Како да преземате надгледувани надзор без надзор со Windows Downloader

Преземете ги ажурирањата на производот на Microsoft

Во насловот ги спомнавме „надзорните надградби“ на Виндоус, иако преземачот на ажурирања на Windows е алатка што може да се користи за да може преземете кој било друг вид на ажурирање според неговата достапност.

Ова значи дека ако сè уште управуваме со Windows XP на персонален компјутер и ги нема сите ажурирања поради недостаток на поддршка што Мајкрософт му ја нуди на овој оперативен систем, би можеле да го користиме Windows Updates Downloader со таа цел.

Преземете и инсталирајте симнувач за ажурирања на Windows

Го споменавме Windows XP како благ пример за тоа што би можеле да правиме, што не значи дека треба да му посветиме време само на овој оперативен систем, но исто така, на други производи на Мајкрософт. Ова ќе го сфатите кога ќе се насочите кон официјалната веб-страница на Windows Updates Downloader за да го преземете, во кое време ќе се восхитувате на различни верзии на производите на Microsoft, како на пример: Microsoft Office 2003, Windows 2000 Professional, Windows 2003 сервер, Windows 7, Windows 8.1, ажурирање на овој оперативен систем, Windows Vista, Windows XP, Microsoft Exchange 2003 и многу повеќе.

Ажурирања на производите на Microsoft

Фаќањето што го поставивме во горниот дел е примерок од тоа, каде дури ќе имате можност да му се восхитувате типот на лепенка што можеби ја преземате од таму. Тие можат да одговараат на платформи и оперативни системи од 32 и 64 бита. Сега, постои мала непријатност што може да се појави, бидејќи овие верзии на кои им се восхитувате во прозорецот се достапни само за производите на Microsoft на англиски јазик.

Новости за производот на Microsoft 01

Можете да изберете кој јазик сакате, иако резултатите нема да ви го понудат истиот екран што го сместивме претходно. На пример, ако ажурирањата сте заинтересирани преземање со Windows Updates Downloader се однесува само на шпански јазик, бројот на нив ќе се намали на Windows XP, Windows 7 и неколку други производи.

Новости за производот на Microsoft 02

Со цел да преземете Преземач за ажурирања на Windows, само треба да отидете на табулаторот "Датотеки на програмата" на веб-страницата на развивачот на оваа алатка и да ја изберете најновата верзија. Тогаш само треба да ја инсталирате алатката и voila, можете да започнете со процесот што ќе го споменеме малку подоцна. Пред сè, мора да направиме мало предупредување за оние кои користат чист оперативен систем, бидејќи таму можеби не може да се најде ниту една верзија на .Net Framework, треба да пребаруваат и преземете и инсталирајте ја најновата од врската подолу.

Како работи преземачот на ажурирања на Windows во Windows?

Ако ги исполнивме барањата споменати погоре, тогаш ќе бидеме подготвени да започнеме со преземање на ажурирања за кој било од производите на Microsoft, што може да вклучува било која верзија на оперативниот систем или која било друга според списокот прикажан на сликата на екранот.

Кога работиме Преземач на ажурирања на Windows, можеме да се восхитуваме дека е прикажана мала стрелка со паѓачки опции на интерфејсот, што ќе биде целосно празно. Ова е затоа што сè уште не сме избрале каков било вид ажурирање од официјалната веб-страница на развивачот на оваа алатка. За да го направите ова, ќе треба да одиме само на табулаторот што вели «Ажурирај ги списоците со УЛ»И подоцна, изберете го јазикот на кој сакаме да ажурираме кој било од производите на Microsoft.

Од списокот прикажан подолу, само ќе треба да го избереме копчето за преземање и потоа да кликнеме двапати. Она што всушност го направивме е преземете во XML-датотека, што ги има сите потребни информации што ќе и овозможат на вашата алатка (Windows Updates Downloader) да се поврзе со серверите на Microsoft и да ги преземе потребните ажурирања.

Новости за производот на Microsoft 03

Кога ќе кликнеме двапати на преземената датотека, ќе можеме да се вратиме на Windows Updates Downloader, со кој ќе видиме дека сега паѓачкото јазиче ни нуди ажурирање и различни опции за избор преку неговите полиња. Можеме да ја смениме папката за дестинација ако сакаме, бидејќи тоа ќе ни помогне да ги интегрираме овие ажурирања во инсталациониот диск на ДВД за посакуваниот производ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Себастијан Родригез dijo

    Треба да ги инсталирам еден по еден ???

бул (точно)