Како да прегледате приватен профил на Инстаграм

Приказни на Instagram

Инстаграм несомнено стана најважната и релевантна апликација за споделување фотографии и видеа. Надминувајќи го својот „татко“ Фејсбук, бидејќи оваа апликација ни овозможува споделување фотографии на поедноставен начин со примена на филтри со издание погодно за секој корисник. Како и со Фејсбук, можеме да го чуваме нашиот профил приватен, така што само оние што не следат можат да го видат и тој да не биде видлив за ниту еден curубопитен корисник на Интернет.

Приватните сметки на Инстаграм можат да ги гледаат само оние што ги прифаќаме на барање. Додека отворен профил секој го гледа без потреба од каков било претходен чекор. Сепак, постојат методи за прегледување на приватен профил заобиколувајќи го ова ограничување. Ова е целосно легално, секој може да го стори тоа без потреба од компјутерски вештини. Во оваа статија објаснуваме како да гледате приватен профил на Инстаграм.

Како да прегледувате приватни профили на инстаграм

По природа човечкото суштество како секое животно, ние сме многу curубопитни, затоа е многу слатко да се гледаат приватни профили на Инстаграм. За ова, имаме неколку методи што ќе ги објасниме еден по еден.

Поднесете барање за следење

Започнуваме со наједноставниот и наједноставниот метод, тоа е нешто што иако е едноставно и ни трае секунда, ќе остави запис за нашата трага, бидејќи лицето што сакаме да го посетиме ќе има барање на својот профил. Ние го испраќаме барањето до овој корисник и кога тоа ќе биде прифатено, можеме лесно да го видиме неговиот профил на ИнстаграмСе чини како траузам, но тоа е најдобриот начин за слободно прегледување на приватна сметка на Инстаграм.

Користете лажна сметка

Ако не сакаме да оставиме трага од нашиот идентитет и сакаме да го видиме профилот на таа личност без тие да знаат дека тоа сме ние, можеме да користиме лажна сметка. Создаваме лажен профил со лажни фотографии и испраќаме дополнително барање, доколку овој корисник го прифати барањето, можеме да го видиме нивниот профил без никакви пречки. Сосема е вообичаено да се видат лажни сметки на Инстаграм и повеќето се создадени за овие цели.

Да се ​​скрие нашиот идентитет е важно, но сопственикот на приватниот профил мора да се согласи на нашето барање, затоа е важно да користите кредибилен мотив и фотографии за лажната сметка. Препорачуваме да користите слики без авторско право, така што креирањето на сметката не може да ни предизвика никаков вид на проблем.

Апликации или алатки за прегледување приватни профили

Ако претходните методи (наједноставните) не функционираат, имаме други алтернативи. Постојат алатки за преглед на Instagram кои ќе ни помогнат да ги видиме тие приватни сметки. Сите ги имаат условите за приватност на Инстаграм.

Погледнете приватен профил на Инстаграм со Фејсбук

Инстаграм е купен во 2012 година од Фејсбук, поради оваа причина и социјалните мрежи се целосно поврзани и можно е истовремено да се споделуваат објави на Инстаграм истовремено на Фејсбук. Без сомнение, многу добра опција за прегледување на приватните профили на личност која сепак има свој јавен профил на Фејсбук.

На пример, ако приватниот профил на некоја личност има свои публикации, така што кога ќе се постават на Инстаграм, тие исто така ќе бидат поставени на нивниот Фејсбук профил и ова е јавно, можеме да пристапиме до секоја нивна публикација без никакви ограничувања.

Facebook

Погледнете приватен профил на Инстаграм со Google

Друг едноставен метод за остварување на оваа задача е Google. Иако приватните профили на Инстаграм ја штитат приватноста на сметката така што само овластените следбеници ја гледаат нејзината содржина, овие може да се видат од пребарувачот „Слики на Google“.

Кога пристапуваме до сликите на Google, внесуваме име на корисник на приватниот профил што сакаме да го видиме, некои фотографии на овој корисник случајно се филтрираат додека објавувате во пребарувачот. Ова може да биде резултат на користените ознаки или дека другите луѓе што имаат јавен профил се обележани во тие публикации. Со овој метод одиме потполно незабележани бидејќи можеме да го извршиме пребарувањето во режимот инкогнито на нашиот прелистувач.

Погледнете приватен профил на Инстаграм со хаштагови

Ако сакаме да бидеме во тек со сè, дури и со оние приватни профили на Инстаграм до кои немаме пристап, постои едноставен начин да го сториме тоа. Хаштагови или ознаки се корисна алатка за да видите што споделуваат другите. И покрај тоа што профилот е приватен, ознаките се јавни, така што секоја публикација што вклучува ознака ќе ја гледаат милиони корисници.

Пребарувајте на Инстаграм

Сè што треба да сториме е да ги следиме тие хаштагови споделени од приватниот корисник на Инстаграм што сакаме да ги видиме. Themе ги бараме во лентата за предлози на Инстаграм и ќе кликнеме на „следи“. Во секој случај, секогаш кога сакаме да видиме приватен Инстаграм мора да знаеме дека има лични информации и ако се приватни, тоа е затоа што таа личност не сака да ги сподели со никого. Ние не препорачуваме да објавуваме јавно што можеме да видиме во овие публикации за да не прекршиме ниту еден закон со кривични дела како кражба на идентитет или таканаречениот фишинг за кој веќе зборувавме во друга статија.

Инсталатер

Оваа алатка е една од најдобрите што ги наоѓаме на Интернет, ќе ни овозможи да ја видиме приватната сметка на Инстаграм без да ја следиме. Ние ќе ја користиме оваа алатка за да го отклучиме профилот со цел да ги видиме вашите целосни публикации. Мораме да се погрижиме да не ја отвориме оваа алатка со вашата мобилна апликација.

Едноставно, мора да ја отвориме алатката и да го внесеме името на корисникот кој има свој приватен профил на Инстаграм. Откако ќе заврши процесот, ќе го видиме профилот на сметката и можеме да го отвориме.

ГледајтеИнста

Друга добра алатка за пристап до содржината на приватните сметки на Instagram. Овој прегледувач на содржини за Instagram е потполно бесплатен и ќе биде доволно да влезете во нејзината веб-страница и да го следите профилот до кој сакаме да добиеме пристап со внесување на името. Користењето на оваа алатка е потполно безбедно и сопственикот на сметката нема да има знаци на наше присуство на нивниот профил. Нема да треба да се најавуваме со нашата сметка за да ја користиме оваа алатка.

PrivatePhotoViewer

Ова е една од наједноставните алатки за прегледување на скриените профили на Инстаграм. Само ќе треба да го внесеме името на профилот што сакаме да го видиме. Ние скоро веднаш ќе го видиме профилот на тој корисник за кој станува збор. Едноставно, треба да добиеме пристап до нивната веб-страница бесплатно и да кликнеме на копчето за пребарување.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.