Како да инсталирате Windows Live Messenger

Ho и направив едноставен прирачник во кој ќе видиме како е инсталиран Windows Live Messenger (новиот месинџер) во само пет чекори. За да го сториме тоа, пред сè, мора да ја преземеме програмата, моја препорака е секогаш да преземате од официјалната страница на Windows Live Messenger, што е ова, така што ќе бидете сигурни дека секогаш ја преземате најновата верзија на Messenger. Откако ќе се најдете на страницата за преземање, само треба да кликнете на зеленото копче на кое пишува „Преземи го“ и преземањето ќе започне.

Копче за преземање на Windows Live Messenger

Windows Live Messenger е бесплатен и не мора да плаќате за да го преземете или користите. Ако некој се обиде да ви наплати за користење или преземање на Messenger, тоа е затоа што нема да го преземате од официјалната страница или затоа што се обидувате да пристапите до дополнителни услуги што ги нуди Messenger и се плаќаат. Во секој случај, не треба да плаќате за овие услуги да ги имаат сите основни функции на Messenger (разговор, контакт преку веб-камера, споделување датотеки, итн.).

Извршна датотека на Месенџер

CКога ќе заврши преземањето, ќе најдете извршна датотека наречена "Install_Messenger.exe", кој тежи 17 мегабајти. Сега сме подготвени да започнеме со инсталирање на вашиот нов Messenger. Ајде да видиме како се прави чекор по чекор:

1-ви) Кликнете двапати на датотеката што ја преземавте и ќе се отвори прозорецот "Волшебник за инсталација на Windows Live Messenger". Во овој прв прозорец, кликнете на копчето што вели «Напред>» и ќе се отвори прозорецот со «Услови за употреба и изјава за приватност».

2-ви) Прочитајте ги условите за користење и ако се согласите кликнете на «Следно» ». Ако не ги прифаќате условите на Microsoft, нема да можете да го инсталирате Messenger.

3-ви) Во следниот прозорец ќе треба да изберете кои карактеристики и поставки ги сакате за вашиот Messenger. Препорачувам да ги оставите проверени првите две опции и да ги одштиклирате другите две.
Карактеристики и услови на Messenger

Првата опција ќе создаде кратенка за отворање на Messenger. Вториот ќе овозможи помошник што ќе биде корисно при започнување на вашата сесија со Messenger, особено ако има неколку кои користат ист компјутер или ако имате неколку сметки на Messenger. Во третата опција се наведува MSN страница како почетна страница на Internet Explorer, сакам да ја имам како почетна страница Google, затоа ја оставам оваа кутија неконтролирано. Конечно, четвртата опција ја инсталира лентата за пребарување Windows Live Toolbar во вашиот прелистувач, во овој случај, исто така, го претпочитам гугл бар така што и јас не го означувам ова поле.

4-ви) Кога ќе одлучите кои функции ги сакате за вашиот Messenger (секогаш можете да ги менувате подоцна), кликнете на копчето «Следно» »и потребните датотеки ќе започнат да се инсталираат на вашиот компјутер.

Инсталирањето е во тек

5-ви) Кога заврши инсталацијата на датотеките, кликнете на «Следно>» и ќе се отвори прозорец со кој ќе ве известиме дека Windows Live Messenger е правилно инсталиран. Во овој нов прозорец, кликнете на „Затвори“ и инсталацијата ќе заврши.

Cомо време го исполнив ветеното и го инсталиравме новиот Messenger со само пет чекори и без ниту еден од нив да претставува минимална тешкотија. Сега треба само да се логираме, кога ќе заврши инсталацијата, најавувањето започнува автоматски, но во другите времиња ќе треба да кликнеме двапати на иконата што е создадена на работната површина и на „Помошник за најавување на Windows Live“:

Помош за најавување на Windows Live
EНапишете ја адресата за е-пошта што ќе ја користите со Messenger, ако немате Hotmail е-пошта што можете да ја прочитате «Како да креирате Hotmail е-пошта» што ќе ги најдете овде во ВињагреАсино. Потоа внесете ја лозинката за е-пошта и конечно одлучете која од следниве три опции ве интересира:

 • Запомнете ја мојата сметка: изберете го ако не сакате да ја внесувате вашата адреса за е-пошта секогаш кога ќе се поврзете. Ако сте на компјутер за јавна употреба, не го сторете тоа, бидејќи следниот што го користи компјутерот ќе ја види вашата е-пошта.
 • Запомнете ја мојата лозинка: изберете го ако не сакате да ја внесувате вашата лозинка за е-пошта секогаш кога ќе се поврзете. Ако сте на компјутер за јавна употреба, не го сторете тоа, бидејќи следното лице што ќе го користи компјутерот ќе ја има вашата лозинка за Hotmail и ќе може да ја користи.
 • Пријавете се автоматски: изберете го ако сакате Messenger да ја започне врската секој пат кога ќе го вклучите компјутерот, веројатно е дека дури и ако не ја изберете оваа опција Messenger ќе започне заедно со оперативниот систем, ќе видиме како да ја избегнеме во друга статија, за сега и ако ве интересира темата можете да прочитате нешто за програми за резиденција на меморија.

Кога ќе одлучите кои да ги обележите, кликнете на „Пријави се“ и ќе имате отворен Messenger.

Прозорец за Windows Live Messenger
Pсо ова завршивме за денес, вие веќе знаете како да го инсталирате новиот Windows Live Messenger и како да започнете сесија со него. Ние ќе продолжиме да гледаме уште многу работи за Messenger, во меѓувреме запомнете го тоа во „Сè за Месинџер“ ќе можете да видите сè што е објавено за најраспространетата програма за размена на инстант пораки. Како и секогаш, се надевам дека овој мини прирачник ви беше корисен и винарски поздрав за сите.

П.С: Можеби ве интересираат овие написи ... Messenger 9 - MessengerFX


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

198 коментари

 1.   Stella dijo

  Еј! Гледам дека твоите прирачници се многу едноставни, но се сомневам ако одам на официјалната страница на Windows Live Messenger, не знам како да бидам на страницата за преземање.


 2.   Ricardo dijo

  Многу добро упатство.


 3.   Оцет убиец dijo

  Здраво Ricardo Благодарам многу.
  Stella На горниот дел имате врска до страницата за преземање, како што вели упатството, само треба да кликнете на «Преземи го» за да започне преземањето. Во случај да се вклучите во врската, еве ја повторно:

  Преземете го Messenger бесплатно

  Поздрав.


 4.   Луис Алфредо dijo

  Здраво, оцет, погледни, го имам следниот проблем. Го следев упатството за буквата, што е совршено за 7 машини, но не го сфаќам на една. Добивам порака која вели: windows live mesengger не е инсталиран, инсталацијата windows windows live mesengger не може да се заврши. не беа направени промени во вашиот тим. Обидете се повторно подоцна. и тогаш добивам порака со грешка од 1603 година. ах порсиакасо го симнувам од истата msn страна.Благодарам многу пријател оцет го чекам твојот одговор.


 5.   mari dijo

  Здраво, имам проблем, јас веќе го инсталирав новиот совршен месенџер, што се случува е кога ќе го исклучам компјутерот и сакам да ја отворам мојата пошта, ја добивам, морам да го инсталирам новиот месенџер, како можам да направам таа нова инсталација да остане инсталирана само еднаш, кажи ми дека ќе биде вирус што има машината.
  Ја чекам вашата потврда, ви благодарам. со почит


 6.   Рики dijo

  Виндоус живиот месенџер 8.1 е побавен од желка, мислам дека троши многу меморија, овој месенџер е погубен, сакам да продолжам да работам со месенџер 7.5, што е постабилно, повторено, многу подобро, прозорците во живо се глупости


 7.   Оцет убиец dijo

  Здраво Луис Алфредо твоето може да биде проблем со шпионски софтвер или недостаток на простор на хард дискот, можеби и двете. Кажи ми дали имаш инсталирано антиспајвер и колку простор имаш и ќе видиме дали можеме да го решиме твојот проблем со месенџер. Поздрав


 8.   itzel dijo

  Само сакам да знам како е инсталиран проклетиот Windows Live Messenger


 9.   Дејвид dijo

  само за да ви се заблагодарам, така што можев да го инсталирам мојот нов гласник збогум и понатаму правете толку едноставни прирачници


 10.   Оцет убиец dijo

  Здраво на сите.
  Ricky Има многу кои размислуваат како тебе, се надевам дека верзијата во живо на Messenger ќе се подобри.

