Како да ги пребарувате сите отворени картички на Chrome

хром

Ако обично сме еден од интензивните корисници кои кога бараме најдобра цена за некој производ, отвораме бесконечни јазичиња и по патот, повеќе од веројатно е дека во повеќе од една прилика ви се случило да помислите дека, како сè друго е измислено, мора да има некаква апликација или проширување што ни овозможува да пребаруваме помеѓу јазичињата.

Па да, сè е измислено. И за да можеме да пребаруваме помеѓу јазичињата на нашиот прелистувач, на располагање имаме проширување што ни овозможува пребарувајте брзо и лесно, избегнувајќи да треба да одиме од таб до табулатор за да го најдеме оној што го бараме. Зборуваме за наставката Плус Плус.

До одреден степен може да се разбере дека програмерите не изберете да додадете голем број на функции дополнително што според мене треба да биде интегрирано во сите прелистувачи, како што е случајот со пребарувањето помеѓу јазичињата што сме ги отвориле во прелистувачот, но тоа е друга тема за која би можеле да зборуваме долго.

Откако ќе ја преземеме наставката Плус Плус, достапна преку линк, со цел да започнеме да правиме попрецизни пребарувања во јазичињата што ги извршуваме во нашиот прелистувач, ние само треба да кликнете на иконата за лупа, кој ќе се наоѓа во горниот десен агол, на крајот од лентата за адреси, каде што обично се наоѓаат сите додатоци што ги инсталиравме.

Кога кликнуваме на него, ние само треба внесете ги поимите (те) што ги бараме, така што сите резултати ќе бидат прикажани на дното, резултати што можеме да ги подредиме според различни критериуми. За да добиеме пристап до табулаторот за кој станува збор, треба само да кликнеме на резултатот што тој ни нуди да пристапиме до него. Едноставно како тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.