Како да откриете колку уреди се поврзани со нашата сметка на Gmail

сметки поврзани со-gmail-2

Дека Гугл е секогаш во тек кога станува збор за безбедноста, мислам дека малку луѓе можат да го негираат тоа. Континуирано ја ажурирате безбедноста на Gmail така што милиони корисници немаат проблеми со безбедноста, кражба на идентитет, кражба на лозинка ... Последната услуга што ни се нуди секогаш да ги контролираме уредите со кои пристапуваме или сме имале пристап до која било од нашите сметки е можноста да видат дека Уредите имаат биле поврзани со нашата сметка, каде што можеме да ги одземеме дозволите што претходно сме ги доделиле. Работата на оваа услуга е многу слична на онаа на апликациите како што се Твитер и Фејсбук, каде што за пристап до нашите уреди мора да дадеме претходна дозвола.

За пристап, треба само да одиме на табулаторот за безбедност и да кликнеме на Уреди и активност. Тогаш ќе бидат прикажани сите уреди, без разлика дали се работи за мобилни телефони, таблети, паметни телефони, компјутер или Mac во која сме влегле во нашата сметка на Gmail во текот на последните 28 дена. Ако случајно нема да продолжите да го користите компјутерот или уредот затоа што веќе не е во ваши раце, можете да ја одземете дозволата за да може повторно да се пристапи до него.

Овој дел ни ги покажува пристапите до нашата сметка во последните 28 дена и кои сè уште се валидни. Подолу ќе бидат прикажани уреди кои не се поврзани во последните 28 дена заедно со извичник. Многу е веројатно дека ако обично ги враќате уредите или уредите што обично ги користите, истиот уред ќе се појави неколку пати со датумот на последната врска. Идеално, за да можеме да ја имаме оваа листа во услови, идеално би било да го повлечеме одобрението за овие стари уреди.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мафијаш dijo

  Историјата на тие уреди може да се избрише?

  Или, оваа опција може да биде оневозможена?