  Ицел Не сте го прочитале упатството?

  Дејвид нема врска. Е продолжам да правам едноставни прирачници и чекор по чекор, печат на куќата. Поздрав до сите.


 11.   Јулиус Цезар dijo

  здраво како изгледаш деинсталирај ги прозорците во живо за проблем на мојот компјутер сега не можам да инсталирам ниеден посакувам да можеш да ми помогнеш од сега фала ниту на 7.5


 12.   Оцет убиец dijo

  Здраво Јулиус Цезар Погледнете, претпоставувам дека кога не ви дозволува да го инсталирате, програмата ќе ви даде некакво предупредување, код за грешка или нешто слично. Копирајте го и коментирајте го тука, ќе се обидам да ви помогнам. Поздрав


 13.   inaина Брисет dijo

  Добро попладне, сакам мојот лаптоп компјутер да го има новиот месенџер и не го добивам преземањето што треба да го направам, благодарам многу


 14.   Оцет убиец dijo

  Здраво inaина, имате врска до преземањето во написот и во коментарите. Како и да е, го вратив.

  Преземете го Messenger бесплатно

  Поздрав.


 15.   кармени dijo

  Па, не можам да одам во мсн, не знам што се случува со него, аско вени, ниту тоа ниту некој става код за грешка.


 16.   Чело Пауа !! dijo

  Vinagreeee, оневозможи го мојот шпионски софтвер и имам на располагање 150 GB и ми ја прави грешката 1603
  = S = S


 17.   Чело Пауа !! dijo

  Пробајте која било друга верзија на Windows Live и Msn Messenger и ми дозволува да ги инсталирам, но кога ќе се обидам да се најавам, ми кажува дека има нова верзија на располагање, ја преземам и ми ја фрла истата грешка при инсталирање .
  = СССССССССССССС


 18.   Хјуг4 dijo

  Добивам грешка 1603 исто


 19.   Оцет убиец dijo

  Е направам истражување за таа грешка од 1603 година во месенџер и ќе ти кажам за тоа. Ветувам дека ќе го сторам тоа што е можно побрзо. Поздрав до сите.


 20.   алматра dijo

  Здраво


 21.   Дани dijo

  Тие знаат k обидете се да инсталирате msn во живо и ми кажува дека има грешка nº1603 Се надевам дека можат да ми помогнат благодарам
  даниеј


 22.   небото dijo

  Здраво, она што се случи е што сакам да инсталирам два месинџери без да исклучам еден, да можам да разговарам со две сметки истовремено, мојот оперативен систем се вика Windows XP, може ли да ми направите услуга да ми го испратите одговорот по пошта , добро ..
  Ви благодарам многу што присуствувавте на мене ...


 23.   Ossоселин dijo

  многу е полесно да се користи и полесно и подобро да се разбере


 24.   Келис dijo

  Сакам 2 гласници на мојот компјутер, како можам да ми кажам, те молам Сиао Винагре


 25.   Оцет убиец dijo

  Сиело и Келис, верувам дека не е можно да се инсталираат два месинџера истовремено на компјутер, што може да се направи е да се користи месинџер што го инсталиравме и делумно да ја користиме услугата за веб-порачач за да се поврземе преку Интернет без да инсталираме гласникот. На тој начин можевме да имаме две истовремени врски со гласник. Наскоро ветувам дека ќе направам упатство за тоа како да го направите ова чекор по чекор. Се најдобро.


 26.   маури dijo

  Здраво како си? Сакам да преземам windows live messenger и не можам, што ебам да направам?


 27.   Оцет убиец dijo

  Кој е всушност вашиот проблем маури? Објаснете што ви се случува при преземањето на месенџер.


 28.   чешки dijo

  Имам проблем со инсталирање на wlm, добивам грешка во проблемот 1603 и не ми дозволува да ја инсталирам оваа последна верзија


 29.   лице dijo

  Исто така, добив грешка 1603, ве молиме преземете msn! што можам да направам Ви благодарам


 30.   paula dijo

  Ве молам, и јас брзам да ја инсталирам новата верзија на windows mensseger и не знам како, зошто објаснувањата не се толку јасни! те молам, разјасни го тоа !!
  ami дека "install_mensseger.exe" Јас не стигнам никаде таму! направи нешто porfizzz !!!!


 31.   Оцет убиец dijo

  Пола, ако не гледаш „install_mensseger.exe“ тоа е затоа што ги имаш скриени наставките и потоа ќе видиш „install_mensseger“, инаку мислам дека немаш проблеми нели? Ако сакате да ги видите прочитаните екстензии на датотеки:

  Наставки за датотеки


 32.   маргарита dijo

  Здраво, погледнете, го имам истиот проблем како Луис Алфредо и ми предлагате да проверам дали немам антиспајвер или имам доволно простор, имам доволно простор, проблемот со него е антиспајвер, антиспајвер, проблемот е дека не знам како да проверам на машината Ако сеуште немам антиспајвер, го имав инсталирано пред една недела, но веќе го деинсталирав, не знам што да правам, ми треба мојот итен месенџер за fis помогни ми


 33.   Оцет убиец dijo

  маргарита го користи SpyBot за да го анализира вашиот компјутер.


 34.   маргаирта dijo

  погледнете и користејќи го spybot веќе нема да имам проблем да го инсталирам мојот месенџер, ве молам, би го ценел ако може да ми кажете чекор по чекор да го следам затоа што не сум толку интелигентен во овие работи. фала и чао


 35.   Оцет убиец dijo

  Маргарита со помош на spybot ќе може да избришете некои датотеки за шпионски софтвер што ги имате на вашиот компјутер. Наскоро ќе објавам прирачник за неговата употреба. Останете во тек овие денови за блогот и бидете трпеливи.


 36.   Bryan dijo

  погледнете преземете го msn на мојот компјутер xfa


 37.   Алексис dijo

  Здраво, мојот проблем е што ја преземам msn и сè, но кога ќе ја започнам сесијата добивам грешка што е кодот 80070005, затоа ве молам одговорете ми дека повеќе не знам што да правам


 38.   Роси dijo

  Здраво оцет:
  Знаете, неодамна купив компјутер со оперативниот систем windows vista. Која на работната површина ја донесе иконата во живо на гласникот, но мораше да ја преземе од главната msn страница (не беше инсталирана). Се обидов неколку пати, но товарот не беше завршен, а уште помалку инсталацијата на програмата. Дали овој оперативен систем е некомпатибилен со msn во живо? Потребна ми е вашата помош, ве молам. Однапред благодарам Роси ве поздравува.


 39.   Гвадалупе Хименез dijo

  Вашата услуга е многу ефикасна, ви благодариме што добро ви служевме и бевте во првите редови на технологијата и ја споделувавте со нас.

  многу ти благодарам
  среќна нова година и убав Божиќ
  ма Гвадалупе Хименез Ривера


 40.   Оцет убиец dijo

  Благодарам Гвадалупе. Среќни празници.


 41.   Хавиер dijo

  Здраво оцет, шефе, се обидувам да започнам со msn, но кога ќе се обидам, не можам бидејќи добив грешка 8007005 и пишува дека е нешто со ИНТЕРНЕТ, но работи совршено, ако знаете нешто да ми помогнете одговори ми 'плисс, ќе читам бидејќи секогаш одам во vinagreasesinoc.om. однапред благодарам компјутерски генијалец


 42.   Хавиер dijo

  СРЕНИ ПРАЗНИЦИ ВИНИ !!!!


 43.   Оцет убиец dijo

  Rossy Windows Live е компатибилен со Windows Vista. Обидете се да го следите упатството за да видите дали можете да го инсталирате.


 44.   Denise dijo

  Здраво на сите!
  Имам проблем со инсталирање на Live Messenger. Во волшебникот за инсталација на Windows Live Messenger, во чекор: «Инсталирање на Window Live Messenger», процесот започнува добро, но по некое време застанува многу малку од крајот. Зошто ми се случува ова? Имам Windows XP и веќе инсталирав SP2.

  Ви благодарам многу однапред


 45.   Оцет убиец dijo

  Среќни празници Хавиер !! Не знам како да го поправам прашањето што го прашувате за грешка 8007005, од она што го прочитав треба да го проверите вашиот заштитен allид ако го користите, да ажурирате до најновата верзија и ако имате отворени други програми како SKYPE, EMULE итн. , обидете се да ги затворите пред да отворите msn. Среќно ќе ми кажеш.


