Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 01

Од пред неколку часа мало известување се појавува од Фејсбук, нешто што ќе можете да го забележите во малиот свет што се наоѓа во горната лента на интерфејсот; се појавува и на персоналните компјутери и на мобилните уреди, што ве известува дека токму во овој момент ќе имате можност да создадете интересно видео за кого сметате дека е „најдобар пријател“.

Фејсбук навикна на овој вид задачи, за што е нешто многу привлечно споделете со оние што ги сметаме за „многу посебни“ за нас; Во оваа статија ќе споменеме што треба да направите (чекор по чекор) за да можете да го креирате ова интересно видео за да го споделите со сите или само со заинтересираното лице.

Направете го видеото на Фејсбук за вашиот пријател - чекор по чекор

Ако не сте од луѓето кои обично проверете што споменуваат известувањата за малиот балон на Фејсбук Препорачуваме сега ако го направите тоа; ќе се појави известување таму со логото на социјалната мрежа, кое мора да го допрете (во случај на мобилни уреди) или да кликнете на него (ако користите персонален компјутер); така што имате мала идеја за тоа, ние предлагаме слика од екранот подолу.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 02

Откако ќе го изберете реченото известување, ќе скокнете на нов прозорец и каде, на горниот дел, вашата слика на профилот ќе се појави во средината на банерот и со пораката „благодарам“; Наместо тоа, во долниот дел ќе го имате списокот на вашите пријатели, треба да изберете еден од нив, бидејќи нему ќе му го посветите ова видео.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 03

При избор на ваш пријател (или пријател), неговата фотографија на профилот ќе се појави веднаш под вашата; малку подолу има некои опции за прилагодување на ова видео и каде, првенствено, ви се нуди можност да изберете екран со кој ќе започне ова видео, за демонстрациони цели ја избравме втората опција (пријатели).

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 04

Ако исто така го следите нашиот предлог, на неговата насловна страница ќе се појави името на лицето на кое ќе и го посветите ова видео на Фејсбук.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 06

Малку под овие опции се наоѓа мало копче, кое ќе ви помогне изберете ја честитката што сакате да ја понудите на вашиот пријател, што автоматски ќе се појави на сликата што претходно ја избравме.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 05

После тоа, ќе бидат прикажани албумите со фотографии од профилот на лицето на кое ќе и го посветите ова видео на Фејсбук; можете да ги изберете сите или само еден; можеби тука се чувствуваме малку разочарани, Па, и покрај тоа што ги избравме сите албуми со фотографии, само еден од нив ќе се појави на ова видео на Фејсбук.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 07

Можеби тоа е разумно, бидејќи она што Фејсбук го нуди за видеото посветено на еден наш пријател, трае само 30 секундипрактично невозможно да се користат сите фотографии во наведениот временски период; На дното на албумите со фотографии може да има некој вид на порака што ја ставил нашиот пријател, нешто што можеме да го користиме ако сакаме или едноставно, можеме да го отфрлиме ако го избереме. Веднаш ќе го добиеме знакот на «видени»Исчезнува од пораката, што значи дека таа нема да се појави во нашето видео.

Со избирање на копчето «сподели»Од долниот дел на овој прозорец, ќе скокнеме на нов; таму ќе ги избереме само луѓето што сакаме да го видиме ова видео на Фејсбук посветено на овој посебен пријател. Доколку сакате да ја одржувате максималната приватност, препорачуваме да изберете нешто многу слично на она што ќе го предложиме подолу.

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 08

Со овој избор, само вие и обележаната личност (на што му го посветувате видеото) тие ќе можат да го видат. Сега останува само да го изберете копчето «пост»Така што процесот започнува веднаш и таму; Порака на Фејсбук ќе сугерира дека видеото во моментов се прави и дека ќе добиете известување кога тоа е веќе објавено на вашиот wallид (и на оној на лицето на кое сте му го посветиле).

Како да направите одлично видео за вашите пријатели од Фејсбук 09

Треба да почекате само неколку секунди за да го видите ова видео, исто како и Beе биде присутен и на вашиот wallид и во биографијата на инволвираното лице. Видеото трае само 30 секунди и користената слика може да размисли за онаа што одговара на профилот на нашиот пријател. Во зависност од поставките за приватност, тој ќе биде кој може да му се восхитува на ова интересно видео.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)