Како да преземате музика од YouTube со VidToMp3

Како да преземате музика и видеа на YouTube со VidToMp3

Знаете ли VidToMP3? Понекогаш доаѓањето со песна можеби не е лесно. Постојат многу места за наоѓање и преземање музика, но зошто да ја барате на различни начини ако таа е скоро сигурно на YouTube? Ова е докажано, и всушност, Google лансираше своја сопствена платформа за стриминг на музика заснована на YouTube. Сега: Како да преземеме музика од видео од најпознатата страница на овој вид содржина? Па, постојат многу начини, некои од нив се полесно.

Ако е она што го сакаме преземете музика од youtube Со многу опции, можеби вреди да се симне на нашиот компјутер апликација специјално посветена на тоа. Но, ако она што го сакаме е да го преземаме аудиото на видеото толку често, можеби ќе нè интересира првиот метод што ќе го детализирам подолу. Тоа е едноставен метод кој не бара никаква инсталација на програмата и е лесен за паметење. Кога ќе го пробате, ќе видите дека го чувате како ваша претпочитана опција.

Додавање „ss“ пред „youtube“

Додадете ss за преземање видеа на YouTube

Тоа е наједноставно. Кога ќе видиме видео што сакаме да го преземеме или, од што станува збор за овој напис, сакаме да го преземеме неговиот аудио, најдобро е додадете ги буквите „ss“ пред „YouTube“ (и без цитати) и притиснете го копчето Enter. Ова ќе не одведе на страница како што имате на претходната слика од екранот, каде што можеме да го преземеме видеото во различни формати, а исто така и во MP4 Audio. Преземете со брзина од 128kbps, аудио квалитет што може да биде доволен ако не сте премногу пурист. Врската треба да изгледа вака: https: // www.ssyoutube.com/watch?v=3rFoGVkZ29w

За да преземете од оваа веб-страница, само треба да кликнете на стрелката десно од зелениот копче што вели „преземање“, кликнете на „Повеќе“ и изберете ја саканата опција.

Поврзана статија:
Како да го извлечете аудиото од видео на YouTube без да користите каква било програма и на едноставен начин

Со VidToMP3

Како да го користите VidtoMP3

Скоро лесно како претходниот метод е да се оди на Страница VidToMP3 и направете го горе-долу истото. Единствената разлика е во тоа што, наместо да ги внесуваме буквите и да одиме директно на мрежата, ќе мораме рачно да одиме на страницата, како што би имале пристап до која било друга веб-страница. Само ќе треба да одиме на мрежата под овие редови и да го сториме следново:

 1. Залепете ја URL-то на видеото во полето.
 2. Кликнете на "превземи« Потоа, ќе започне да покажува процент, алатката го вади аудиото и ја подготвува датотеката за преземање, кога процентот ќе заврши, ќе ве извести дека конверзијата е завршена
 3. Во следниот прозорец кликнуваме на «Кликнете тука за да ја добиете вашата врска за преземање".
 4. Потоа одштиклирајте го полето и кликнуваме на «Преземи MP3« Едноставно, нели?

Веб-страница на VidToMP3

Со Jdownloader

JDownloader за преземање видеа на YouTube

Друг систем што работи на кој било оперативен систем (Windows, Mac и Linux) е со Jdownloader. Секако дека го познавате, но, за секој случај, малку ќе ја освежам вашата меморија. Jdownloader се користи за преземање практично на која било датотека од која било веб-страница. Само за врски на YouTube нека биде отворен Jdownloader за време на копирање на овие врски на таблата со исечоци, така што тие автоматски се копираат во Jdownloader. Откако ќе се копира во Jdownloader, ние секундарно ќе кликнеме на датотеката што сакаме да ја преземеме и изберете «Додај и започнете со преземање». Willе го преземе кај нас во папката што ја конфигуриравме од опциите Jdownloader.

Имајте на ум дека можеме да кликнеме на симболот плус (+) за да ги видиме различните датотеки што можеме да ги преземеме. Во случај на видеа, можеме да преземеме видео, аудио и некои слики. Во овој случај, ние ќе го избереме аудио.

Со aTube Catcher

Како да користите aTube Catcher

aTube Catcher е, за многумина, најкомплетната апликација за преземање содржина од YouTube. Во прилог на она што нè интересира во овој напис, кој е преземање музика, тоа исто така ни овозможува да извезуваме датотеки во друг формат, што го прави aTube Catcher многу разноврсна алатка. За да преземеме музика од YouTube со aTube Catcher, треба само да го направиме следново:

 1. Ние ја залепиме врската во полето за дијалог.
 2. Ние го означуваме профилот излез.
 3. Кликнуваме на «Превземи« Како што можете да видите, тоа ќе ни понуди неколку опции и таму треба да избереме една од аудио-емисиите.

Веб-страница: http://www.atube.me/video/

Имајте на ум: aTube Catcher, како и многу други алатки, е бесплатна апликација, но треба да биде профитабилна. За да го направите ова, инсталирајте алатка во вашиот интернет прелистувач ако не обрнувате внимание на известувањата за инсталација. Она што треба да направите е да ги одбиете овие типови на понуди, кои во aTube Catcher се две (или јас добивам две). Во Виндоус секогаш треба да бидете внимателни со ова.

Не може да биде полесно уживајте во аудио-записот на вашите видеа најпосакувана со овие алатки за кои разговаравме, покрај тоа, датотеката што ја преземаме ќе дојде во .mp3 формат или слично, идеална бидејќи зафаќа малку простор, се репродуцира од огромното мнозинство уреди и аудио квалитетот е стандарди.

Ако сакате да откриете повеќе методи за да преземете долги видеа на YouTube и омилена музика, не пропуштајте ја нашата водич за преземање видеа на YouTube од кој било уред.

Со кој метод да преземате видеа или музика од YouTube, претпочитате? Поради неговата разноврсност и бидејќи работи без проблеми веќе неколку години, VidtoMP3 тоа е еден од нашите омилени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   arturo dijo

  веќе лотобе, но изгубив е максимум за преземање, но не можам повеќе да го преземам

 2.   црвен Исус dijo

  Сакам да преземам музика од YouTube

 3.   Patricio dijo

  Преземи. музика од youtube

 4.   бригиски dijo

  тоа е многу лесно и добро објаснето

 5.   Јован dijo

  многу добро