 46.   Оцет убиец dijo

  Денис не ти дава порака за грешка?


 47.   рози dijo

  Јас го преземав windows live messenger и сè е во ред додека не сакам да ја видам мојата пошта, тогаш ќе се прекине интернет-врската (тоа е мобилна врска), што можам да направам?


 48.   рози dijo

  За фактот дека мојата Интернет врска е прекината кога сакам да ја видам поштата во Windows Live Mail, откако ќе ја деинсталирам и ќе ја инсталирам повторно со твоите упатства (многу лесно и јасно) истото ми се случува повторно, јас можам само да ја видам ако се консултирам во msn explorer и само што видов дека не советувате да се вратите на стариот, затоа што не знам што да правам, ми дава грешка 0x80048820 но не знам, што може !!!


 49.   alejandro_from Аргентина dijo

  Здраво оцет! Вашиот метод на објаснување изгледа совршен! Ти честитам! Јас ти кажувам дека имам проблем со Windows Live Installer, го имам оперативниот систем Виндоус Виста, кога инсталатерот за месинџер ќе достигне 99% завршен, тој е проверен, односно не завршува со инсталирање, што да направам? Ви благодарам


 50.   Оцет убиец dijo

  роза поштата се гледа преку безбедна врска, можеби вашата врска нема да ви дозволи пристап.

  Алехандро не си единствениот со тој проблем и во моментов не ја знам причината. Жал ми е.


 51.   токсо dijo

  Здраво, упатствата се многу добри и ги следев до буквата… таа е инсталирана, но во моментот кога ќе се поврзам… екранот се расплетува, тој има друг зад него, но не работи. И морам да го затворам Што правам? Не е добро инсталиран, нели?

  благодарение


 52.   Есица dijo

  Здраво, ти кажувам дека го имам истиот проблем со кој Роси се обидува неколку пати да инсталира windows live messenger во windows vista и инсталацијата не завршува, останува само на 99%.
  Што можам да направам?


 53.   елии dijo

  Како можам да се поврзам на две сесии во истиот прозорец во живо месенџер истовремено, ве молам одговорете ми, благодарам


 54.   елии dijo

  Како да започнам 2 сесии истовремено?


 55.   Оцет убиец dijo

  Каков оперативен систем имате?


 56.   озжиожа dijo

  добро инсталирајте msn во живо на еден од хард дисковите, но сега сакам да го инсталирам и другиот. Дали е можно да се направи тоа?


 57.   antonia dijo

  Сакам да го видам истото што го рече Елии. може 2 сесии во исто време? одговорот на xfa е итен. 😉


 58.   Оцет убиец dijo

  Ели и Антонија го користат пребарувачот погоре и пребаруваат „две сесии на гласник во исто време“, ќе најдете прирачник што го објаснува тоа.

  ozzhiozhaa проблемот, мислам дека се сеќавам дека инсталацијата не ве прашува во кој директориум сакате да инсталирате windows live messenger и затоа ќе оди директно во истиот директориум каде што е оперативниот систем, уништувајќи ја претходната инсталација.


 59.   пекара нандо dijo

  Се обидувам да се поврзам и никогаш не можам да се обидам да инсталирам друга msn и не можам ниту што да направам ...


 60.   Оцет убиец dijo

  nando baker каков оперативен систем користите?


 61.   Andrew dijo

  Во Windows Live можете да зачувувате и да гледате разговори, бидејќи јас влегувам преку опции, но не ја гледам опцијата за пораки, постои одреден метод за прегледување на разговорите направени од оваа верзија на месенџер ... Ме повикува, благодарам ти


 62.   Виктор dijo

  Јас само го симнувам месенџер и се надевам дека ќе работи!
  благодарение


 63.   Мигел dijo

  мора да го деинсталирате другиот месенџер или не
  Го чекам вашиот одговор


 64.   Оцет убиец dijo

  Ендру не знам како да го направам тоа, ако имам време ќе го најдам и ќе ти кажам.


 65.   Еми22 dijo

  Здраво на сите…

  погледнете, сакам да инсталирам windows messenger во живо, но не можам, како да направам?

  Би ви благодарил многу

  и многу ви благодарам за вниманието


 66.   рози dijo

  Решен е проблемот со сечење на Интернет при преземање на пошта со месенџер во живо пошта !!! Лесно како во кутијата за закачување на крајот од врската, извадете го резултатот од него. Но, тоа премногу затворено !!!!!


 67.   Hazаз dijo

  Здраво, добро, она што сакам да го знам е едноставно, каков проблем може да ми донесе деинсталирање на инсталаторот за Windows во живо? не месенџер или асистент, но гледам дека инсталирачот за Windows во живо е инсталиран и на компјутер, а потоа оние мега што ме трошат ми требаат хаха, па дури и нема да ми требаат за лоши навики хаха сакам деинсталирај го, но прво прашувам што би можел да ризикувам затоа што не знам дали е само чисто полнење или не знам, кажи ми каков ризик има за да го деинсталираш, те молам ^^ xk може


 68.   Оцет dijo

  Не знам што може да се случи, затоа ве советувам да не го отстранувате.


 69.   Каталина dijo

  Здраво, што се случи е што имам msn, и сакам да инсталирам windows live messenger, но не ми дава, кога ќе го преземам, се појавува прозорец за преземање и ми дава иста стара msn што ја правам итно


 70.   Златар dijo

  Здраво, мојот проблем при преземањето на месинџер windows live е што инсталаторот windows live го остава месенџер симнувањето на 99% и од таму не се случува, го преземам неколку пати и секогаш ми се случува, што да правам? Помогни ми те молам


 71.   Златар dijo

  Мојот оперативен систем е Windows XP Service Pack 2 и Windows Installer 3.1, се надевам дека има некоја друга алтернатива што може да ми ја дадете за да ја имам најновата верзија на месенџер, дури и ако не е „во живо“. Благодарам


 72.   Оскар dijo

  Здраво, оцет, сакам да внесувам windows live messenger, не можам затоа што вели дека влезната точка на постапката setdlldirectoryw не е пронајдена во библиотеката за динамички врски kernel32.dll. Што можам да направам во овие случаи?


 73.   Оцет dijo

  Оскар каков оперативен систем користите?


 74.   фабиола dijo

  Здраво
  Не знам што не е во ред, не можам
  добро ако влезам на страницата, но таа икона не се појавува
  што има тој да каже преземете го!
  Што направив?


 75.   гашито dijo

  Здраво, оцет, истото ми се случува како Оскар. Јас користам XP Professional, msn беше совршен, но за преземање на еден намигнување за msn го прескокнувам овој прозорец сега не знам што да направам се надевам дека ќе ми помогне


 76.   гашито dijo

  ве молам помогнете


 77.   Оскар dijo

  Го имам истото што ми се случи гашито исто како и хехе


 78.   Оскар dijo

  Професионално xp но ако можам да влезам со 7.5 а не со live


 79.   гашито dijo

  но можеш да користиш 7.5 кога го имам, ме скока за ажурирање на msn и не ми дозволува да го отворам msn. но добро, се надевам дека ќе го решат проблемот за мене


 80.   гашито dijo

  Како оди мојот пријател Оскар? Она што го направив беше инсталирање месенџер 7.5, тогаш ме замоли да го ажурирам, ажурирам и продажбата не излезе ... друго може да биде тоа што попладне ја преземам датотеката KERNEL32.dll. Потоа ја залепив таа датотека во System32 «но се појавува картичка што не може да се залепи затоа што таа датотека се користи» читајќи во форумите, повеќето го сторија тоа, писмото се појави подоцна, не му пречеше повеќе… .. Јас не знам што реков, знам дека не сум хакер, но еј прегратка Оскар


 81.   Оскар dijo

  здраво гашито, дали веќе ја отстранивте целата програма во живо на wuindows?


