Како да преземете Windows 10 со вклучен сериски број

Windows 10

Вчера беше објавена една од најважните вести за сите оние кои користат оперативен систем Виндоус на своите персонални компјутери; Поточно, новото име на оперативниот систем што ќе биде присутно од средината на 2015 година нема да биде оној што се шпекулираше на различни веб-страници, туку Виндоус 10.

Објавени се голем број новини и меѓу кои, некои станаа целосно анегдотски и интересни, исто што ви предлагаме да го прочитате за кога веќе го имате овој Windows 10 во ваши раце, нешто што би можело да биде во овој момент, бидејќи овој напис ќе ве научи да ја преземате оваа нова верзија на оперативниот систем целосно бесплатна со вклучен сериски број.

Што треба да преземам Windows 10 со вклучен сериски број?

Мајкрософт тоа го објави вчера во една од своите изјави, односно дека секој можеше да ја преземе најновата верзија на нивниот оперативен систем (Виндоус 10), за да можат да ги тестираат и прилагодат на новите придобивки што би ги понудил овој преглед. Од оваа причина, нема никаков вид ограничување во врска со неговата употреба се додека политиките за лиценци предложени од Мајкрософт се прифатени и почитувани; Потоа, ќе ви предложиме да следите неколку последователни чекори за да можете да преземате Windows 10 со серискиот број што го дадоа истите луѓе во Microsoft.

 • Отворете го Интернет прелистувачот со кој обично работите со вашата сметка на Microsoft (што може да биде Hotmail и Outlook.com).
 • Најавете се со соодветните акредитиви за пристап до која било од овие услуги.
 • Сега одете на официјалната веб-страница на Мајкрософт Инсајдер.
 • Willе најдете екран многу сличен на оној што ќе го предложиме подолу, треба да кликнете на копчето што вели «Приклучи се сега".

инсталирајте го Windows 10 бесплатно 01

 • Потоа ќе бидете поканети да ги прифатите политиките за лиценца за употреба на Виндоус 10 предложени од Мајкрософт.

инсталирајте го Windows 10 бесплатно 02

 • Во следниот прозорец мора да кликнете на врската од долниот дел (во сино) што ќе ви овозможи да скокнете до прозорецот за преземање на Виндоус 10.
 • Одете до дното кон изберете на ISO 10 ISO-слика дека сте заинтересирани за преземање.
 • На горниот дел е серискиот број што мора да го користите за да го инсталирате 10-от, што мора да го копирате и залепите во документ, за да го зачувате на вашиот персонален компјутер.

инсталирајте го Windows 10 бесплатно 04

Со овие едноставни чекори и по долго време ќе го имате на вашиот персонален компјутер преземена на Windows 10 ISO-слика; Во моментов има само неколку јазици достапни за оваа пробна верзија на оперативниот систем на Мајкрософт, така што ќе биде потребно извесно време за соодветните јазици (вклучително и шпанскиот) да бидат официјално предложени.

Приближната тежина на ISO-сликата надминува 3 GB, така што мора да имате доволно простор на местото каде што ја преземате датотеката.

Слика на логото на Виндоус 10
Поврзана статија:
Како бесплатно преземање на Windows 10, 8.1 и 7 во ISO формат

Алтернативи за инсталирање на Виндоус 10

Откако ќе го преземете Виндоус 10, треба да продолжите да го инсталирате според вашето ниво на искуство; Од наша страна, можеме да препорачаме неколку алтернативи за извршување на оваа задача, а тоа се следниве:

 1. Виртуелен оперативен систем. Може да се потпрете на една од многуте апликации за да креирате виртуелна машина и каде, мора да ја користите ISO-сликата (а исто така и серискиот број) што претходно сте ја преземале.
 2. Двојно подигање оперативен систем. Вие исто така може да инсталирате Windows 10 на вашиот компјутер со избирање на одредена партиција за ефектот; Бидејќи се работи за пробна верзија, 20 GB може да бидат повеќе од доволни за оваа партиција каде што ќе го инсталирате оперативниот систем.

За втората алтернатива што ја споменавме, нужно ќе ви треба пренесете ја целата содржина на ISO-сликата на USB-стик ако вашиот персонален компјутер нема лента за дискови. За овој тип на случаи, препорачуваме користете специјализирана алатка, за што дури и претходно зборувавме.

Инсталирајте Windows 10
Поврзана статија:
Како да инсталирате Windows 10 од USB

Ажурирање: Оваа статија е напишана во 2014 година кога Виндоус 10 сè уште беше во фаза на развој. Ако сакате повеќе ажурирани информации посетете ја оваа статија за да инсталирате прозорци 10

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

26 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ренцо Колантес Валер dijo

  Дали лиценцата не истекува во април 2015 година?

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Замислувам дека е така. Но, предвидениот број на лиценцата, во сите мои тестови за инсталација (Дома и Претпријатие) никогаш не беше побаран. Ви благодариме за информацијата, ние веќе имаме добар дополнителен придонес што сите сигурно ќе го земеме предвид.

  2.    ron dijo

   кој ми дава лиценца за активирање на windows 8.1 за faaa

 2.   Хуан Чиринос dijo

  Одличен напис. Штета што не ја нудат шпанската верзија или може да се смени јазикот?

 3.   Родриго Иван Пачеко dijo

  Почитуван Хуан, сè уште нема пакет на шпански јазик, но MIcrosoft сигурно ќе го предложи како пакет за преземање како ажурирање или како датотека. Јас ќе предложам пример за тоа воопшто за Виндоус, иако се применува на Виндоус 7 до моментот кога ќе се претстави наведениот пакет. Поздрав и благодарам за посетата.

  1.    Хуан Пабло Чиринос dijo

   Ви благодариме на г-дин Родриго за kindубезната реакција и внимание. Искрено.

