Како да преземате музика од Youtube

Заглавие преземете музика mp3xd

Секако, многу од присутните веќе имаат метод за преземање музика од YouTube директно без потреба од трети лица програми или апликации, но јасно е дека не секој го знае тоа постојат различни опции за ова и тие се многу едноставни за употреба.

Преземањето музика на YouTube од видео од оваа огромна социјална мрежа може да биде интересно за многу пати кога, на пример, немаме покриеност на WiFi или директно какво било поврзување на нашиот паметен телефон, таблет или компјутер. Постојат многу веб-страници со кои можеме преземете ја аудио содржината на видеата на YouTube, затоа денес ќе ви покажеме некои од нив и колку е лесно да ги користите за оваа функција.

Некои од овие веб-страници што ќе ги покажеме подолу, може да изгледаат комплицирани за употреба или збунувачки кога никогаш не сме ја извршиле оваа задача, но во реалноста е многу едноставна и секој што нема високо ниво на компјутерска наука може да ги користи, едноставно треба да ги следите чекори што ќе ги детализираме за секоја страница, тогаш секој може да ја избере веб-страницата што најмногу ја сака. 

Секогаш е добро да имате неколку опции на располагање во случај на неуспех и затоа денес подготвивме список со достапни неколку страници за извршување на оваа задача за преземање на музиката од видео на YouTube на нашиот компјутер без да ги оставаме нашите животи во него и без ни трошоци. Сето ова е целосно легално и затоа не прекршуваме ништо или „хакеандо“, како што многумина би помислиле, иако е точно дека музиката може да биде заштитена со авторски права. Па, да започнеме!

FLVTO.biz

Во овој случај, имаме навистина едноставен за употреба и брз конвертер. Првиот на списокот е ФЛТВО, програма што е активна и денес за оние кои сакаат да ја преземат музиката од видео на YouTube. Добрата работа кај овој конвертер е што тој ни овозможува да конвертираме видеа во MP3, MP4, MP4 HD, АВИ и AVI HD. Откако ќе ја конвертираме музиката, можеме да ја преземеме директно на нашата сметка Dropbox или на компјутер / Mac. Да ги видиме чекорите за преземање на музиката:

 • Ние директно ја копираме врската на видеото на YouTube и ги залепиме во празно поле за да го конвертираме
 • Сега треба да го избереме форматот што сакаме да го претвориме видеото во аудио
 • Кликнуваме на Конвертирај „ги затвораме прозорците за рекламирање што скокаат“ за да продолжиме и кликнуваме на „Продолжи со онлајн конверзија“
 • Откако ќе се конвертира (процентот се појавува постојано), ние едноставно ја преземаме датотеката и уживаме во песната

Преземете видеа на YouTube со FLVTO.biz

Следното е savefrom.net

Во овој случај, иако мрежата работи добро, понекогаш може да даде мали проблеми со конекцијата или слични проблеми за кои не знаеме зошто се затоа што нашата врска беше добра, тоа може да се должи на софтверот „анти реклама“ што го инсталиравме на времето на тестот. Во секој случај, спасувањето е интересна опција. да ги претворите видеата во музика и чекорите што треба да ги следите се исто толку едноставни како и на претходната страница, па да видиме како да преземете песна:

 • Првото нешто е да влезете спасување и подгответе ја URL-то на нашето видео
 • Сега треба да ја ставиме таа адреса во полето што вели «Само вметнете врска«
 • Откако ќе се копира, кликнете на преземањето и можеме да го избереме форматот што го сакаме за нашето аудио
 • Сега песната ќе се преземе директно во прелистувачот и сега можеме да уживаме

Преземете видеа на YouTube со savefrom.net

MP3 Youtube е уште еден од наједноставните

Во овој случај, MP3 Youtube ја извршува задачата на едноставен начин и без премногу компликации. Прилично чиста веб-страница (имаше анти Додај активна) во смисла на банери и додадено рекламирање што прави сè да биде многу почисто. Едноставно е да се користи како и останатите и во овој случај името е прилично лесно запаметено бидејќи е исто како и социјалната мрежа, освен додавањето на MP3 пред него. Да ги видиме чекорите што треба да ги следите за да го користите:

 • Ние пристапуваме до мрежата MP3 Youtube и ја копираме URL-то во празно место
 • Избираме формат во кој сакаме да го предадеме аудио и кликнете на Преземи
 • Откако ќе се конвертира (морам да кажам дека ова е едно од најбрзите за извршување на задачата), едноставно треба да кликнеме на «Преземи ја датотеката»
 • Сега можеме да уживаме во песната што ќе биде зачувана во нашата папка за преземање

Преземете видеа на YouTube со MP3 Youtube

Телехајлер, страница што исто така е една од најбрзите

Времето на преземање може да варира во зависност од нашата врска, машината и другите фактори, но на крајот кога ќе кажеме дека е една од брзите страници, мислиме дека не е тешко да се дојде до крајот на задачата, па затоа е брзо и лесно направи.употреба Мора да се каже дека Telecharger има мал „трик“, а тоа е дека кога опцијата за „Преземање“ ќе се појави во голема мера откако ќе се копира URL-то и ова не е копчето што треба да го притиснеме за да започне преземањето бидејќи рекламирањето ќе прескокне, во овој случај треба да кликнеме на зелениот плоштад со стрелка надолу што може да се види на екранот подолу.

Во секој случај е едноставен и едноставен за употреба, ова се чекорите што треба да ги следиме ако сакаме да претвориме од оваа веб-страница:

 • Ние пристапуваме до веб Телехајлер директно и залепете ја врската на видео на YouTube или напишете наслов на музика
 • Сега треба да кликнеме на копчето за лупа за да започнеме со пребарувањето и потоа ќе кликнеме на оној со стрелката како што коментирам на почетокот
 • Можно е да прескокнеме страница со рекламирање, да ја затвориме и едноставно да чекаме за преземање
 • Haveе го имаме преземањето подготвено и можеме да уживаме во музиката на нашиот компјутер или каде што сакаме

Преземете видеа на YouTube со телехаргер

И најдобриот за мене, Yout.com

Во овој случај, имаме веб-страница која е совршена за извршување на оваа задача, и ако имате Mac, тоа ќе ве додаде и директно ќе ја отвори конвертираната датотека во iTunes. Логично ќе го имаме во папката за преземања на нашиот прелистувач, но таа е една од наједноставните што можеме да ја користиме. Сите овие страници се едноставни, но Yout дозволува пристап и додадете ја URL-адресата на страницата директно од Youtube. Се чини комплицирано, но многу е едноставно да се направи:

 • Првото нешто што треба да направиме е да го внесеме YouTube и да кликнеме на видеото што сакаме да ја преземеме музиката
 • Потоа, во URL-то што се појавува во рамките на самиот прелистувач, го отстрануваме зборот "ube" од Youtube
 • Врската ќе дојде директно на веб-страницата Yout и ние едноставно ќе треба да го избереме квалитетот на аудио и да започнеме со преземање
 • Сега пуштете ја музиката и уживајте во неа

Преземете видеа на YouTube со Yout.com

Како што видовте, сите овие страници се многу слични во однос на чекорите што треба да ги преземеме за да ги претвориме нашите видеа во музика. Секој може да избере оној кој најмногу им се допаѓа и навистина има многу други страници слични на оние што денес сме ги споделиле со вас во овој напис, но кој подобар начин отколку да ставите неколку и квалитетни за да можеме во секое време да го преземеме тоа омилена песна од социјалната мрежа Јутјуб. Ако знаете повеќе и сакате да го споделите со нас, не двоумете се да го користите полето за коментари, така што останатите да знаеме за неговата корисност. Уживајте во музиката!

ПС: Ова се нашите омилени услуги, иако има многу многу добри алтернативи, како на пр YouTube-MP3.org.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jordорди Гименез dijo

  Добар придонес, го запишуваме за следната статија!

  Благодарам Норберто!