 82.   Оскар dijo

  Мислам дека она што треба да направите е да избришете сè и потоа да го инсталирате 7.5 мојот добар гашито


 83.   Оскар dijo

  сè за прозорците во живо и лауе


 84.   САША РОЗЕ dijo

  ЛА БЕРДАД НИКОГАШ НЕ ДОСТАВИ НИШТО ШТО САКАВ ТУКА, АМА ДОБИВ СЛИКА КАГАЗОН И НЕ ПРАШАВ СО ТОА НО МНОГУ САКАМ ОВИЕ ОБЈАСНУВА andА и добро, не направив ништо


 85.   Cristina dijo

  Имам проблем кога сакам да инсталирам живи прозорци, кога одам на 99% не инсталира повеќе и е блокиран. Јас користам Виндоус Виста, XFAVOR РЕШЕНИЈА

  Очај


 86.   kelly dijo

  здраво x ве молам не знаете како да инсталирате msn ова! Јас веќе го прочитав упатството, но ништо не ми помага, тоа е итно


 87.   очајностсссссссс dijo

  хол оцет есот, па дури и капа на прозорците во живо, она што се случува е следново

  Имам ново copmu со поглед и имав прозорци во живо и се беше во ред, имав проблем и морав да го ресетирам copmu и потоа пробувам да го симнам msny не ме остава да заглавувам, симнувањето заглавува и ми ја испраќа грешката 1603 за да знам што да правам
  Јас успеав да ја преземам 7.5, но можам да се поврзам затоа што пишува дека е стара верзија и за да ја ажурирам бара дозвола, случајот е дека јас сум администраторот, па не знам како да ги побарам дозволите ако можете да помогнете мене благодарам е uqew. Јас веќе го знам ова или некои msn дека служат добро за ви благодариме за вид


 88.   Вирџинија Урданета dijo

  здраво се случува еден пријател да кликне таму каде што не е и да го стартува новиот месенџер и да излезе дека целиот тој под е избришан ... и сега и обидувајќи се да преземем друг за да може да го поврзе и запре тој под и ништо да не се случи .. ми кажува дека не можете ниту да ажурирате ниту да преземате месенџер .. мојот компјутер е пентиум 4 прозорци XP… ве молам одговорете ми
  Благодарам… =)


 89.   генијални dijo

  Бебе не ми дозволува да го инсталирам затоа што ми кажува дека знам за автоматските инсталации дека сум бил активен и ги активирам и сè уште не се инсталира


 90.   Оцет dijo

  @goddy ако ги прочитавте сите коментари ќе знаете дека понекогаш со firefox не е проблем, обидете се да го користите и кажете ни.


 91.   НАРУПЕИН dijo

  K wave nu ps оцет ми треба голема помош !!! п.с проблемот к имам мн мсм ск пред да работам бн за братучед крео к погрешно конфигурирам или не в бн но шегата е к потребно е време да се отвори мсм и не мислам дека к е меморијата на овенот добра и к прво ја отвора иконата во лентата k е веднаш до часовникот, но работата е многу тешко да се отвори прозорецот за месенџер и PS сега k го отвора ова нормално, проблемот е кога ќе ја внесам мојата сметка за е-пошта, msm е заклучен и не продолжи тогаш п.с веќе го деститализирам и го инсталирав повторно, но не ми дава и сакам да ми дадеш рака на профа веќе гледам дека си супер чингон за ова


 92.   Ro dijo

  Здраво
  кога ќе се обидам да испратам порака од Windows Live Mail, тоа ми го кажува следново:
  Не може да се испраќаат или примаат пораки од сметката POP3. Домаќинот „POP3“ не може да се најде. Проверете дали сте го напишале правилно името на серверот.

  Сервер: 'POP3'
  ID на грешка во Windows Live Mail: 0x800CCC0D
  Протокол: POP3
  Пристаниште: 110
  Безбедност (SSL): Не
  Грешка во приклучокот: 11001

  Чудна работа е што кога користам директна телефонска порака пораката се гаси без проблеми. што е проблемот ? Ви благодарам


 93.   Melissa dijo

  Здраво, јас веќе го имам инсталирано месенџер, но го сакам на шпански, не на англиски, како да го променам.
  Поштата што ја разбирам k можете да го промените јазикот откако ќе се инсталира, но месенџер како што чекам го чекам вашиот одговор ……… однапред благодарам


 94.   Оцет убиец dijo

  Нема идеја мелиса


 95.   хрнан dijo

  Здраво, јас веќе го имам инсталерот, но не можам да го инсталирам затоа што ми кажува дека имам понова верзија на MSN, ми вели да го деинсталирам во контролната табла, но кога ќе го деинсталирам, ми кажува мене следново: »Функцијата што се обидувате да ја користите на мрежен ресурс што не е достапна.
  Кликнете на OK за да се обидете повторно или внесете алтернативна патека до папка што содржи пакет за инсталација Install_ {FC411B47-30BF-428C-9C1E-F6C54A94EA73}
  Го чекам вашиот одговор благодарам


 96.   шалала dijo

  к убиец на оцетни бранови
  еј многу добри чекори а !!
  брз и безбеден
  Конечно можев да го инсталирам мојот месенџер
  зошто никогаш не можев
  благодарение
  се грижи муксо оки}
  bsos и поздрав до сите !!!


 97.   Рој dijo

  Еј оцет извинете од она што го гледам дека сте голема поддршка за луѓето кои имаат некои сомнежи и сметам дека работите многу добра работа и исто така сакав да ви побарам услуга. Видете, имам оперативен систем windows vista home
  премија, и се обидувам да инсталирам на windows live messenger
  и кога е само инсталирано во целост и откако ќе ја започнам сесијата добивам поле во кое пишува: затвори програма и друга што бара пребарување решение преку Интернет. помогни ми те молам во ред благодарам


 98.   ЈУВИНИЈА dijo

  Здраво оцет, погледнете го мојот проблем е што морав да го деинсталирам месенџер, затоа што во секоја порака што ја напишав, ценете го ова на крајот »):» Јас го деинсталирав, а потоа кога сакав да го инсталирам со инсталаторот за прозорци I не можеше затоа што ми рече дека немам доволно простор Или дека заштитениот allид го блокирал, а потоа го деактивирам заштитениот allид и имам 12 GB бесплатно, потоа преземав верзија на месенџер 8.1, но САМО ИНСТАЛЕТОРОТ НА ПОРАКАТА , но инсталацијата на таа верзија не заврши, беше скоро на крајот, тогаш ја откажувам, а на работната површина се појавува директен пристап до тој месинџер, само без иконата, и кога ми рече за новата верзија, (кој е тој што го сакам) ми даде да го преземе и тој повторно ќе ме испрати да го преземам инсталаторот за Windows Live и повторно ми ја фрла таа грешка при инсталирање на која cks недостасува простор бла бла бла… .. = S ве молам помогнете ми


 99.   ЈУВИНИЈА dijo

  Ох и го имам Windows Xp sp2 ...


 100.   Оцет dijo

  @Hernan се обидувате да инсталирате постара верзија од онаа што сте ја инсталирале, побарајте ја новата и нема да морате да деинсталирате ништо.

  @roy Имам Windows XP и не знам како да ги поправам овие проблеми во Виста, извинете.

  @JUVINY ако немате инсталирано многу работи, најдобро е повторно да го инсталирате оперативниот систем, мора да имате нешто погрешно во регистарот и не е лесно да знаете каде да допрете.


 101.   АЛЕЈА dijo

  ПОТРЕБНА Е НОВА ВЕРЗИЈА НА Виндодус за мојата пошта


 102.   peethyzaw dijo

  .#

  Ухааа тоа е супер 😀
  но знаете дека не можам да инсталирам windows msn «!
  затоа што не знам! eske мојот компјутер вели дека kew не го прима UU
  што може! добро, тоа е сè, помогни ми! Чао !


 103.   како и да е162 dijo

  Здраво!!
  Она што ми се случува е следново:
  Кога одам да инсталирам WLM ми кажува дека може да се инсталира освен што има windows xp service pack 2 или нешто слично, што да инсталирам? проблемот доаѓа затоа што морав да го форматирам хард дискот


 104.   Оцет dijo

  anyta162 инсталирај го без проблеми, повеќе го препорачувам од безбедносни причини.