 4.   исмаелико33 dijo

  дали постои реална опасност за вашиот компјутер? ,, Вие знаете дека сте бета и тестирате,. благодарам

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Нема опасност затоа што е официјална верзија и не е пиратска. Препорачувам да инсталирате Windows 10 на партиција на диск за да работите со хардверот природно и не симулиран. Ви благодариме за вашата посета

 5.   исмаелико33 dijo

  Прашањето ми е затоа што имајќи двоен багажник со linux, ако подигачот w10 ви пречи сè, моето прашање е дали ова може да се случи како бета фаза, со промените што замислувам дека ќе ги има оваа фаза! ,, благодарам

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Лично, имам Windows 7 Ultimate, Windows 8.1 Pro и Windows 10, така што 3-те опции се појавуваат во Boot Manager. Не би знаела за Linux во подигнувачот, бидејќи е точно тоа што го споменуваш, дека понекогаш Виндоус го оштетува. Не знам дали може да се направи во твојот случај, но Linux е генерално инсталиран на крајот, за да преовладува неговиот Менаџер. Ви благодариме за интересот и посетата и се надевам дека некој поспецијализиран во Linux, може да даде коментар за ова прашање.

 6.   Марк dijo

  Родриго, дали можеш да ми кажеш дали е потребно да се принуди на резолуцијата?

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Марк ... не е потребно да се принудува на резолуција, бидејќи може да се работи мирно со оној со кој отсекогаш сте работеле. Се разбира, ова зависи од тоа дали Виндоус 10 ја препознал вашата графичка картичка. Во мојот случај немаше проблем и немам проблем на 1920 × 1080 px. Поздрав и благодарност за коментарот и посетата.

 7.   R.Р. Марклин dijo

  Имам Windows 8.1 Може ли да инсталирам W10 одозгора или треба да се форматира

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Никогаш не ажурирајте стабилна верзија со пробна верзија. Препорачувам да креирате партиција на тврдиот диск со управувачот со дискови на Виндоус за да не ги изгубите информациите (замислувам дека знаете како да го направите тоа) и потоа да инсталирате Виндоус 10. Можете исто така да креирате виртуелна машина, не толку ефикасна. Поздрав и благодарност за вашата посета и коментар.

 8.   JJ dijo

  Како прво за коментарот за ГНУ / Линукс, Виндоус користи подигнувач (не се сеќавам на неговиот кратенка: С) и ГНУ / Линукс користи други, менаџерот на Виндоус не е компатибилен со ГНУ / Линукс, па затоа, ако инсталирате Виндоус покрај постојната дистрибуција, нејзиниот менаџер ќе го избрише GRUB и почетокот на вашата дистрибуција ќе исчезне и бидејќи обновувањето на GRUB е подобар хаос, се претпочита прво да го инсталирате Windows, а потоа GNU / Linux.

  На Виндоус 10 не го инсталирам, ако со Виндоус 8.1 имам проблеми со резолуција и возач, колку повеќе ќе имам со нов и нестабилен поради развој?

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Ј.Ј., ако имате Windows 8.1, можам да ви кажам дека сега можете да користите Skype Translator… го добив известувањето за да можете сега да разговарате со пријатели од други земји со превод во реално време. Поздрав и благодарност за вашите коментари.

  2.    Луис dijo

   Само што започнав да преземам инсталерот на шпански јазик. Во случај на уништување на Grub, добар начин за враќање може да биде со бесплатната алатка EasyBCD.
   Претпоставувам дека на мојот лаптоп Dell Inspiron 6400 од 2007 година (4 GB и SSD) ќе мине како шут. W7 лета.

 9.   пернида дилија dijo

  Добро утро ја инсталирав бесплатната инсталација сега ме прашува да го внесем клучот за валидација и јас го немам како што имам

 10.   Диего dijo

  Здраво, имав едно прашање што никој не успеа да го реши за мене. Имам 7-битен компјутер Виндоус 32 (иако мојот компјутер поддржува 64-битни), го надградив на Виндоус 10 и очигледно го стави 32-битниот систем. Може ли да имам windows 10 64-bit на некој начин, освен плаќање? Мојата лозинка е оригинална

  1.    јавикалавера7 dijo

   Преземање од која било мрежа. Обидете се да направите резервни копии од вашите работи пред ... за секој случај.

 11.   Ричард Авилорош Фернандез dijo

  Родриго, како имам барање? Не сум многу вешт, но не сум ниту глупав, но има работи што не ги знам и би ценел ако можеш да одговориш, имам машина на Asus и дојде до мене со оперативен систем Виндоус 7 на шпански јазик и бев надграден во Виндоус 10 и прочитав дека може да имате повеќе од еден оперативен систем на машината, може да биде? Како можам да сторам за да го постигнам тоа? И друго прашање е како можам да го делам дискот без да изгубам ништо (фотографии, видеа, итн. Итн.) Ако веќе имам инсталирано оперативен систем, не знам дали веќе ме разбравте, извинете за непријатностите и благодарам многу

 12.   Рикардо Ривера dijo

  Здраво, добро попладне, при ажурирање ми даде опција за приврзок, што е изолирано за пиење, но ме прашува за лиценца или ја изоставувам ако ја изоставам, што се случува можам да го набавам или да работам машина така

 13.   Гаспи dijo

  Тој серијал не работи за мене. Некој да ми даде алтернатива или keygen?
  Благодарам

 14.   Хернан Камило dijo

  Срдечни поздрави ,,, многу ви благодарам за придонесот, но лозинката не се појавува, го гледам само MediaCreationTool ..

 15.   70 dijo

  кој ми помага ми треба клуч за прозорци 10

 16.   сек dijo

  Не го гледам серискиот број

<--seedtag -->