Како да преземате албуми со слики од OneDrive

преземете албуми со фотографии на OneDrive

Во последните часови, Мајкрософт понуди можност да има 15 GB целосно бесплатни во услугата OneDrive, ова е главната причина зошто треба да размислиме за зачувување на некои од нашите фотографии на тоа место.

Нема апсолутно ништо да се направи за да може да уживаме во овие 15 GB, туку да влеземе во OneDrive на начинот на кој постапувавме долго време. Сега, ако веќе имаме метод да стандардно зачувајте ги нашите документи, мора да се обидеме да искористиме некои други конвенционални за да започнеме да ги зачувуваме сите фотографии. Моментот кога го сакаме преземете на неколку или цел албум воопшто ние само треба да извршиме малку трик, што ќе го посочиме следно.

Контекстно мени за преземање албуми со слики на OneDrive

Првиот услов да се започне преземете која било општа фотографија или албум од OneDrive, тоа значи да имате добар Интернет прелистувач и, се разбира, прифатлив опсег.

Второто нешто што треба да направите е да се најавите во нашата услуга Hotmail или Outlook.com.

Откако ќе се најавиме на нашата сметка на Microsoft, мора да одете на адресата на следниот линк.

Ако не сте влегле во OneDrive подолго време, тогаш ќе можете да го видите промотивниот екран што Мајкрософт им го предлага на сите свои корисници и каде, се известува дека отсега ќе имате 15 GB во вашиот простор, потполно бесплатно. Треба да прифатите само со соодветното копче за да влезете во областа каде што се зачувани сите ваши слики и фотографии.

Ние ќе го направиме последниот дел од финтата во овој момент, само десен клик на албумот со фотографии во кои сме заинтересирани да преземеме, овој збор се појавува токму во рамките на контекстуалната функција. Ако го изберете, ќе го преземете целиот албум со фотографии во еден чекор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.