 105.   портокалова dijo

  Како да го инсталирам messengelr во живо? =


 106.   Sergio dijo

  Здраво кога го симнувам живиот месенџер се симнува се, но кога ќе го инсталирам пишува гласник и% но ништо друго не достигнува 99% и го симнувам од официјалната веб-страница d windows help meee xfa


 107.   Ло dijo

  здраво, на сите им се случува истото, но потоа инсталирај го и останува на 99%, не знам што се случува со твојата страница, затоа помогни


 108.   Негобе dijo

  wolaSs !! Се надевам дека ќе можат да му дадат решение на проклетиот месенџер c qda во 99% и веќе одат xingo на vcesq го инсталирам
  Не може да нема решение!
  најлошото е што имам нов dell со windows vista и не можам да ја инсталирам оваа мајка со 99% !!!!!!! помогнаааааааааааааааааааааа


 109.   Негобе dijo

  каков педооо бенд !! Имам добра вест за проблемот со инсталацијата заглавена во 99%
  инсталирај верзија 8.1 или 8.0 го погодив тоа и беше инсталиран совршен
  ahuevooooou сум бн ебан среќен


 110.   pablo dijo

  месенџерот е брендиран мене, ја чувствува оваа единствена програма на мојот компјутер што претставува проблеми. Го деинсталирав и инсталирав повторно, но проблемот сè уште опстојува. благодарам однапред.


 111.   тесен dijo

  Здраво, сакав да знам како да ја започнам сесијата со мене и мојот сопруг на истиот компјутер. Дали е тоа можно? во исто време
  Appreciateе го ценам одговорот што е можно поскоро

  Ви благодарам


 112.   Оцет dijo

  Наталија го чита овој напис:

  Двајца гласници


 113.   едгар алехандро dijo

  Јас ги преземам прозорците на msn во живо

  Веќе го имав, но беше избришано

  и сакам да го инсталирам

  и повеќе не го отвора помошникот за стартување на делот

  ми помагаш те молам…


 114.   виридијан dijo

  Здраво, ти кажувам дека го имам истиот проблем со кој Роси и Јесика се обидуваат неколку пати да инсталираат windows live messenger во windows vista и инсталацијата не завршува, останува само на 99%.
  Што можам да направам?


 115.   ЈЕРАЛДИН dijo

  Здраво на сите, се надевам дека ќе ми помогнете

  Погледнете, јас правам се што ќе ми каже туторот и ја правам инсталацијата правилно, но кога ќе одам да се најавам, добив код за грешка во грешка 80048820
  проширена шифра за грешка 80048412
  и што има проблеми
  и не знам што да правам, се обидов илјада пати и исто е
  ако може да ми помогнете, ве молам

  благодарение


 116.   eccb dijo

  Здраво loveубов што се случува е што пробав илјада начини да отворам прозорци во живо но не успеав да сторам ништо, може да ми помогнете xfa


 117.   локита dijo

  здраво имам голем проблем esk не можам да ја преземам msn во живо за подоцна да го преземам комплементот плус!
  и esk dise k Ми недостасува волшебникот за најавување Јас веќе го имам толбар и на другиот му недостасува само тоа и esk не можам да го најдам k ми препорачувате помалку да го форматирам xk esk веќе го форматирав и проблемот доаѓа до мене откако го форматирав.

  Проблем што нема да го сфатам дали тој ќе ми одговори утре или ќе се случи или на друг начин, сè додека не го најдам решението, ако знаете

  граси


 118.   БРИЈАН dijo

  Здраво, вистината е дека ти благодарам со сето срце, ме спаси, многу добро, навистина си идол, БЛАГОДАРАМ.
  Тогаш ќе треба да направите за да го инсталирате плус 😀 ако не е премногу за да прашате.
  БЛАГОДАРНОСТ


 119.   Лоре! dijo

  Здраво! вашите чекори се многу добри! Јас ги следев до писмото .. се симнува, но лошото е што ги прочитав сите коментари .. и мојот компјутер е преносен hp windows vista .. и според она што го гледам, оние со windows vista не поминаа добро . и добро .. Се надевам дека добро ми оди .. хаха! ако не, ќе видиме што правам но ако го пронајдете решението .. ве молам кажете ни! исто многу ти благодарам !! со почит !! ааа !! И присилно решавање на проблемите !! хаха! Бакнежи! =)


 120.   Лоре .. dijo

  Здраво! извини, испрати двапати! хаха! Сега само го сфатив тоа! ааа! Добро се испуштам! но лошото е што ми кажува „код за грешка: 80072 eff“ и ми кажува дека е можно заштитениот allид да го блокира поврзувањето на windows live messenger со услугата .. ве молам кажете ми како да го решам тоа! ако е нешто што се вклопува таму .. или е нешто што треба да го преземам .. добро! (: Фала однапред! 🙂 хаха! Здраво!


 121.   Берта dijo

  Одлично, го најдов многу педагошки, благодарам!


 122.   кралица на соколот на венецуела dijo

  ХОЛА ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЗА ОБЈАСНУВАЕ СЕ СЕ СУПЕР ПОДДЕЛНОСТ, АМА ВЕЕ КОГА ЈА ВЛЕДАВ МОЈАТА ИНСТАЛАЦИЈА Ми кажува дека не можам да го инсталирам, бидејќи мојот компјутер не прифаќа некои избраници САМО ВАШИТЕ МУДИ ОД ОВА. Благодарам чао


 123.   тешки dijo

  Здраво на сите! Јас се викам Лурд и не знам како да ставам
  Windows во живо месенџер кратенка ако некој ми рече дека навистина би го ценел тоа.
  Се надевам на одговорот од некој над сите од некој што знае многу информација


 124.   тами dijo

  Имам проблеми со msn .. не можам да го користам .. и не знам што се случува! Што значи дека безбедносниот сертификат истече или сè уште не е валиден ????


 125.   тами dijo

  Сакам да кажам дека истекувам *
  Јас од бронка ги избришав сите програми поврзани со мсн и сега не знам што да правам .. сакам да ги преземам и не можам


 126.   Фелипе dijo

  Не го отворам msn го добивам ова:
  Можно е заштитениот allид да ја блокирал врската на главниот месинџер Windor
  што може да биде помош, ве молам?


 127.   Фелипе dijo

  uta инсталирај msn 8.0 и не можам да го отворам, фрли ми го ова:
  Можно е заштитениот allид да ја блокирал врската на главниот месинџер Windor

  што можат да направат во врска со тоа?


 128.   Хорхе dijo

  Здраво, погледнете, го имам следниот проблем: Имам HP машина со p4de 2.8 и 150Gb на дискот OS XP Pro, имам четири корисници и во тројца не можам да ја отворам живата, ми кажува дека има проблеми со серверот, но јас потврдувам на страницата на која тој ме праќа и серверот нема проблем. Се обидов да инсталирам во живо, но ми кажува дека има проблеми со асистентот за најавување и не се инсталира целосно. Јас веќе го деинсталирав, инсталирав и проблемот продолжува.
  Поздрав до сите и се надевам дека може да ми помогнете.
  Хорхе


 129.   џејон dijo

  Здраво, извинете, имам проблем со поврзување на windows messenger во живо плус, го започнав преземањето, го извршив, ги избрав карактеристиките на конфигурацијата (што ми препорачавте), потоа ја избирам листата што сакам да ја инсталирам, кога ќе изберам да ја инсталирам Чекам неколку минути, а инсталацијата не е готова, во списоците што ги избирам во в / у, се вели: ПОМОГНЕТЕ ПОМОШ
  Што можам да направам ????


 130.   Алехандра dijo

  Па, се случува да не сакам да инсталирам ако ми помогнете да ви благодарам ...


 131.   Наоми dijo

  Не можам да отворам msn во живо затоа што ми кажува да добијам помош за инсталирање на scccion startup helper, кој може да ми помогне би го ценел многу


 132.   развлечен dijo

  Господа. Јас го имам решението за сите наши проблеми. Заборавете на WINDOWS LIVE MESSENGER во сите свои верзии ... BILLI нè мрази за сите верзии на UNATENDENDSSSS што ги извадија и ПРИЈАВУВАМ ШИЛД на WINDOWS UPDATE за да не можете да го ажурирате или преземете вашиот месинџер ОСВЕН ПАГУЕССССССОСОСТ ОД ИНСТАЛИРА ITЕ ВЕ ВРЕДИ …… ПОРАКА. зошто мислат дека MICROSOFT сакаше да го купи поракиот на YAHOOOOOOO… ах… тие веќе сфатија. НИЕ СКРШЕНИ И УШТЕ ДАВАМЕ ГЛАВА НА ОВА МАТЕРИЈА ... ве молиме бидете разумни.

  П.С. VINAGRE простете ми ги коментарите ... Јас го користам Messenger за мојата работа и изгубив клиенти поради ОВА глупост од MESSENGER. Достигнува 99%, но мојот гнев достигнува 200000000%. Кажете им на нашите колеги да се променат. ВИ БЛАГОДАРАМ.


