Како да објавувате беспрекорни панорамски фотографии на Инстаграм

Панограграм

Секако дали сте виделе неколку објави на Инстаграм на издолжени фотографии без резови без раздвојување. Фотографии што можете да ги видите комплетни лизгање одлево надесно. Нешто што може да се направи со помош на алатката за објавување на неколку фотографии и што може да даде многу впечатлив допир на вашата сметка. Панограграм е најсоодветната апликација за тоа

Денес ајде да објасниме чекор по чекор како можете да објавувате панорамски фотографии на вашиот Инстаграм и дека изгледаат одлично. Благодарение на апликацијата креирана исклучиво за да добиете повеќе од опцијата за објавување на неколку фотографии во еден пост. Затоа, ние кажуваме сè за тоа како да се користи Панограграм.

Панораграм ни помага со панорамски фотографии на Инстаграм

Ако сè уште не сте чуле за оваа апликација, денес ќе ви кажеме сè за тоа. Тие се неколку апликации кои биле исклучиво посветени на имплементација на мајчин алатки на Instagram.  Една од најуспешните, и сè уште е, е „Повторно објавување“ со кои можеме да го „објавиме“ објавувањето на друга сметка во нашата.

Благодарение на развојот на софтвер, надворешните апликации се во можност проширете ги можностите што ги нуди апликацијата пар екселанс за loversубителите на фотографијата. Сè повеќе луѓе се „професионално“ посветени на Инстаграм преку спонзорства или за рекламирање. За ова, тие секогаш бараат оригинални начини да се издвоите од другите сметки и направете различни објави. 

Надвор од квалитетот на фотографиите или тежината на кадрите, интересно е да се добијат поретки публикации. Видовме апликации што создаваат, со делење на една фотографија на неколку мрежи и правење на неколку публикации, голема фотографија што може да се види на профилот како мозаик. Панораграм бара само еден пост и ќе видите дека резултатите се многу добри.

Користете Panoragram чекор по чекор

Првото нешто што треба да го направиме, се разбира, е преземете ја апликацијата. И важен детал е за кој зборуваме апликација која е бесплатна. Исто така, нема реклами  „Задолжително“, иако ако сакаме нашата последна публикација да нема воден жиг од самата Апликација, ќе мора да погледнеме рекламно видео од 30 секунди.

Откако ќе влеземе во апликацијата, Тие автоматски ќе се појават дека ќе можат да ги изберат сите панорамски фотографии што ги имаме во нашата ролна на слики. Ако фотографијата што сакаме да ја објавиме без парчиња со користење на повеќекратна публикација, тоа е затоа што нејзините мерења не се вклопуваат во панорамска фотографија. За ова, препорачливо е да го исечете од горе и долу (хоризонтално), така што има повеќе издолжена форма.

Изберете слика

Ја избираме сликата што сакаме да ги објавиме меѓу достапните опции меѓу нашите. Екранот што ни го покажува апликацијата е ваков.

Изберете почеток на панограграм

Откако ќе се избере сликата, упатства што треба да се следат така што нашата публикација ќе се појави онака како што сакате. При избор на посакуваната фотографија, самата апликација е одговорна за поделба на два дела или повеќе делови доколку е потребно, во зависност од големината. Затоа ќе мора да избереме со кликнување на повеќе публикации и одберете ги креираните делови за фотографии во правилен редослед.

Инструкции за избор на панограграм

Отстранете го логото од апликацијата

Кога апликацијата покажи ни преглед за тоа како ќе ја видиме панорамската слика во апликацијата, ова Има вметнат мал воден печат со името на апликацијата Панограграм. Како што ви кажавме на почетокот, Панораграм нема рекламирање. Но Ако сакаме да го отстраниме логото од апликацијата, можеме да го сториме тоа со гледање на рекламно видео од 30 секунди. Ако не сакате вашата слика да носи ознаки, ни се чини разумна цена. Другите апликации го прават ова само ако преземеме платени верзии. 

Лого за бришење на Панограграм

Откако ќе кликнеме на копчето „Отстрани лого“ Whereе се појави екран каде што се појавува опцијата „гледај сега“. Aе се репродуцира малото видео за рекламирање, кое е поврзано и со други апликации поврзани со фотографија, со часовник со одбројување од 30 секунди. Откако ќе поминат ќе видиме како изгледа нашата фотографија без логото од Панограграм.

Панограграм видете го видеото

Објави на Инстаграм

Време е да го објавиме нашиот несечен панорамски кадар на Инстаграм. За тоа кликнете на „Сподели на Инстаграм“. Сега апликацијата нè прашува дали сакаме да објавиме публикација во делот стории или вести. Логично ние мора да избереме објавување вести каде можеме да ја видиме нашата панорамска фотографија без парчиња.

Објава на Панограграм

Ова е наше издание

Тоа е готово, Нели е супер лесно? Ако мислевте дека за да можете да објавувате ваков вид публикации со „Инстаграм“, ви требаше големо знаење или некаков вид на специфична програма, ќе потврдите дека не. Сингл преземање на Панограграм и следење на овие едноставни чекори може да сметате на квалитетна публикација. 

Панорамско објавување на панограм

Панограграм, квалитетен бонус на вашата сметка на Инстаграм

Како што можеш да видиш, нудењето квалитетна точка на вашата сметка во Instagram не е воопшто тешко. Погледнете публикации како оваа што ви ја прикажавме денес тие нудат многу професионална слика ако сакате вашиот бизнис да се истакне. И исто така во голема мера го подобрува изгледот на вашата приватна сметка со панорамски фотографии без резови кои привлекуваат внимание.

Сè уште не сте ја преземале апликацијата? Еве ви ја оставаме врската.

ПаноПано
ПаноПано
Развивач: Патка Дев. СА
цена: слободен+


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.