Како да испраќате фотографии на Instagram од Chrome

 

совети и трикови на Инстаграм

Chrome е прелистувач кој нуди повеќе екстензии и услуги без да мора да инсталирате апликации, но мали екстензии кои ни овозможуваат значително да ги прошириме можностите на нашиот компјутер без да мора да го наполните со ѓубре, кое, како и обично, завршува со забавување на компјутерот.

Иако е вистина дека Инстаграм е дизајниран за ние да го користиме од нашиот паметен телефон, ние не секогаш ги имаме сите слики на кои би сакале да ги објавуваме на социјалната мрежа на фотографии. Благодарение на продолжувањето на ARC Welder можеме користете апликации дизајнирани за Android во нашиот прелистувач Chrome. Значи, пред сè да се преземете ја апликацијата Instagram APK и тогаш ќе продолжиме кон инсталирајте ја наставката ARC Welder

Како прво, веднаш штом ќе извршиме ARC Welder, мора да ја одредиме големината во која сакаме да ја прикажеме апликацијата. Идеално, да се биде апликација за фотографија е да се избере портретот за правилно да се види апликацијата вертикално. Што се однесува до останатите опции, најдобро е да ги оставите такви какви што се, бидејќи тие не влијаат врз работата на истите, па затоа одиме на копчето Launch APP.

Следно, апликацијата Instagram ќе се прикаже во нашиот прелистувач со тоа да е таблет. Бидејќи е емулација и не е достапна на уредите со Android, ако кликнеме на камерата, функцијата нема да реагира, се разбира. Нема да можеме да правиме селфи со камерата на нашиот лаптоп за да ги објавиме подоцна на Инстаграм.

Во врска со работењето на апликацијата, ако веќе сте корисник на истата, ќе видите дека таа работи точно исто како и апликацијата за мобилни уреди. За да додадеме нови фотографии што ги немаме на нашите уреди, главната причина за оваа емулација, мора да одиме во Галерија и да избереме Други. Во скокачкиот прозорец што се појавува со опциите Галерија и Отвори датотека, ќе кликнеме на вториот за да го отвориме истражувачот на датотеки и да ја додадеме фотографијата што сакаме да ја споделиме на Инстаграм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   наелисаб dijo

    здраво моето име е најјели

<--seedtag -->