 133.   Оцет dijo

  Draken Јас многу добро го разбирам вашиот гнев со Messenger затоа што многумина се оние кои имаат проблеми. Можеби друга алтернатива е GTalk Google на Google


 134.   пресрет на салото dijo

  Веќе се обидов 17 пати и не можам ... што не е во ред?
  можете ли да ми помогнете?
  те молам… ..


 135.   Лошо dijo

  Здраво!
  Па, сакав да го инсталирам и на крајот, кога ќе заврши преземањето, се чини дека windows live не е компатибилен што ми треба ажурирање на windows, што да направам?


 136.   Џесика dijo

  Здраво: Само сакам да знам како да ги поврзам windows live sk не знам и се обидов, но не се надевам дека можат да ми помогнат …………………………………… Поздрав


 137.   столб dijo

  Овде сум почетник и однапред ја ценам помошта, затоа што мојот компјутер е наскоро да избрка прозорец. Јас го преземав месенџер од официјалната веб-страница, а всушност по целиот процес на преземање добивам мал екран што ми кажува дека месенџер е правилно инсталиран. Доаѓа во сина боја и подвлече „старт месинџер“. Кликнете таму за да започнете, и што ако сакате ориз Каталина. Ниту гласникот не се отвора, ниту ми кажува нешто за грешки, или што било друго. Имам илјада пати лошо виновен виндоус. Помогнете, ве молам, што да правам сега? Ако е инсталиран, зошто не се отвори? Јас го користев месенџер на компјутерите на пријателите и немаат проблем. Дали безбедносните поставки можат да имаат врска? Здраво, благодарам


 138.   ДИЈАНА dijo

  САКАМ ДА ЈА РАБОТИМ НОВАТА ПОРАКА И НЕ СЕ ОБВОУВАМ ПОради тоа што е на англиски јазик и не сакам да го сторам, ве молам соработувајте ме


 139.   Мариела dijo

  Погледнете да имате 2 сесии, aviertas треба да инсталира комлементо што е iama apatch, можете да го преземете на официјалната msn-страница или да пребарувате на Google како
  msn clOador служи и за отстранување на разни копчиња што не се користат во msn ...

  x ciertho kisiera saBr xkE при инсталирање на најновата верзија на msn
  Процесот не завршува, само асистентот е инсталиран и msn чита само 99% ia deskarge to2 the komplementhos pro nop C ke more aCR SOS please avange please please

  sprop вашиот одговор. Окс !!! biiE


 140.   Sandra dijo

  olaaaa.n Може да dscargar l msn xq Го добивам малиот прозорец и излегува како се вчитува и наскоро ги немам инсталирано сите и го добивам тоа што го имам, cm програма или argo d that.k dev acer? Помогнете ми на xfavr и наскоро. Ви благодарам


 141.   даниелита dijo

  еј вињагре! .. Имам проблем со windows live кога ќе го стартувам од работната површина ... ми кажува дека бара програми за windows live. но по 2 мин ми кажува дека немам инсталирано ниту месенџер ниту асистент за најава. Но, месенџер и го преземам .. Дооооо ... добро, јас само ја форматирав машината и не можам да ја инсталирам и ми треба .. xfiz одговори брзо ...


 142.   Оцет убиец dijo

  Се чини, иако не сум сигурен, дека најновата верзија на месинџер го анализира вашиот компјутер и открива дали прозорците се оригинални и дали се ажурирани. Ако имате некој од овие проблеми, Messenger нема да се инсталира. Провери го.


 143.   marina dijo

  Имам проблем, секогаш кога ќе сакам да ги проверам своите е-пошта, не се отвора hotmail, тогаш сакам да разговарам и ми кажува дека има проблем со безбедносниот сертификат? ова е сериозно


 144.   Рафаел Едуардо dijo

  Сакам да ја преземам новата msn


 145.   Адријан dijo

  Здраво, имам проблем со windows live messenger, дали кога ќе го стартувам, месенџер работи добро неколку минути, но потоа врската се губи и повторно се поврзува за x секунди.

  Не знам што да правам, веќе неколку дена сум со овој проблем,
  ве молам помогнете

  „поздрав“


 146.   Алехандро вели dijo

  Здраво пријателе, твојата страница за браваса изгледа многу добра, имам проблем со инсталацијата на месенџер, инсталирам сè, но кога сакам да ја започнам сесијата, го добив тој прозорец во живо се обиде да се најавува неколку пати без успех, и можно е заштитениот allид ја блокира врската на Messenger во живо на прозорецот со услугата. Проверете ја конфигурацијата на заштитен allид: за повеќе информации, консултирајте се со упатствата на дистрибутерот, што можам да направам затоа што не го разбирам ова многу добро и дали знаете за некој добар антивирус, а тоа е слободен и лесен за употреба за да се елиминира вирусот што мислам дека го има мојот апарат, бидејќи снаа ми ја грабна машината и беше во тебе и ми рекоа од каде доаѓаат вирусите…. благодарам што сум од Перу


 147.   Мариела dijo

  здраво имам проблем
  Јас го преземам месенџер
  и јас веќе направив се што ќе кажеш
  но не се инсталира и пишува «грешка
  обидете се подоцна »и обидете се повторно
  и се случува истото
  Што можам да направам???


 148.   Оцет убиец dijo

  Твојот @ Адријан се чини повеќе проблем на твојот режим отколку што било друго.

  Заштитен allид @alejandro е заштитен allид, проверете го или исклучете го моментално за да го тестирате. Исто така, може да биде дека имате вирус, можете да користите avast! кој е бесплатен. И друга работа на ЈуТјуб ми е тешко да заразиш вирус, на други видео страници можеби да но на тоа е тешко.

  @mariela ако не ти дозволи да го инсталираш, ќе треба да размислиш за форматирање на твојот компјутер.


 149.   Mona dijo

  Здраво, ти кажувам дека имам Windows xp Professional и сакам да го преземам Messenger 8.5, но тоа ми дава грешка, а тоа е следново: оперативни системи пред сервисниот пакет Windows xp 64 ». Најчудно е што го имав инсталирано овој месенџер до пред неколку дена. Некој го деинсталирал и не можам повторно да го инсталирам.
  Се обидов да инсталирам сервисен пакет 2 верувајќи дека тоа е проблемот, но добив грешка во DLL што не се сеќавам добро. Денес се обидов повторно и ми кажува дека е веќе инсталиран. Но, сè уште не работи. Се радувам на вашиот одговор Оцет бидејќи не можам да разберам што се случува. Ви благодарам.


 150.   Оцет убиец dijo

  Mona изгледа дека сте изгубиле библиотека од XP (DLL) и за тоа ќе мора повторно да го инсталирате оперативниот систем. Ако го направите тоа, прво направете резервна копија од вашите податоци.


 151.   Алехандро вели dijo

  благодарам оцет Одам да го симнам avast на која страница е бесплатен и без повеќе вируси? Па, ќе барам заштитен allид, како да го деактивирам? Кои чекори треба да ги следам, ве молам.


 152.   Оцет убиец dijo

  Алехандро може да го преземете Avast! ослободени од овој линк:

  http://www.avast.com/esp/download-avast-home.html

  што се однесува до огнениот оган, мора да влезете во Start> Control Panel> Security Center

  Запомнете да го активирате подоцна.


 153.   лучитто dijo

  здраво оцет, честитки за просторот ... ќе видиме дали може да ми помогнете бидејќи побарав многу помош за мојот проблем и ќе се откажам, се обидувам да инсталирам месенџер но имам проблеми со прозорците инсталатор или дека можеби тоа е докажано од грешка, под msn Од официјалната страница, видов инсталатор на прозорци, добро, се обидувам да инсталирам верзија 3. 11, но нема да ми дозволи да го имам компјутерот, ја имам домашната верзија на XP , мојот компјутер е пакетско ellвонче, го купив користен и неодамна беше форматиран што е, ми треба месенџер .... помош ве молам

  некаков трик што работи, пред да умрам


 154.   лучитто dijo

  ааааах, а исто така и во други верзии на преземања како софтцоник, кога ова за инсталирање добивам грешка 1603, сите мааааааааааа.


