Како да користам резервна копија на Hotmail за да направите резервна копија од моите е-пошта

бекап е-пошта со Hotmail Backup

Hotmail Backup е интересна алатка што би можеле да ја искористиме во нејзината бесплатна верзија резервна копија на секоја од е-поштата, кои се дел од нашата сметка на Hotmail.

Инвеститорот на Hotmail Backup ја предложи алатката во две различни верзии, едната се плаќа, а другата се користи бесплатно. На второто можеме да го користиме креативно за да избегнете да ја купите платената верзија. Функциите што ги има се прилично привлечни и интересни, што ќе ги споменеме подолу.

Направете резервна копија на нашите е-пошта со Hotmail Backup

Првото нешто што треба да направите е да се насочите кон врската за преземање на Hotmail Backup за да можете да изберете помеѓу кој било од неговите два режима, а нашиот предлог е бесплатна верзија, бидејќи нема да ни требаат премногу функции ако сакаме да направиме едноставна резервна копија. Откако ќе ја инсталираме, ќе имаме можност да ја синхронизираме оваа апликација со нашата корисничка сметка Hotmail или Outlook.com. На многу лесен и едноставен начин можеме да ја нарачаме алатката за да направите резервна копија од сите е-пошта кои се испратени или примени на сметката, нешто што би можеле да го спасиме на нашиот персонален компјутер.

Зошто да направам резервна копија на моите е-пошта со Hotmail Backup? Едноставно од приватност, бидејќи може да има време кога сакаме да ги избришеме сите е-пошта од нашата сметка, нешто што можеме тивко да го направиме ако претходно ја направиме оваа резервна копија, бидејќи може лесно да се врати во секое време. Алатка што има можност да читате датотеки во формат EML, MBox, MSG или PST, бидејќи тие се формати за извоз на оваа резервна копија. Бесплатната верзија не поддржува Windows 8 и неговите последователни ажурирања, ова е можеби единствениот недостаток што ќе го имаме ако се справиме со овој оперативен систем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.