Како да објавите настан или вест на Фејсбук на минат датум

трикови на Фејсбук

Фејсбук е прекрасна социјална мрежа со која може да управува една личност вашата активност да биде прикажана во личен профилл; Ако ова лице е назначено за администратор на страница за обожаватели, тогаш тие ќе бидат одговорни за секое од публикациите што се прават во наведената работна средина.

Фејсбук страница (Фанс страница) е работно опкружување каде тие обично мора да настапуваат публикации за промовирање на производ или услуга, нешто што може да го стори обичен корисник со конвенционален профил во истото друштво. Само на страницата „Фанови на Фејсбук“ може да се закаже објавување, што значи дека ќе биде јавно објавено на иден датум. Неодамнешното ажурирање на оваа социјална мрежа им овозможува на нејзините администратори да можат да објавуваат какви било новости или вести, во датум поминат од сегашниот.

Трик за возење на страницата за фанови на Фејсбук

Ако сме јасниза разлика од личниот профил на Фејсбук и страницата за обожаватели, Следно, ќе го споменеме трикот што мора да го прифатите за да можете да објавите во изминатиот датум:

 • Внесете го вашиот личен профил на Фејсбук.
 • Сега мора да ја изберете страницата на Фејсбук со која управувате (Фанс страница) од опаѓачкото мени горе десно.
 • Започнете нов пост (со текст, фотографии или видео).
 • Изберете мало копче што се наоѓа на дното.

трикови на Фејсбук 01

Кога ќе ја направите оваа последна акција ќе бидат прикажани три опции за избор, едната од нив е онаа што ќе ни овозможи да закажеме објавување (на иден датум), а другата наместо тоа, онаа што ќе ни овозможи објавување на порано.

Првото нешто што ќе му се восхитуваме во тој момент ќе биде малото јазиче што ќе ни овозможи да ја избереме годината во кој ќе го објавиме овој последен пост. Подоцна ќе треба да го избереме конкретниот датум и, конечно, ќе треба да го избереме копчето што ќе ни овозможи да ја регистрираме оваа објава на Фејсбук во минатото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Илија dijo

  Јас ти кажувам дека кога објавувам нешто пред 1905 година, ова не се појавува на wallидот или во временската линија на мојата страница со обожаватели, зошто е тоа? Благодарам

бул (точно)