 155.   Наталија dijo

  ЗДРАВО СИТЕ: СЛЕДНО Е МОЕТО ПРАШАЕ: СЕКОГАШ ВРЕМЕ ПРИЈАВ ДА ПРОДОЛУВАМ ВО ИВО ПОРАКИ, ОВА ГРЕШКА МЕ ОБИУВА ВО ПРОЗОР:

  ГРЕШКА СЕ ОПШТИ ВО ВРЕМЕ.
  Дали сакате да го дебагирате?
  ЛИНИЈА: 1
  ГРЕШКА: 'а' Е НЕСТА ИЛИ НЕ Е ЦЕЛ.
  НО

  ТРЕБА ДА ПОМОГНЕМ ДА МЕ ПОМОГНЕТЕ ОВА ВЕ МОЛАМ. ЕДНО ЛИЦЕ МИ ПОКАИ ПРЕДЕЛ ДА ЈА ИНСТАЛИРАМ ВРАURNАЕ НА ВЕТСТВОТО. ВО ИВО МЕСЕН. WЕ Е ВИСТИНСКО? ОЧЕКУВАМ ИТНО ЗА ОДГОВОРОТ. БЛАГОДАРАМ! НАТАЛИ


 156.   Наталија dijo

  Ах! ЗАБОРАВАВ ДА ЈА СИСПИСТИМ ОВА: КОГА ЈА ОТВОРИТЕ ОВА ГРЕШКА ПРОЗОЧКА, ДАВАМ ПРЕД И НЕ НОРМАЛНО ДА СЕ ПАЛАМ. АМА КОГА КА QАМ ПА АКО МЕ ОТВОРИ ДА СЕ ОТВОРИТЕ ДА СЕ РАБОТАМ, ДА СЕ ОБЈАВИ. Има нешто што работи како лошо. 'РАЗБИРАМ МНОГУ ОВА И МЕ ПОБЕУВА. ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МЕ!


 157.   Оцет убиец dijo

  @luchitttto Инсталаторот на Messenger се смени, ќе направам нова статија за да видам дали решавам проблеми.

  @Natalia во вториот прозорец што се отвора, што правиш?


 158.   silvia dijo

  Здраво,
  Мојот проблем е што во мојот лаптоп нема инсталиран тип на msn и сакам да го инсталирам msn во живо. Кога ќе го преземам и ќе го стартувам, добивам мал прозорец кој вели дека бара стари верзии на живи прозорци и виси кога ќе помине повеќе од половина час. Што можам да направам?


 159.   Едуардо dijo

  Како би сакал да го изложам мојот проблем? Можеби може да ми дадете решение за да го опишам мојот случај; Излезе дека имам некако стар лаптоп кој ги има следниве карактеристики, тоа е компак пресарио со AMD Duron 492 MHZ процесор и меморија од 120 MB RAM и сакам да инсталирам месенџер.
  Кога ќе се обидам да се најавам, тоа ми кажува дека треба да ја ажурирам верзијата и кога ја ажурирам верзијата не ме дозволува да започнам затоа што можностите на компјутерот веќе не се соодветни. Што можам да направам


 160.   Joel dijo

  На сите што не најдат преземање, дајте им лев клик на страницата и кликнете на прикажи сè и тие ќе видат сè


 161.   Ricardo dijo

  Имам мал проблем
  Ако можете да помогнете, јас многу би го ценел тоа

  погледнете што ми се случува е следново:

  Видов сè што рече и го инсталирав, но кога се обидов да го започнам делот, се појави грешка
  Кој е овој број 80048820 и под него пишува шифра за проширена грешка 80048412

  што е тоа, можеш да ми помогнеш, те молам


 162.   Илија dijo

  Здраво, имам проблем. Јас инсталирав прозорец месенџер во живо, но иконата за почеток на употреба не се појавува. Ја нема во почетното мени, ниту во Програмската датотека, ако имате решение, благодарам многу однапред !


 163.   Melanie dijo

  Помогнете ми, секогаш знам 99%, ве молам одговорете на pk nunka дали сте одговориле на ова прашање


 164.   мари кармен dijo

  ЗДРАВО, ДОБРО ГЛЕДАЈТЕ РЕЗУЛТАТИ ДЕКА ЈА ПРЕВЗЕМЕ МНС ПЛУС, АМА Е ТОА ВО МОЈАТА МСН НЕ Е инсталирано и сакав да ми објасните како да го сторам тоа. КОГА REЕ ПРОЧИТАТЕ КОМЕНТАР Х, ВЕ МОЛИМ ИСПРАТИТЕ МЕ Е-пошта КАКО ГО ЧЕКАМ ВАШИОТ ПОВИК


 165.   Синуе dijo

  Вчера инсталирав WINDOWS LIVE MESSENGER 9, BETA VERSION, вистината е дека го инсталирав лесно и има толку многу работи што бев зачуден, информации, конфигурации од друг вид, накратко мора да го видиш. куклите се вртат со огромна брзина со три пати повеќе од нормалното во живо.
  ПРОБЛЕМ 🙁, сè е добро, но мојот чистач открива три активни записи како непостоечки во ажурирање и други регистарски програми. Се чини дека го отстранив стандардниот месинџер за Windows со одење во REGEDIT и ставање на ова точно на RunDll32 advpack.dll, LaunchINFSection% windir% INFmsmsgs.inf, BLC.Remove. Прозорците што ги зема машината по дифолт одат, засега добро, но активните контроли излегуваат 3 за чистење, а за усогласување околу 12, ако отстранам, излегуваат уште три грешки и тоа само автоестала. Оцет, подаде рака, нема ли да морам да го деинсталирам месигерот за прозорци што доаѓа со машината по инсталирањето на windows messenger BETA 9? . Ви благодарам ако ми помогнете малку. Два тврд диск од по 250 мегабајти, 2 гига рам и 3 пакувања. Не можам да ви кажам повеќе, ах, тоа е павилјон на медиумски центар. Во случај да ви требаат податоци. Intel Pentium D, процесор од 3.40 GHz. Поздрав


 166.   Синуе dijo

  Винагре, здраво, сакав да им коментирам на корисниците и на вас, во случај да бидат заинтересирани, програмата е бесплатна. Како што знаете ..., нашите компјутери се малку неуредни и не се сеќавам од каде го добив тоа, мислам од BAJENLO.COM, има интересни работи како што се горилници на дискови, почетни дискови и многу повеќе. Се надевам дека е таму во случај некој да биде заинтересиран на форумот. Повторно поздрав.


 167.   Синуе dijo

  Извинете, не сакам правописни грешки, затоа мојата помала сестра ги прави многу дебели. »Па», е со с. Одете со Кралската шпанска академија. Ако звучи исто, зошто и онака да не комплицирате ...


 168.   Синуе dijo

  Ја зачував иконата за инсталација, таа е како знамето на windows и се вика WLSETUP-WEB, баш така. Зазема 24,4 MB кога ќе се преземе. Опциите ви оставаат икона на работната површина за прегледување на е-пошта и, покрај другите опции, заштита од малолетници. I'mал ми е што многу коментираш денес. Се надевам дека немаш ништо против оцет. Се гледаме наскоро, ќе видам дали ќе ставите нешто во врска со тоа.


 169.   ксини dijo

  ЗДРАВО! Дали знаете дека имам итен проблем? Сакам да знам ако разговорите се зачувани во прозорецот во живо ID И САКАМ ДА ГО ЗНАМ ЧЕКОРИТЕ ДА СЛЕДАМ, ДА ГИ РАБОТАМ ИСТОРИЈАТА И ДА БИДАМ ДА ЈА ОБРАЗАМ.БИЕ ДА НЕ СЕ ПОЈАВААТ ВО МОИТЕ ДОКУМЕНТИ И АЛАТКИТЕ НЕ ПОЈАВААТ ПРЕДЛОГ ПРЕТСТАВИ, НЕКОИ КОРИСНИЦИ, БЛАГОДАРАМ ОВАА ОВАА ОВАА ОБЈЕКТА.


 170.   martina dijo

  Може ли да го деинсталирам инсталерот на Windows откако ќе преземам вдовици во живо месенџер 8.0?


 171.   албани dijo

  Здраво! Знаете, имам мал проблем и тоа е што не можам да го инсталирам windows live messenger затоа што копчето што вели преземање се расипува кога ќе кликнете ако можете да ми помогнете во овој проблем, ќе ви се заблагодарам.


