Како да испратите разговор / разговор во WhatsApp преку е-пошта на iPhone

WhatsApp

Постојат моменти, тоа не се случува многу често, дека нЈас ви давам за водење „длабок“ разговор преку WhatsApp. Под длабоко мислам дека пишуваме или читаме важни податоци од нашиот партнер за разговор или даваме информации што можат да се користат за пишување на документ или едноставно сакаме да го зачуваме за да можеме да пристапиме без да се консултираме и да бараме низ целиот разговор кога го чувавме.

За среќа Имаме опција од самата апликација, да можеме да ги испраќаме овие разговори по пошта, без да мора да копираме став по став подоцна да го залепиме во бележникот или во која било друга апликација што ја имаме на нашиот iPhone. Подолу ви ги покажуваме сите чекори што треба да ги следите за да можете да ги испраќате овие разговори преку е-пошта за да имате пристап до нив брзо без да ги барате преку разговорите во WhatsApp.

Чекори што треба да се следат:

 • Првиот и основен чекор е отворете ја апликацијата WhatsApp.
 • Второ, мора да се упатиме нагоре јазичето каде што се прикажани сите разговори што во моментов го имаме отворено.
 • Сега мора да го најдеме разговорот што сакаме да го испратиме по е-пошта и лизнете го прстот на него налево.

испрати-разговори-whatsapp-по-пошта-пошта

 • Appearе се појават две опции: Повеќе и Избриши. Ако кликнеме на бришење, целиот разговор што го зачувавме во апликацијата ќе се избрише. Ако кликнеме на Повеќе, на дното на апликацијата ќе се појави мени со следниве опции: Информации за контакт, разговор по е-пошта и Избриши разговор.
 • Ние мора да ја избереме втората опција која е Испрати разговор по пошта. Beе се прикаже ново мени каде што ќе нè праша дали сакаме да ги прикачиме сите приложени датотеки или само сакаме да го испратиме текстот напишан во разговорот.
 • Ако избереме да приложуваме датотеки, апликацијата ќе го отвори стандардниот клиент за е-пошта, во овој случај Mail и ќе создаде датотека во формат .txt каде што ќе се најдат сите разговори. Сликите и звучните датотеки ќе се појават во долниот дел прикачен на е-поштата.
 • Ако сакаме само да го испратиме разговорот без прилози, апликацијата за пошта ќе се отвори и разговорите ќе бидат прикачени во .txt датотека прикачена на неа.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ориоле dijo

  опцијата за испраќање разговор по пошта, не ја добивам.

  како можам да го направам тоа?