фејсбук за да ги претплатите вашите податоци во алатката.
 4. Ако немате сметка на Фејсбук, можете да го користите Adobe ID.
 5. Одредени игри ќе работат само со вашата сметка на Фејсбук.

Ако мислите дека ги исполнувате сите од овие услови, тогаш ви предлагаме да ја следите постапката до отворете бесплатна сметка со оваа алатка. Откако ќе го инсталирате, мора да го извршите, прозорецот за презентација да се појави во прв степен каде што на корисникот му се сугерира да ги регистрира своите податоци со нивниот личен профил на Фејсбук или со Adobe ID (доколку ги имате).

Adobe Playpanel 01

Откако ова е направено, ќе се појави следниот прозорец каде ќе биде побарано, нашиот датум на раѓање, Ова со единствена цел да ги користиме овие податоци како еден вид мал филтер што ќе ни помогне да имаме целосна или делумна листа на сите флеш игри во согласност со нашата возраст;

Adobe Playpanel - најава 01

подоцна прозорецот ќе се појави со „лиценца за употреба“ на Adobe PlayPanel, што мора да го прифатиме.

Adobe Playpanel - најава 02

Откако ова е направено интерфејсот Adobe PlayPanel ќе се појави веднаш, каде што ќе бидат прикажани неколку јазичиња и опции кои мора да знаеме совршено добро за да можеме да ги имаме нашите омилени игри секогаш при рака; така, на пример, овие функции може да бидат наведени како што следува:

Adobe Playpanel 05

 • Нивните игри. Тука ќе се појави историјата на сите игри што ги користевме од Adobe PlayPanel.
 • Картички за активности. Тука, всушност, ќе бидат прикажани категориите на различните игри (и жанрови) што треба да се користат како мал филтер.
 • Кон горната десна страна има копче во форма на џојстик што мора да го избереме за да ги видиме сите игри што ги обележавме (закачени) како омилени.
 • Долу лево има 2 икони, една што ќе ни овозможи да одиме на «Почетна»Од апликацијата и другата наместо за споделете ја играта со нашите пријатели (во случај кога сме отвориле сметка со Фејсбук),
 • Во долниот десен дел има тркало со запчаници што ќе ни овозможи да ги внесеме поставките на Adobe PlayPanel.

Adobe Playpanel 06

Како што можете да му се восхитувате, секое од копчињата прикажани во Adobe PlayPanel е многу лесно разбирливо; се што треба да направите е да изберете која било од игрите прикажани на списокот. Ако некој од нив ја има буквата од логото на Facebook, ова значи дека ќе се отвори во прозорецот на прелистувачот (стандардно) и со користење на сметката на Facebook што сте ја најавиле. Ако немате сметка на оваа социјална мрежа, тогаш нема да можете да ја репродуцирате, што не е проблем бидејќи има и други што се отвораат во прозорецот на прелистувачот независно од Фејсбук.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.