 172.   laura dijo

  Ве молам, помогнете ми кога ќе се обидам да инсталирам wuindows во живо, добивам безбедносен прозорец што не дозволува да се спроведе процесот. Во него се вели дека тековните безбедносни поставки не дозволувате датотеката да се преземе


 173.   laura dijo

  оцет ве молам помогнете ми и се надевам дека наскоро ќе го испратите одговорот ќе го видам вашиот коментар


 174.   Karla dijo

  Ola
  кога инсталирам windows live messenger сè е инсталирано освен лентата со алатки.Зошто не? можете да ми помогнете
  Но, гласникот исто така се отвора, но веднаш се затвора и се појавува кутија што вели дека windows live messenger престана да работи, ве молам помогнете ми оцет¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡


 175.   Алехандро вели dijo

  javi како си, се надевам дека имам проблем, погледни надолу на страницата, програмата звук фалсификува 9.0 нешто како rapishare или нешто слично на тоа се викаше наслов каде можам да ја преземам оваа програма, лошата работа е што под многу моќен вирус и покрај тоа што имам avast 4.5 благодарение на страницата што ми ја дадовте, се регистрирав и не беше демо затоа што ја имам една година и однапред ви благодарам, не успеав целосно да ја исчезнам, бидејќи ја менувам конфигурација на изгледот на мојата работна површина и сега Иконите изгледаат гигантски, не големи, но гигантски, како кога имам страници, сè излегува како да има прозорец 98 и тоа, а јас имав 2000, добро е што кога вчитав страница Видов неколку зелени линии, за да ја вчитам страницата и сега видите сина линија кога се вчитува. Не знам што направи овој вирус, но изгледа страшно и застрашувачко и пред сè старо и покрај тоа што влегувам за да покажам големи икони во својствата на екранот и го деактивирам, отстранувајќи ја проверката што ја ставив и се смеев стартувај компјутер, не ги менува изгледот сè додека не се рестартира буквите не излезат поголеми од нормалните, би сакал да ми кажеш како можам да го поправам или ако треба да ја форматирам машината што навистина не сакам да ја правам , друга работа е како можам да активирам ekl avast така штом ќе ја рестартирате машината да започнете да барате вируси, ве молам е итно и не знам на кој друг да се обратам, бидејќи ми помогнавте претходно, да видам дали може повторно да ми помогне, благодарам


 176.   Памела dijo

  Здраво, ви пишувам за да ве прашам зошто не можам да преземам windows месинџер со чекорите што ги имате овде, прозорците што тинго ми се XP, но не можам да му се заблагодарам на месенџер што присуствувавте


 177.   Памела dijo

  Секако во овој прозорец се појавува кај сите малку пингвини и како се презема било која програма е од FLASHGET и неодамна не разбрав дека ја имам оваа програма и не ја разбирам многу и би сакал да ми помогнете ве молам затоа што користам оваа е-пошта многу на домашна работа од универзитетот и тие ми ја испраќаат домашната работа и јас не можам да го сторам тоа и многу од нив се важни. Јас многу би го ценел тоа. Се извинувам за толку инсистирање. Мојот компјутер е пренослив. Јас не Не знам дали треба да ја знаеш нејзината серија. Ви благодарам што присуствувавте на мене.


 178.   фиорелааааа dijo

  здраво just Само сакав да ти кажам… благодарам… се обидував да го инсталирам месенџер и тогаш не можев да го најдам твојот прирачник и за пет минути го сторив тоа… навистина ти благодарам… хуачо - перу


 179.   Мајкл dijo

  Те молам помогни ми оцет Имам инсталирано windows live messenger но на англиски јазик сакам на шпански како промена благодарам.


 180.   Габриел dijo

  Имам проблем мојот компјутер нема msn и се обидувам да го преземам и кога ќе го инсталирам не го прави тоа затоа што пишува дека нема апликација msn core dll и не знам што да правам Замислувам дека мојот компјутер нема никаков асистент за msn да ми помогне xfa.


 181.   Кетрин dijo

  страницата за Windows во живо не работи, кога сакам да инсталирам windows messenger и не застанува ниту тоа


 182.   Александар dijo

  Здраво..! Ве молам, помогнете ми брзо што е можно побрзо. Имам проблем кога го преземам msn windos во живо 8.1, започнува преземањето, тогаш преземањето се враќа и вели: „Грешка 1603“ што ја правев сега и влегов на сите страници за да ми помогнете, се надевам дека Винагре Азесино или некој Те молам помогни ми, јас сум очаен, брз, одговори ..


 183.   Даниел dijo

  епал оцет ми треба, молам, ако имаш код за инсталација на windows live messenger 9.0 бета, кажи ми дека не можам да го најдам никаде машки чистота !!!!!!!!!!!!!!!!


 184.   хио dijo

  Здраво оцет, имам проблем и морам да го инсталирам windows live messenger што го давам за извршување и кога се чини дека се презема, се појавува следнава порака „Јас не сум поврзан со windows live messenger обидете се повторно или откажете, обидувам повторно и ништо не се случува “Јас би ја ценел вашата помош


 185.   ЛиизЗ dijo

  Јас би сакал да знам која верзија на windows live messenger е онаа на сликите?


 186.   Даниел dijo

  здраво благодарам за тоа благодарам


 187.   Себастијан! dijo

  Здраво ... Не можев да го инсталирам msn Live затоа што пишува дека не е компатибилен со мојот систем. оперативно што е xp Profesional… .. што можам да направам ???. ???

  Благодарам однапред..!!

  Себас!


 188.   дрско dijo

  мојот проблем е k кога одам да инсталирам msn ја добивам следнава грешка. не е инсталиран Windows Live Mesengger, инсталацијата на Windows Live Mesengger не може да се заврши. не беа направени промени во вашиот тим. Обидете се повторно подоцна. и тогаш добивам порака со грешка од 1603 година. Те молам кажи ми го решението.


 189.   дрско dijo

  ова е преземање на msn Превземи Messenger Бесплатно


 190.   Сонцето dijo

  ЗДРАВО, јас се викам Паз, би сакал да знам те молам затоа што мојот msn не работи за мене, т.е. го избришав затоа што не работеше, а потоа инсталирав друг, но секогаш кога ќе влезам во прозорец ќе ми се појави дека не наоѓа msncore.dll такво нешто, ве молам, можете ли да ми кажете што да правам, јас би го ценел тоа, :)
  многу поздрави.


 191.   дрско dijo

  оцет го чекам вашиот одговор благодарам


 192.   дрско dijo

  Оцет Го видов коментарот што му го дадовте на еден млад човек во канцеларијата, рече тој, тој ќе го деинсталира Spiewire и го сторив тоа и не успеа. кажи ми го решението те молам.


 193.   дрско dijo

  Оцет пријател aabo d обидете се да инсталирате msn и тој не беше инсталиран кога инсталацијата е инсталирана се врати назад ааа и јас исто така имам проблем со грешката 1603. Помогнете ми ќе го ценам тоа како можам.


 194.   Оцет убиец dijo

  @braudy Немам идеја ако најдам нешто за грешка 1603 ќе ти кажам.


 195.   Lucia dijo

  Јас го деинсталирав затоа што ми создаде проблеми, некој ми рече да ги избришам датотеките msn од папката `програмски датотеки и потоа да ги инсталирам повторно и нешто што не сум го направил добро сигурно, затоа што сега кога ќе се обидам да го инсталирам започнува добро, но потоа исчезнува без да даде грешка или што било и престанува да се сместува без да каже ништо друго. Антивирусот што го имам е onecare


 196.   Mel dijo

  НЕ МОАМ ДА МЕ ПОВРЗАТЕ СЕКОГАШ КА SУВА ДЕКА ПРОБЛЕМ СЕ ... КЛИКНУВАМ ПРОБЛЕМ ЗА ОСЛОБОДУВАЕ МООЕ МОЛЕ НЕООООООООООООООТ ДАЛИ !!!!!!!!!!!!!


 197.   Хозе dijo

  Јас веќе го преземав софтверот, но токму кога ќе „кликнам двапати“ на датотеката, се појавува прозорец „внимание“ што бара ажурирање.Мислам дека треба да направите со „windows update“ и таму останувам. Дали знаете нешто за тоа?… Ви благодарам !!!


 198.   Оцет убиец dijo

  Тие имаат премногу проблеми со месенџер и секогаш се случува истото. Нема потреба да продолжувате со ова. Коментарите се затворени.


<--seedtag -->