Како да најдете филмови од вашите 2 омилени актери

филмови на омилени актери

Интересно е сè што можеме да сториме со нашите мобилни уреди, благодарение на големиот број апликации што ги предложија нивните развивачи; ако имате iPhone или iPad би можеле проширете го знаењето за вашите омилени филмови, сè додека имате практични информации за актерите кои дошле да учествуваат во нив.

Претходно предложивме интересна апликација која ни помогна пронајдете ги нашите омилени филмови на мобилен уред со Android, нешто што се засноваше на неговиот рејтинг на популарност, бројот на коментари, жанрот и уште неколку дополнителни карактеристики; еден од нашите посетители предложи дополнителна алатка за да може да најде ваков тип на информации, што е и причината зошто сега сакавме влезете малку подлабоко во оваа област на филмови но со користење на мобилни уреди на Apple.

Еден или двајца актери од вашите омилени филмови

Апликација која има име «Тој филм со»Willе ни помогне да ги најдеме овие филмови што би можеле да ги сметаме за наши омилени; Компатибилен е само со мобилни уреди со iOS, што значи дека мора да го инсталирате на iPhone или iPad. Ние ви предлагаме користете ја следнава врска за да можете да ја пронајдете, бидејќи во рамките на Apple Store, само со поставување на името многу пати, тоа не е прикажано на неговите резултати. Алатката е потполно бесплатна, ова е дополнителна предност од која вреди да се искористи ако сме loversубители и познавачи на 7-та уметност.

Откако ќе го извршиме, ќе најдеме целосно празен екран, што не значи дека инсталацијата не успеала, туку треба да ја допрете за да скокате на друг прозорец.

филмски актери 01

Сликата што ја сместивме на горниот дел, прикажува 3 фотографии што ги направивме на нашиот мобилен уред (конкретно, на iPad); откако го допревме црвениот екран од тули, ќе скокнеме до прозорецот за пребарување каде што, само ќе треба поставете име на еден наш актер омилени. За демонстративни цели, предложивме пребарување на Сандра Булок. Само што го напишавме вашето име, ќе имаме неколку резултати, треба да го избереме за да можеме да ја видиме вашата слика на главниот екран.

филмски актери 02

Ако се придвижиме со прстите кон оваа слика на Сандра Булок Beе бидат прикажани филмовите во кои учествувала оваа позната актерка; Ова е прозорец кој се лизга вертикално, каде што ќе биде прикажано секое негово учество во различни филмови.

Ги бараме нашите филмови со втор актер

Ако во рамките на оваа листа на филмови со Сандра Булок во главна улога (што го користевме само како мал пример) не е оној што е од наш интерес, тогаш би можеле да избереме користете име на втор актер; За демонстрација, го допревме дното на екранот за да скокнеме до интерфејсот за пребарување, каде што се обидовме да го најдеме Кијану Ривс.

Само со ставање на вашето име и неколку актери кои можеби го имаат ќе се појават. Ако правилно го избереме од резултатите, фотографијата на актерот ќе отиде на дното на главниот екран каде што има и слика на Сандра Булок; сега само ќе требаше повлечете налево кон овој екран со прстите така што се појавуваат филмовите во кои заедно учествувале овие 2 актери.

филмски актери 03

Екранот се лизга вертикално, покажувајќи ги сите оние долгометражни филмови од кои можеме да избереме, допирајќи ги за да прикажат подетални информации за секој од овие филмови.

Иако е точно дека оваа апликација ни нуди можност да запознајте се малку повеќе со филмот и актерите кои учествувале во нив, тоа нема да ни го покаже тој филм на Интернет, па затоа на почетокот споменавме дека ова е одлична алтернатива посветена особено за loversубителите на филмот и одредена група на актери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->