Како да креирате анимиран Gif со вклучено аудио

анимиран гиф со музика

Постојат многу начини да се создаде А. Анимиран gif со малку ресурси, што директно вклучува употреба на некаква веб-апликација. Претходно споменавме неколку алтернативи за постигнување на оваа цел, иако резултатот секогаш ќе претставува слика со движење и без звук.

Ок сега Како е да имате некаков анимиран Gif, но со вклучено аудио? Многу луѓе можеби мислат дека ова е тешка задача да се направи, нешто што е така, а сепак решивме да се обидеме да најдеме некакви алтернативи за да го постигнеме тоа. Reе се потпреме на веб-апликација која за многумина беше одлично решение кога бараа забава, иако за други луѓе, таа е „најлошата веб-апликација во светот“.


Комбинирајте аудио со анимиран Gif за споделување на Интернет

Било каков вид на анимиран Gif што сме го создале претходно, ќе го имаме подготвени да го зачуваме на хард дискот и со тоа да го користиме во секаков вид на проекти кои главно вклучуваат мрежа. Она што сега ќе го сториме е поддржана од веб-апликација наречена lalagif.com, исто што ни нуди можност за добивање на овој анимиран Gif со аудио вклучено со користење на:

 1. URL-то на кое припаѓа анимираниот Gif.
 2. URL-то на видеото на YouTube.

анимиран гиф со музика 01

Сликата што ја предложивме во горниот дел ни ги покажува полињата што ќе треба да ги пополниме во оваа веб-апликација, на прво место, онаа во која мора да го напишеме името на нашиот анимиран Gif. Вреди да се земат неколку размислувања за овој аспект, нешто што може да биде разочарувачко за оние кои имале многу илузии кога станува збор за вклучување на една од овие датотеки со вклучено аудио.

 • Во првото поле, ние мора да поставиме кое било име, што ќе го идентификува анимираниот Gif што ќе го создадеме под овој метод.
 • Во второто поле се предлага да се постави URL-то на анимиран Gif; За ова можеме да го користиме пребарувачот Гугл на слики, да напишеме во просторот за пребарување „Анимирани Gifs“ и да избереме кој било од резултатите што се презентирани таму и што се по наш вкус.
 • За трето поле, ќе мора да го посетиме порталот ЈуТјуб, обидувајќи се да најдеме видео во кое има музика што одговара на анимацијата на овој Gif што ја најдовме.

URL адресата и на анимираниот Gif и на видеото на YouTube што ги најдовме како што е предложено погоре, ние мора да ги копираме и потоа да ги залепиме во полињата на оваа веб-апликација; Само ќе треба да кликнеме на малата зелена кутија, така што апсолутно сè што сме комбинирале на ова место, ќе започне да се обработува.

анимиран гиф со музика 02

На крајот ќе се појави дополнително копче што вели «игра«, Кој можеме да го избереме за репродукција на анимираниот Gif што го најдовме претходно, но го поставивме на музика со песната од видеото на YouTube што исто така го избравме.

Но, како да ја споделиме оваа анимација со нашите пријатели?

Тоа е една од најголемите пропусти што оваа веб-апликација ја претставува, оттогаш не нуди можност да имате вграден код што можеме да ги искористиме за да ја поставиме анимацијата (вклучувајќи звук) на нашата веб-страница или во некоја друга слична средина. Единственото нешто што можеме да направиме е да ја избереме URL адресата за да ја споделиме со нашите пријатели преку е-пошта и на тој начин, тие можат да уживаат во неа во секое време.

Непријатностите се очигледни, што беше причина коментарите за „најлошата веб-апликација во светот“ да ги заслужија голем број корисници кои ја користеа.

Анимираниот Gif што го добивме е поддржан од сопствените ресурси на мрежата, т.е., во анимација што е хостирана на одредена страница како и во користењето на музиката од видеото на YouTube кое е исто така хостирано на овој портал. Под ова опкружување на работа и употреба, никој не можеше да користи анимација што е хостирана на нивниот хард диск за да ја претвори во анимиран Gif со музика, што не би можело да дојде во нашата лична библиотека на компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.